win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα: 41 έως 60 από σύνολο 64
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #41
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π.
    Το Αβατάριο του μέλους leo
    Εγγραφή
    26.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα - Χίος
    Αναρτ.
    98
    Εύσημα

    έδωσε
    3
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    72
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Balance αυτό που έχεις επισυνάψει είναι για τα ποσό των 15.000Ε για τους νέους επαγγελματίες.
    Διάβασε το ΦΕΚ που έχω επισυνάψει.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Xάρης : 19.12.2009 στις 15:48 Αιτία: Διαγραφή περιττής παράθεσης ολόκληρης της προηγούμενης δημοσίευσης

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #42
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους cv01302
    Εγγραφή
    18.11.2009
    Αναρτ.
    27
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    5
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Καλά, ο ΟΑΕΔ είναι ό,τι νά'ναι..
    Είχε βάλει δύο ξεχωριστές επιδοτήσεις στο ΙΔΙΟ πρόγραμμα με το ΙΔΙΟ όνομα (υπενθυμίζω, για την κατάσταση της αίτησης που ελέγχαμε ηλεκτρονικά στο site του ΟΑΕΔ, έπρεπε να διαλέξουμε ποιο ΝΕΕ θέλουμε - επαγγελματίες ή επιστήμονες), πρώτα ξεκίνησαν οι Επαγγελματίες (4.500 θέσεις) και μετά από κανά δίμηνο οι Επιστήμονες (6.000 θέσεις). Ο Balance αυτό που επισύναψε είναι για τους νέους επιστήμονες.

    Οι διαφορές των δύο προγραμμάτων είναι οι εξής:
    1) Περισσότερες θέσεις οι επιστήμονες
    2) Προαπαιτούμενη κάρτα ανεργίας για τους επαγγελματίες (οι επιστήμονες δεν μπορούν να βγουν άνεργοι..)
    3) Οι επαγγελματίες αν διακόψουν την επιδότηση ανεργίας μέχρι και τον δεύτερο μήνα της επιδότησής τους, παίρνουν +3.000 έξτρα
    4) υποχρεωτική παρακολούθηση κάποιων σεμιναρίων επιχειρηματικότητας (οι επιστήμονες όχι)
    5) Οι επαγγελματίες αν διατηρήσουν την επιχείρηση για +1 έτος, παίρνουν έξτρα +5.000 . Οι επιστήμονες, επειδή δεν είναι επαγγελματίες (..), δεν το δικαιούνται.
    Άρα ένας επαγγελματίας δύναται να πάρει μέχρι (15Κ+3Κ+5Κ)= 23.000 , ενώ ένας επιστήμονας μέχρι 15.000

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #43
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από cv01302 Προβολή Ανάρτησης
    Άρα ένας επαγγελματίας δύναται να πάρει μέχρι (15Κ+3Κ+5Κ)= 23.000 , ενώ ένας επιστήμονας μέχρι 15.000
    Άρα τι αξίζει πιο καλά να είναι κανείς επιστήμονας, ή επαγγελματίας ;
    Επειδή οι των ΤΕΙ δεν υπογράφουν αντισεισμικό θα πρέπει το κράτος σαν αρωγός να δίνει μια ζωή bonus.

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #44
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Συνάδελφε μπορείς να εξηγήσεις λίγο αυτό με τα ΤΕΙ και τα bonus;

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #45
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Καταρχήν δεν αναφέρομαι στα πρόσωπα αλλά στον θεσμό. Αν ξεκινήσω όμως να αναπτύσσω αυτό το θέμα εδώ το πιθανότερο είναι να μας το διαγράψουν σαν off topic. Άνοιξε νέο θέμα στη κουβέντα για να το συζητήσουμε εκεί.Ξαναλέω δεν έχει να κάνει με τις μονάδες, αλλά με εκπαιδευτικό σύστημα αποκλειστικά.Δεν μου αρέσουν οι μεσοβέζικες λύσεις που υιοθετεί το κράτος για να τα έχει επιφανειακά με όλους καλά.

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #46
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους cv01302
    Εγγραφή
    18.11.2009
    Αναρτ.
    27
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    5
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Να υπενθυμίσω, τα max 23Κ τα παίρνουν σε 2 χρόνια έναντι τα 15Κ που παίρνουν οι επιστήμονες. Προσωπικά δεν θα έμπαινα στον κόπο για ένα επιπλέον έτος (+5Κ) και να έχω άγχος τον ΟΑΕΔ πότε θα σκάσει μύτη για "έφοδο" (στον τοπικό ΟΑΕΔ, όχι μόνο δεν παίρνουν τηλέφωνο πιο πριν, αλλά με υποχρεώσαν να δηλώσω υπεύθυνα ένα 6ωρο την ημέρα στο οποίο θα είμαι υποχρεωτικά στο γραφείο. Ναι δεν κάνω πλάκα. ), που σημαίνει στην τελική να δύναται να στραβώσει ΟΛΗ η επιδότηση.. Στο 12μηνο, άντε γεια!

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #47
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος dim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    17.12.2009
    Αναρτ.
    8
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    34
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από cv01302 Προβολή Ανάρτησης
    ... με υποχρεώσαν να δηλώσω υπεύθυνα ένα 6ωρο την ημέρα στο οποίο θα είμαι υποχρεωτικά στο γραφείο. ...
    Το εξηγείς λίγο αυτό; Από που προκύπτει αυτό; Θα σου έκοβαν την επιδότηση δλδ αν δεν το έκανες ή αν δεν σε έβρισκαν στο γραφείο; Απίστευτα πράγματα ρε παιδιά. Μήπως εννοούσαν τπτ άλλο;

    Ο καθένας προιστάμενος ερμηνεύει ΥΑ, νόμους κτλ όπως του καπνίσει δλδ... sorry για το offtopic

  8. (επάνω) - Ανάρτηση #48
    Μηχανικός
    Μηχανικός Έργων Υποδομής T.E.
    Το Αβατάριο του μέλους koulosb
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Περιοχή
    Τρίπολη-Λεωνίδιο
    Αναρτ.
    31
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    2
    Αρχεία

    Λήψεις
    88
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από cv01302 Προβολή Ανάρτησης
    Να υπενθυμίσω, τα max 23Κ τα παίρνουν σε 2 χρόνια έναντι τα 15Κ που παίρνουν οι επιστήμονες. Προσωπικά δεν θα έμπαινα στον κόπο για ένα επιπλέον έτος (+5Κ) και να έχω άγχος τον ΟΑΕΔ πότε θα σκάσει μύτη για "έφοδο" (στον τοπικό ΟΑΕΔ, όχι μόνο δεν παίρνουν τηλέφωνο πιο πριν, αλλά με υποχρεώσαν να δηλώσω υπεύθυνα ένα 6ωρο την ημέρα στο οποίο θα είμαι υποχρεωτικά στο γραφείο. Ναι δεν κάνω πλάκα. ), που σημαίνει στην τελική να δύναται να στραβώσει ΟΛΗ η επιδότηση.. Στο 12μηνο, άντε γεια!

    Είναι νοοτροπία μόνο του δικού σου τοπικού ΟΑΕΔ μάλλον.
    Εμένα με παίρνανε τηλέφωνο μία βδομάδα πριν για να κανονίσουμε ραντεβού.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη rigid_joint : 28.01.2010 στις 02:35

  9. (επάνω) - Ανάρτηση #49
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους cv01302
    Εγγραφή
    18.11.2009
    Αναρτ.
    27
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    5
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Η υπεύθυνη δήλωση που με έβαλαν να υπογράψω, δεν υπάρχει πουθενά στο ΦΕΚ ή στο έντυπο του ΟΑΕΔ. Όμως, δεν υπάρχουν και οδηγίες για το πώς θα γίνονται οι έλεγχοι (πέραν της έγκρισης που αναγράφεται στο ΦΕΚ ότι είναι μέσα σε 30 ημέρες από την προέγκριση και κατόπιν ραντεβού). Άρα μπορούν ελεύθερα να το αφήσουν στο φλου το πότε θα κάνουν έλεγχο. Και αν κρίνω ότι μερικοί ελεγκτές έκαναν εφόδους ακόμη και σάββατα (σύμφωνα με το.. άλλο φόρουμ), για να μην μιλήσω για πρωϊνά (ωράρια δημοσίου) που το πιθανότερο να λείπεις κάποιες από αυτές τις ώρες = μεγαλύτερος ο κίνδυνος, προτίμησα τελικά να μην πάω κόντρα και μπω στο μάτι κανενός, οπότε και έκανα την υπεύθυνη δήλωση για το (σπαστό αν θέλω) 6ωρο/ημέρα.

    Μάλιστα, μιας και το ανέφερα το άλλο φόρουμ, στον ίδιο τοπικό ΟΑΕΔ μια κοπέλα είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και τελικά έπειτα από 3-4 επισκέψεις μέσα σε μία βδομάδα που δεν την βρήκαν (δεν είχε προηγηθεί κανένα είδος τηλεφωνήματος, μόνο γραπτές ειδοποιήσεις για το ότι δεν την βρήκαν στο γραφείο - ενώ εκείνη έλειπε σε έργο επίβλεψης εκτός έδρας), της γνωστοποίησαν ότι της έκοψαν την επιδότηση..

    Ακόμα δεν μου έχουν κάνει έλεγχο, οπότε δεν ξέρω με τους συγκεκριμένους:
    1) αν θα προηγηθεί τηλεφώνημα του στυλ "Θα έρθουμε για έλεγχο σε μισή ώρα, μπορείτε να μας πείτε που ακριβώς είναι το γραφείο" (δεν είναι ραντεβού, αλλά σε ειδοποιούν εμμέσως πλην σαφώς)
    2) αν θα δοθεί ραντεβού (ιδεατή περίπτωση)
    3) αν θα σκάσουν μύτη στο ξαφνικό
    Οψώμεθα..
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη cv01302 : 19.12.2009 στις 23:47

  10. (επάνω) - Ανάρτηση #50
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος dim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    17.12.2009
    Αναρτ.
    8
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    34
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Αντί να κάνουν κανά σοβαρό έλεγχο να κόψουν επιδοτήσεις σε ένα σωρό "απατεωνίσκους" που πήραν 15000 μόνο με εικονικά τιμολόγια και γνωριμίες, κάνουν τους ΕΛΕΓΚΤΑΡΕΣ όπου τους παίρνει.

    offtopic: Επειδή το "άλλο φόρουμ" έχει επίσης πολύ χρήσιμες πληροφορίες για μηχανικούς όπως και αυτό εδώ και επειδή δεν νομίζω να έιναι ταμπού, είναι καλύτερο να υπάρχει η αναφορά σε εκείνο με λινκ ώστε κάποιος συνάδελφος που ψάχνει κάτι να βοηθηθεί με επιπλέον ποσότητα πληροφορίας. Το φόρουμ που αναφέρει ο συνάδελφος λοιπόν είναι το www.**************
    Προς θεού δε θέλω να ξεκινήσω νέα διαμάχη....
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dim : 20.12.2009 στις 19:44

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #51
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους cv01302
    Εγγραφή
    18.11.2009
    Αναρτ.
    27
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    5
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ αστειεύομενος το ανέφερα έτσι. Εννοείται και τα δύο φόρουμ συνυπάρχουν. Απλά στο michanikos δεν μπορούσα να δώσω και πολλές λεπτομέρειες, διότι ο καθένας μπορεί να δει τα threads (μηνύματα), δίχως καν να είναι γραμμένος, άρα ενδεχομένως να μπορούσε να το δει και κάποιος υπάλληλος απο τον... ΟΑΕΔ. Για αυτόν τον λόγο δεν είχα απαντήσει σε κάποιον που με ρωτούσε ποιος τοπικός ΟΑΕΔ ήταν αυτός..
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη cv01302 : 20.12.2009 στις 20:01

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #52
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος dim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    17.12.2009
    Αναρτ.
    8
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    34
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Συνάδελφε δε χρειάζονται εξηγήσεις. Το είπα τελείως καλοπροαίρετα. Έληξε.

    /offtopic

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #53
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π.
    Το Αβατάριο του μέλους leo
    Εγγραφή
    26.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα - Χίος
    Αναρτ.
    98
    Εύσημα

    έδωσε
    3
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    72
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από terry Προβολή Ανάρτησης
    Κ όπως σας είχα υποσχεθεί..

    Δίαβάστε αυτό...

    Β. Να έχουν κάνει έναρξη επιτηδεύματος (στην αρμόδια Δ.Ο.Υ.) υποχρεωτικά από την 02/01/2009 και μετά.
    Δύνανται να ενταχθούν στο πρόγραμμα και όσοι έχουν προβεί σε έναρξη επιτηδεύματος από την 01/01/2008 και μετά, δηλώνοντας ως έδρα την οικία τους, με την προϋπόθεση ότι από την 02/01/2009 και μετά, έχουν προβεί σε πρώτη μεταβολή έδρας σε ανεξάρτητο επαγγελματικό χώρο. Ως ημερομηνία έναρξης θα θεωρείται η πρώτη μεταβολή.


    Λοιπόν..Όσοι έχουν κάνει έναρξη το 2008 με έδρα το σπίτι τους και μεταβολή έδρας σε ανεξάρτητο χώρο μέσα στο 2009 έιναι δικαιούχοι...

    Έγω έκανα αλλαγή έδρας (έιχα το σπίτι μου αρχικά, αλλά έπρεπε εδώ κ ένα χρόνο πο έχω ανεξάρτητο γραφείο να είχα κάνει αυτή τη μεταβολή...την έκανα τώρα...) Θα υποβάλλω και ηλεκτρονικά το αίτημά μου... Ξέρω από συνάδελφο που έκανε το ίδιο ότι εγκρίθηκε και πήρε και την πρώτη δόση...
    Μπράβο, πολύ καλό Νέο για τους Μηχανικούς που δεν είχαν καταφέρει να ενταχθούν στο πρόγραμμα.....

  14. (επάνω) - Ανάρτηση #54
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους Evan
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    437
    Εύσημα

    έδωσε
    48
    έλαβε
    33
    Αρχεία

    Λήψεις
    70
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    με το ΕΣΠΑ τι γίνεται έχει μάθει κανείς τίποτα;

  15. (επάνω) - Ανάρτηση #55
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός, M.Sc
    Το Αβατάριο του μέλους sundance
    Εγγραφή
    16.11.2009
    Αναρτ.
    1.050
    Εύσημα

    έδωσε
    120
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    148
    Ανέβασε
    26

    Προεπιλογή

    Πιστεύω από μέσα φλεβάρη και μετά, ίσως μάθουμε κάτι.
    ''Excellence is an art won by training and habituation''

    ............................... THIS IS THE CHUNE ............................

  16. (επάνω) - Ανάρτηση #56
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, έπειτα από αυτήν τη μείωση..Που πήγαν τα λεφτά; Αν ήθελε να βοηθήσει τον κλάδο δε θα έβαζε άγριους φόρους ακίνητης περιουσίας.

  17. (επάνω) - Ανάρτηση #57
    Μηχανικός
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.
    Το μέλος saradis1 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    12.12.2009
    Περιοχή
    Χίος
    Αναρτ.
    19
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    10
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Συνάδελφοι, μια ερώτηση. Yπάρχει κάποια επιδότηση για νέους μηχανικούς?

    Εγώ είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός Τ.Ε. Πήγα λοιπόν στον ΟΑΕΔ να ρωτήσω και μια μου λέγανε ότι δεν υπάρχει κάτι, μια μου λέγανε ότι επιδοτούνται οι μηχανικοί από ΑΕΙ μόνο, μια δεν ήταν και πολύ σίγουροι.....δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

    Γενικότερα για έναν νέο επαγγελματία τι επιδοτήσεις υπάρχουν και ποιες είναι γενικά οι προϋποθέσεις?
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη rigid_joint : 25.01.2010 στις 02:22

  18. (επάνω) - Ανάρτηση #58
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους DOTT.ARCHITETTO
    Εγγραφή
    23.11.2009
    Αναρτ.
    25
    Εύσημα

    έδωσε
    13
    έλαβε
    3
    Αρχεία

    Λήψεις
    50
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν οι επιδοτήσεις για νέους επαγγελματίες και οι επιδοτήσεις για νέους επιστημονες. Για τους επιστήμονες που ξέρω γιατί πηρα κι εγώ βασικές προυποθέσεις ειναι:

    1. Να έχεις κανει έναρξη από 1/1/2009 και μετά
    2. Να έχεις δικό σου χώρο ο οποιίος να ειναι σε λειτουργία (όχι συστέγαση)
    3. Τιμολόγια 6000 ευρώ

    Αυτά ειναι τα βασικά για να αρχίσεις, με βάση αυτά που ζητήσανε σε μένα . Αν έχω ξεχάσει κάτι θα το συμπλήρωσω. αν μπορώ να βοηθήσω επιπλέον, ευχαρίστως.

    "Nα Θρέφεις Το Μυαλό Σου Με Μεγάλες Ιδέες , Γιατί Ποτέ Δεν Θα Υψωθείς Πιο Πάνω Από Τη Σκέψη Σου"

  19. (επάνω) - Ανάρτηση #59
    Μηχανικός
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.
    Το μέλος saradis1 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    12.12.2009
    Περιοχή
    Χίος
    Αναρτ.
    19
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    10
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    1. Να έχεις κανει έναρξη από 1/1/2009 και μετά
    δηλαδή και τώρα να κάνω έναρξη ειναι οκ.

    Ποιός φορέας ειναι αυτός που επιδοτεί? ο ΟΑΕΔ? Έχει σημασία η ημερομηνία κτήσης του πτυχίου? Εγω πήρα το 2005. Είχα ακούσει οτι ισχύει για 4 χρόνια για να πάρεις επιδότηση απο την ημερομηνία κτήσης του πτυχίου? Αν έχει σημασία, η διάρκεια της στρατιωτικής θητείας αφαιρείται?

  20. (επάνω) - Ανάρτηση #60
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους DOTT.ARCHITETTO
    Εγγραφή
    23.11.2009
    Αναρτ.
    25
    Εύσημα

    έδωσε
    13
    έλαβε
    3
    Αρχεία

    Λήψεις
    50
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Για τις επιδοτήσεις του 2009 έπρεπε να εχεις κάνει έναρξη μετά την 1/1/2009. Αυτό που δεν ξέρω ειναι τώρα που έχουμε 2010 αν θα πρέπει να περιμένεις τις νέες επιδοτήσεις αφού αν κατάλαβα καλά δεν έχεις κάνει ακόμη έναρξη.

    Ναι οι επιδοτήσεις δίνονται απο τον ΟΑΕΔ και θα ήταν καλό να συμβουλευτείς εκείνους σε ότι αφορά το τι ισχύει για το 2010.
    Επιστρέφοντας στο σπίτι θα βρω τα χαρτιά με τους όρους για να σου απαντήσω για το θέμα της αποκτησης πτυχίου. Πάντως για τους ανδρες νομίζω έδινε μεγαλύτερο περιθώριο απο ότι για εμάς.

    Κάνε ένα τηλέφωνο πρώτα να μάθεις αν θα βγει καινούρια επιδότηση για 2010 η αν μπορείς να διεκδικήσεις εκείνη του 2009. Αυτό ειναι το πρώτο βήμα.

    "Nα Θρέφεις Το Μυαλό Σου Με Μεγάλες Ιδέες , Γιατί Ποτέ Δεν Θα Υψωθείς Πιο Πάνω Από Τη Σκέψη Σου"

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. N.4178/13: Αρμόδιοι μηχανικοί
    Από το μέλος pan1891 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.03.2016, 12:49
  2. Αν οι μηχανικοί είχαν τα προνόμια των φαρμακοποιών
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Διάφορα (γενικά)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.07.2015, 09:49
  3. Ζήτηση: Ζητούνται Πολιτικοί Μηχανικοί
    Από το μέλος ανακεμ αε στη θεματική κατηγορία Εργασία
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 05.09.2014, 10:59
  4. Επιδοτήσεις για πρόσληψη άνεργων επιστημόνων
    Από το μέλος Billy Huge στη θεματική κατηγορία Εύρεση εργασίας - Επιδοτούμενα προγράμματα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 05.10.2012, 20:12

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •