win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα: 81 έως 100 από σύνολο 113
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #81
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Όχι όποιος έχει την 6.21 θα λάβει την 7.0 δωρεάν.Μη μπερδεύεις τα συμβόλαια ΣΣ.Η εταιρία είναι ξεκάθαρη σ'αυτο για να μήν επανερχόμαστε στο θέμα ξανά.Τιμές και λοιπές ερωτήσεις ας τεθούν απευθείας στην εταιρία.Η αναφορά στην έκδοση 7.0 δέν αφορά το θέμα.Απο τη στιγμή που είδα οτι έχουν διορθώσει και έχουν προσθέσει αυτά που έπρεπε,όπως δήλωσα παραπάνω η έκδοση 7.0 θα είναι κομπλέ σε όλα, έχει τεκμηριωθεί μέσα απο παραδείγματα που έλυσα και μπορώ να πώ είναι και εύκολος ο προκαταρτικός έλεγχος σε κανονικότητες.Είναι ανούσιο να συζητάμε πλέον για μία έκδοση που ακόμα είναι λίγο πρίν τη κυκλοφορία της.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 28.11.2012 στις 21:07

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #82
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός M.Sc.
    Το μέλος Γιώργος__ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.03.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    20
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    dn102...δε ρώτησα τιμές (δες το προηγούμενο post), η ερώτηση ήταν αν η 7.00 θα διανεμειθεί δωρεάν σε όσουν έχουν την 6.21, το ίδιο ρωτάει κι ο Χάρης στο τέλος της ανάρτησης #73. Η απάντησή σου με κάλυψε.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Γιώργος__ : 29.11.2012 στις 03:20

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #83
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    1.Η εταιρία έχει το βήμα νομίζω να παρουσιάζει τα προϊόντα της σε όποιο φόρουμ θέλει.Συνεπώς, όταν θα βγεί η 7.0 επίσημα απο τήν εταιρία , θα κάνει σχετική παρουσίαση και θα τεθούν τα σχετικά ερωτήματα, σε άλλο θέμα όμως.

    2.Η εταιρία, για να σου απαντήσω, ενημέρωσε επίσημα όλους τούς πελάτες οτι για όσους έχουν την 6.ΧΧ με ευρωκώδικες θα λάβουν δωρεάν την 7.0 με ευρωκώδικες.

    3. Οταν η 7.0 θα κυκλοφορήσει και θα δοκιμαστεί, μπορεί ο καθένας να ανοίξει νέα συζήτηση με θέμα "Στερεοστάτικα v.7.0"

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #84
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.889
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από dn102 Προβολή Ανάρτησης
    2.Η εταιρία, για να σου απαντήσω, ενημέρωσε επίσημα όλους τούς πελάτες οτι για όσους έχουν την 6.ΧΧ με ευρωκώδικες θα λάβουν δωρεάν την 7.0 με ευρωκώδικες.
    Πραγματικά ευχάριστα νέα για τους πελάτες της έκδοσης 6.21. Και για ένα λόγο παραπάνω.
    Δεν είναι σύνηθες να μην χρεώνονται μείζονες αναβαθμίσεις που δηλώνονται από την αλλαγή του 1ου ψηφίου της έκδοσης (π.χ. από 6.xx σε 7.xx).

    Υπάρχουν ένα "όμως" και ένα "αλλά".

    Όμως, δεν συμφωνείτε ότι η αξιοπιστία της εταιρίας έχει πληγεί όταν στις 03.04.2012 ο εκπρόσωπος της π-systems δήλωνε από αυτό το βήμα ότι: "...θα θέλαμε να ειδοποιήσουμε τον συνάδελφο ΅dn102Ά να επικοινωνήσει επώνυμα μαζί μας και με μεγάλη ευχαρίστηση να του επιστρέψουμε το αντίτιμο της αναβάθμισής του."
    και στη συνέχεια, 7 μήνες μετά, σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα σου dn102, αρνήθηκε να τηρήσει τον λόγο της και να σου επιστρέψει το αντίτιμο της αναβάθμισης στην έκδοση 6.21.

    Αλλά, θα συμφωνήσετε νομίζω μαζί μου ότι, δεν μειώνεται καθόλου η ευθύνη της εταιρίας για την ψευδή και παραπλανητική διαφήμιση στον ιστότοπό της για πλήρη ενσωμάτωση των ευρωκωδίκων στην τρέχουσα (6.21) έκδοση.*

    * εφόσον βέβαια ισχύει η μη πλήρης εφαρμογή των ευρωκωδίκων στην έκδοση 6.21, κάτι που όλοι οι χρήστες του StereoStatika δηλώνετε, που όμως δεν μπορώ να επαληθεύσω ως μη χρήστης του προγράμματος.

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #85
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Χάρη συμφωνώ απόλυτα σ'αυτο.

    1.Φυσικά το κεντρικό θέμα τής συζήτησης είναι για ποιόν λόγο η εταιρία ισχυρίζεται τη" Πλήρη Υποστήριξη Ευρωκωδίκων", στήν έκδοση 6.ΧΧ

    2.Γιατί αφού είχε το βήμα στη συγκεκριμένη κουβέντα δέν απάντησε;

    3.Γιατί ΔΕΝ δήλωσε υπεύθυνα και δημόσια τίς προθέσεις της;

    4. Η εταιρία δήλωσε για δωρεάν χορήγηση στούς κατόχους της 6.ΧΧ την 7.0.

    5.Η εταιρία ΔΕΝ δήλωσε αντιστροφή πώλησης σε όσους δέν επιθυμούν να αναβαθμίσουν απο 6.ΧΧ σε 7.0.Τουλάχιστον εγώ δέν έλαβα σχετική ανακοίνωση για κάτι τέτοιο.

    Συμπερασματικά έως τώρα:

    α) Δήλωσα τη μη "πλήρη υποστήριξη τών ευρωκωδικών" όπως αναφέρει η εταιρία στην ιστοσελίδα της.

    β) Ουδεμία διάψευση δόθηκε απο την εταιρία έως τώρα.

    γ) Ξαφνικά η εταιρία άρχισε να δηλώνει ότι θα χορηγήσει ΔΩΡΕΑΝ τήν νέα έκδοση σε ευρωκώδικες με τον αριθμό 7.0 (v 7.0).Πρωτοφανές για τα Ελληνικά δεδομένα και μπράβο στην εταιρία που θα το πράξει.Δέν συμβαίνει συχνά κάτι τέτοιο.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 29.11.2012 στις 14:41

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #86
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός M.Sc.
    Το μέλος Γιώργος__ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.03.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    20
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Χάρη να το πω απλά....όποιος κατάλαβε κατάλαβε και αναφέρομαι σ' αυτό που λες για την ευθύνη της εταιρίας.

    Απ' ότι κατάλαβα εγώ η v.6.21 ήταν στην ουσία άλλο ένα βελτιωμένο version του προγράμματος με ΕΑΚ/ΕΚΩΣ. Όσοι αγόρασαν την 6.21 περίμεναν ότι θα έχουν: (α) ένα πρόγραμμα που θα έκανε στατικές επιλύσεις και με ευρωκώδικες και (β) τεχνική υποστήριξη πάνω στην εφαρμογή του νέου κανονιστικού πλαισίου μέσα στα StereoSTATIKA. Απ' ότι κατάλαβα δεν είχαν ούτε το ένα ούτε το άλλο (και αναφέρομαι μόνο σε υποστήριξη ευρωκωδίκων για να μην παρερμηνευθεί το δεύτερο σκέλος αυτού που λέω).

    Η εταιρία προς τιμήν της (για μένα υποχρέωσή της ήταν, αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη) αποφάσισε να διανείμει στους χρήστες της 6.21, την 7.00 (η οποία φαίνεται πλήρως λειτουργική σύμφωνα με τον dn102) προς αποκατάστασή τους. Ελπίζω να τους παρέχει και την απαραίτητη υποστήριξη γιατί το 2012 προφανώς λόγω των προβλημάτων που αναφέρθηκαν εδώ και δεν διαψεύστηκαν, αυτό δεν ήταν εφικτό.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Γιώργος__ : 29.11.2012 στις 20:18

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #87
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Το ΣΣ στο οποίο αναφέρεσε συνάδελφε, δηλαδή τη τεχνική υποστήριξη, προφανώς ισχύει για ένα χρόνο απο τη στιγμή που αγόρασες το πρόγραμμα ή την αναβάθμιση.Όμως η πολιτική τής εταιρίας ,τουλάχιστον στα χρόνια που δουλεύω εγώ το πρόγραμμα, ακόμα και άν δέν είχα πληρώσει για κάποια αναβάθμιση,όταν τηλεφωνούσα στη τεχνική υποστήριξη υπήρχε "εξυπηρέτηση" άμμεση.Δέν μπορώ να απαντήσω σχετικά με το σκέλος τών ΣΣ, αυτό θα το πεί η εταιρία, απλά αναφέρω σάν γεγονός τί έτυχε προσωπικά σε εμένα.

    Η προσωπική εντύπωση που έχω είναι πώς η εταιρία πάνω σ'αυτό είναι ελαστική.Δηλαδή αν χρειαστείς κάτι θα απαντήσει (!).Συνεπώς "θεωρώ" ή "υποθέτω", πώς τυχόν απορίες σε νέα έκδοση θα απαντηθούν.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 29.11.2012 στις 14:09

  8. (επάνω) - Ανάρτηση #88
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός M.Sc.
    Το μέλος Γιώργος__ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.03.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    20
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Αυτό που λες dn102 είναι πολύ ευχάριστο...κι εγώ έτσι θέλω να πιστεύω (δεν αμφισβητώ αυτά που λες).

  9. (επάνω) - Ανάρτηση #89
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό που λέω είναι γεγονός και μου έτυχε πάρα πολλές φορές.Σ'αυτά δέν έχω παράπονο, στα υπόλοιπα που είχα τα έθεσα δημόσια στο φόρουμ.

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 15:18 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 14:25 ----------

    Μόλις πήρε το μάτι μου ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ τής εταιρίας ΕΔΩ
    http://www.**************/topic/28083...a/page__st__40

    Διαβάζοντας την ανακοίνωση τής εταιρίας στο **************, οφείλω να αναιρέσω όσα είπα σχετικά με την αναβάθμιση.Διαβάζοντας προσεκτικά, λέξη-λέξη, κατάλαβα πώς η εταιρία δηλώνει ευθαίως την απουσία πλήρους υποστήριξης ευρωκωδίκων απο την 6.21.Στη συνέχεια γίνεται μία αναφορά στο τί θα πληρώσουν οι πελάτες.Πάνω σ'αυτό η εταιρία ισχυρίζεται τα κάτωθι, σύμφωνα με την ανακοίνωση τής εταιρίας,στο mchanikos.gr και στη διεύθυνση που ανάρτησα προηγουμένως:

    "3) Ο Απόστολος Κωνσταντινίδης, πριν οριστικοποιήσει ένα λογισμικό, συμβουλεύεται πάντοτε όλους τους Έλληνες καθηγητές καθώς και τη διεθνή βιβλιογραφία και δημοσιοποιεί τις δικές του ερμηνείες με τον πιο επίσημο τρόπο, εκδίδοντας δηλαδή σχετικά επιστημονικά βιβλία.

    4) Το ίδιο κάνει και τώρα με τους Ευρωκώδικες και επειδή η φάση αυτή είναι μεταβατική, μέχρι να οριστικοποιηθούν οι ερμηνείες και συνεπώς μέχρι να ολοκληρωθεί το πρόγραμμα, δεν ζητάει από τους πελάτες του να πληρώσουν επιπλέον ούτε ένα ευρώ."


    Διαβάζοντας τα συγκεκριμένα, προσωπικά καταλαβαίνω ότι η εταιρία δέν ζητάει ούτε ένα ευρώ απο τούς πελάτες της, μέχρι να ολοκληρωθεί το πρόγραμμα.Η μετάφραση που δίνω σ'αυτο είναι ακριβώς αυτό που λέει η ίδια, συνεπώς δέν ζητάει χρήματα ξανά για μία έκδοση που ήδη έχουμε πληρώσει-(θέλει διευκρίνηση απο την ίδια) και επίσης ,όταν θα είναι ολοκληρωμένη θα πληρώσουμε.

    Επειδή αυτή είναι η πλέον πρόσφατη θέση τής εταιρίας, παρακαλώ το διαχειριστή να διαγράψει τίς διαφορετικές θέσεις που είχα διότι αναιρούνται , απο την ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ της εταιρίας.

    Επειδή συνεχώς έχουμε διαφορετικές θέσεις στο θέμα απο την ίδια, εγώ προσωπικά θα σταματήσω να παίρνω θέσεις που αφορούν την εταιρία και οποιαδήποτε αναφορά έχω κάνει έως τώρα σχετικά με ΔΩΡΕΑΝ αναβαθμίσεις ,ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

    Απολογούμαι που βιάστικα να πάρω θέση!!!

    Απο δώ και πέρα ας απαντήσει η ίδια.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 30.11.2012 στις 02:06

  10. (επάνω) - Ανάρτηση #90
    Γενικός Διαχειριστής
    Το Αβατάριο του μέλους eMichanikos.gr
    Εγγραφή
    08.03.2010
    Αναρτ.
    154
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    2027
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Προηγούμενες αναρτήσεις δεν διαγράφονται. Διαβάστε τους Κανόνες Λειτουργίας.
    Φυσικά, μπορεί ο καθένας να αναθεωρήσει τις θέσεις και τις απόψεις του και να αλλάξει στάση απέναντι σ' ένα ζήτημα.
    Ακολουθήστε μας στο twitter για να ενημερώνεστε αμέσως για τα νεότερα και όχι μόνο.
    Κάντε like στη σελίδα μας στο facebook.

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #91
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.889
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από dn102 Προβολή Ανάρτησης
    ...5.Η εταιρία ΔΕΝ δήλωσε αντιστροφή πώλησης σε όσους δέν επιθυμούν να αναβαθμίσουν απο 6.ΧΧ σε 7.0.Τουλάχιστον εγώ δέν έλαβα σχετική ανακοίνωση για κάτι τέτοιο...
    Τι σημαίνει "αντιστροφή" πώλησης;
    Μήπως εννοείς την επιστροφή των χρημάτων σε σένα που εξέφρασες τα παράπονά σου για τη μη πλήρη υποστήριξη των EC2 & EC8, όπως η εταιρία ισχυρίζονταν;
    Αν εννοείς κάτι τέτοιο και βέβαια η εταιρία δήλωσε ότι θα σου επιστρέψει το ποσό της αναβάθμισης.
    Διάβασε την τελευταία πρόταση πριν το "Με εκτίμηση" στην Ανάρτηση #16

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #92
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό εννοώ Χάρη.Φυσικά σε καμία περίπτωση δέν θεωρώ το χώρο του φόρουμ ώςμέσο διαπραγμάτευσης ανάμεσα στο πρόσωπο μου και την εταιρία.Η εταιρία μπορεί να ισχυρίζεται ότι θέλει εδώ μέσα, επίσημη ανακοίνωση απο τη εταιρία δέν έχω λάβει, παραμόνο αυτές που ανέφερα παραπάνω.Ανέφερα επίσης οτι σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον κύριο που απάντησε στο φόρουμ για την εταιρία,μου αρνήθηκε την επιστροφή τών χρημάτων για τούς δικούς του λόγους.
    Μπορώ να υποθέσω τήν αδυναμία τής εταιρίας στο επιστρέψει σε "ολους" τους πελάτες της, το ποσόν της αγοράς.Αυτό όμως δέν αφορά εμένα, αφορά το λογιστήριο τής εταιρίας και το διοικητικό συμβούλιο.
    Πέρα απο όλα αυτά, για να κλείσει το θέμα απο τη μεριά μου και μετά απο ένα "καταιγισμό" επιστολών απο την εταιρία στο πρόσωπο μου, αποφάσισα να δηλώσω με "ηλεκτρονικό μήνυμα" στη εταιρία πώς ουδεμία απάιτηση έχω πλέον και πώς θα σττραφώ στη αγορά ΝΕΟΥ λογισμικού, απο κάποια άλλη εταιρια.Θεωρώ οτι δέν είμαι πελάτης της εν λόγο εταιρίας και φυσικά δέν έχω και καμία άποψη για οτιδήποτε κυκλοφορήσει απο την ίδια ώς" αναβάθμιση".

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #93
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.889
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Κάθε φόρουμ είναι μέσο διαλόγου, συζητήσεων, προβληματισμών, παρουσίασης προϊόντων, εντυπώσεων, κριτικής προϊόντων και καταστάσεων και πολλά άλλα.

    Εσύ το χρησιμοποίησες ως μέσο κοινοποίησης προς τους συναδέλφους μηχανικούς του προβλήματός σου με ένα προϊόν και ως κριτικής απέναντι σ' αυτό το προϊόν.
    Και πολύ καλά έκανες!

    Για τη συγκεκριμένη εταιρία, η άποψη που σχημάτισα βάση των αναφερόμενων εδώ είναι ότι, ΑΝ ισχύουν τα όσα γράφετε, η εταιρία είναι εντελώς αφερέγγυα, διότι τη μια υπόσχεται επιστροφή των χρημάτων της και την άλλη όχι, αλλά και διότι δηλώνει ότι η τρέχουσα έκδοση (6.21) καλύπτει πλήρως τους EC2 & EC8 ενώ δεν τους καλύπτει, ΘΑ τους καλύψει η επερχόμενη έκδοση (7.00).

  14. (επάνω) - Ανάρτηση #94
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Το εδαφος ειναι προετοιμασμενο κανονικα για να ζητηθουν χρηματα οταν η εκδοση 7 θα ειναι ετοιμη. Αφηνεται να εννοηθει σε καθε ευκαιρια αν και δεν δηλωνεται ρητα. Τοτε θα πεσουν οι μασκες (και τα μεγαλα γελια)

    Περιμενω εναγωνιως να διαψευστω ως προς αυτη μου την εκτιμηση. Ελπιζω να οριστικοποιηθουν γρηγορα οι "ερμηνειες"

  15. (επάνω) - Ανάρτηση #95
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Τελικά τί έγινε παιδιά; άνθρακας ο θησαυρός; χεχεχεχεχε.Αντε με το καλό να πληρώσετε όλοι για την αναβάθμιση μέσα απο το ΝΕΟ συμβόλαιο συντήρησης για φέτος.

    Ο αγιος Βασίλης δέν έφερε την 7.0 φέτος.

    Πολύ έξυπνο

  16. (επάνω) - Ανάρτηση #96
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    προς το παρον βγηκε η 7 beta++. εχει καποιες βελτιωσεις απο την 7 beta+ οι οποιες ομως αφορουν κυριως παρουσιαση στο τευχος. Επίσης ειδα μια απενεργοποιημένη εντολη για φορτια ανεμου. Θελει δουλεια ακομα.

  17. (επάνω) - Ανάρτηση #97
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Υποθέτω τα φορτία ανέμου είναι για τα "μεταλλικά".Δοκίμασε να κάνεις το 4 παράδειγμα απο το βιβλίο του Αβραμίδη με ευρωκώδικες, και δές στη διαστασιολόγηση τί σου δίνει.Είναι το μόνο παράδειγμα σε διαστασιολόγηση που έχει ο Αβραμίδης.

    Επίσης κάνε μία δοκιμή να το τρέξεις σε C16/20 σε κατηγορία πλάστιμότητας υψηλή να δώ αν σου βγάζει σφάλμα.
    Και θα σε ρωτήσω και άλλα να μας πείς γιατί εμένα μου κλείδωσε το λογαριασμό μου και δέν μπορώ να τη κατεβάσω.

  18. (επάνω) - Ανάρτηση #98
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.889
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από dn102 Προβολή Ανάρτησης
    ...εμένα μου κλείδωσε το λογαριασμό μου και δέν μπορώ να τη κατεβάσω.

    Είναι δυνατόν; Πελάτης τους δεν είσαι; Δεν έχουν όλοι οι πελάτες το ίδιο δικαίωμα να κατεβάζουν αρχεία;

  19. (επάνω) - Ανάρτηση #99
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Είμαι πελάτης που μιλάει πολύ!!!!!

  20. (επάνω) - Ανάρτηση #100
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος kohatzim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.07.2011
    Αναρτ.
    6
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    33
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Με ποιο δικαίωμα και ποια αιτιολογία??

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλείται: Πωλείται στατικό πρόγραμμα StereoSTATIKA
    Από το μέλος nino7 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.03.2017, 16:25
  2. Φθηνότεροι οι Ευρωκώδικες
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.09.2013, 20:52
  3. LH-Λογισμική - Fespa: Ευρωκώδικες-pushover
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.02.2013, 13:25
  4. Πωλείται: Πώληση ή ανταλλαγή του stereoSTATIKA Ver. 6.21
    Από το μέλος dn102 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 13.12.2012, 00:01

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •