win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα: 41 έως 60 από σύνολο 113
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #41
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Δέν θα ήθελες Χάρη, απλά πές μου αν γνωρίζεις πότε είναι υποχρεωτική η εφαρμογή των EC.

    Αύριο θα αναρτήσω στο φόρουμ σχετική ενημέρωση και τεκμηρίωση των λεγόμενων μου πάνω στην αναβάθμιση του Στερεοστάτικα.Ήδη έχω ολοκληρώσει όλες τίς παρατηρήσεις πάνω στον EC8 η beta έκδοση δέν έχει ολοκληρωμένη υποστήριξη ευρωκωδίκων ακόμα.Για να είμαι ακριβοδίκαιος θα πρέπει να περιμένω να δώ τη κανονική, αλλά αν δέν είναι έτοιμη μέχρι τίς αρχές Δεκέμβρη θα υπάρχει πρόβλημα.Ο λόγος είναι οτι ακούγεται πως η εφαρμογή τών ευρωκωδίκων αρχίζει 1-1-2013 (gossip).Εάν ισχύει κάτι τέτοιο φοβάμαι οτι θα υπάρχει πρόβλημα με την εταιρία.Όπως έιπα δέν μπορώ να έχω άποψη ακόμα διότι το μόνο που μου έδωσαν είναι μία έκδοση beta με πάρα πολλές ελλείψεις και αρκετά λάθη.Είδα μία νέα εφαρμογή υπολογισμού για πλάκες και ελπίζω αν είναι η ίδια όπως στη beta να μη βαπτιστεί σαν ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕ ΠΕΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ διότι εγώ είδα επίλυση με εσχάρα δοκών, όπως έχει και άλλη εταιρία στατικού λογισμικού και το αναφέρει αναλυτικά στο manual της.

    Με λίγα λόγια ακόμα δεν υπάρχει πρόγραμμα έτοιμο Χάρη,η εταιρία υποστηρίζει ευρωκώδικες υποτίθεται απο το 2010, έχουμε τέλη 2012 και ακόμα δεν είδα ευρωκώδικες.Σήμερα τηλεφώνησα βέβαια στον υπεύθυνο που απάντησε στο φόρουμ για λογαριασμό της pi-systems και ζήτησα να μου επιστρέψουν το ποσό της αγοράς, όπως υποσχέθηκε εδώ στο φόρουμ η ίδια χωρίς να το απαιτήσω, διότι δέν μπορώ να περιμένω άλλο.Σε μήνυμα που έστειλε η εταιρία, γράφει πώς η αναβάθμιση θα είναι έτοιμη τέλη Οκτωβρίου και δέν είναι.Η απάντηση της εταιρίας στη επιστροφη των χρημάτων ήταν πως το είπα μετά απο 6 μήνες και προφανώς θα περιμένω να γίνει κάποιο συμβούλιο για να αποφασίσουν.Αύριο θα τηλεφωνήσω ξανά για να μάθω τι αποφάσισαν.Σε περίπτωση άρνησης, θα ακολουθήσω την νόμιμη διαδικασία,με ενημέρωση τοθ ΣΠΜΕ και του ΤΕΕ σχετικά με την υπόθεση.Θα ζητήσω μία επίσημη τεκμηρίωση τών όσων επικαλούμαι για το πρόγραμμα και προφανώς κάποιος τρίτος θα κρίνει ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο.Απο τη δική μου σκοπιά νοιώθω πως δάνεισα 1500 ευρω εδω και εναμιση χρόνο σε μία εταιρία για να μπορέσει να βγάλει ένα λογισμικό που να μπορούμε να εκπονήσουμε στατικές μελέτες ΜΕ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ.
    Χάρη σε κάθε περίπτωση ας αποφασίσει η ίδια τί θέλει και τι όχι

    Αυτό που βλέπω όμως είναι πως ολα αυτά που λέμε τα είδαν πανω απο 2500 άτομα αλλά μιλάμε μόνο 3.Παρακαλώ όλους τους συναδέλφους να πάρουν θέση και να πουν τίς απόψεις τους,δέν μπορεί να είμαι ο μόνος εδώ που μιλάω.Όσες περισσότερες απόψεις τόσο ισχυρότερο αποτέλεσμα.

    Παρακαλώ όλους σας να πάρετε επιτέλους μία θέση και να ακούσω και απο άλλους συναδέλφους αν αδικώ την εταιρία η αν υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζω και θα έπρεπε να αναφερθεί.

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 01:14 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 00:32 ----------

    Εγώ προσωπικά παρακαλώ το διαχειριστή του φόρουμ να ενημερώσει την εταιρία και να δώσει μία ξεκάθαρη απάντηση στο τί θα κάνει.Νομίζω πως απο τη δική μου πλευρά έδειξα κατανόηση και υπομονή.Αμερικανάκι όμως δέν είμαι!!!!!

    Μα ούτε ένας δεν υπάρχει να πεί κάτι;Έστω μία διαφορετική άποψη
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 21.11.2012 στις 01:28

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #42
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Ειμαι και εγω ενας χρηστης του stereostatika που αγορασα την τελευταια αναβαθμιση (6) που υποτιθεται οτι ενσωματωνε τους ευρωκωδικες. Βεβαια επειδη στη μπανανια που ζουμε η εφαρμογη πηγε ολιγον πισω, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με το να ψαξω το τι κανει το προγραμμα, μεχρι που επεσα στο παρον θεμα αλλα και ενα αναλογο που ειχε ανοιξει στο michanikos.

    Η εκδοση 6.21 του προγραμματος δεν ειχε ευρωκωδικες σε καμια περιπτωση. Ειχαν προετεθει καποια κουμπακια (επιλογη κανονισμου ΕΚ, επιλογη q) αλλα αυτο που ετρεχε ηταν ΕΚΩΣ ΕΑΚ. Φυσικα δεν υπηρχε κανενα manual τεκμηριωσης. Μεταβλητες / ελεγχοι / αποτελεσματα δεδομενα / αναφορες σε εξισωσεις και παραγραφους των κανονισμων . Τιποτα που να αφορα τους ΕΚ. Καμια αναφορα σε κανονικοτητες και απαιτησεις ΕΚ8.

    Τον Σεπτεμβριο εκατσα και εκανα ενα γενικο περασμα του ΕΚ8 και επικοινωνησα με την εταιρια ζητωντας απαντησεις σε αρκετα συγκεκριμενα ερωτηματα, και ζητωντας τεκμηριωση. Η απαντηση που ελαβα απο την υποστηριξη ηταν "δε γνωριζω καλα τον ΕΚ8 μιληστε με τον κυριο Κωνσταντινιδη".
    Πραγματικα μιλησα μαζι του και μου ειπε οτι ετοιμαζεται η καινουργια εκδοση ΜΕ ευρωκωδικες αλλα και τεκμηριωση υπο την μορφη βιβλιου (!). Μου ειπε οτι φυσικα θα δωθει δωρεαν γιατι ανεφερα οτι ηδη ειχαμε πληρωσει για αναβαθμιση σε ΕΚ2-8 αλλα δεν ειχαμε τιποτα.

    Προχθες κατεβασα τελικα την εκδοση 7 beta. Καποια κραυγαλεα πραγματα εχουν διορθωθει (ελεγχοι κανονικοτητας, q) καποια αλλα οχι. Υπαρχουν παρα πολλα κενα και το προγραμμα συνεχιζει να στερειται τεκμηριωσης. δόθηκαν μονο καποια αποσπασματα ενος βιβλιου (!) Αλλα παλι καμια ουσιαστικη τεκμηριωση - υποστηριξη.

    Και φτανω στην ουσια :

    Εχω πληρωσει απο το Νοεμβριο του 2010, 1500ευρω για να αναβαθμισω σε ΕΚ2-8 και εχουμε φτασει στον Νοεμβριο του 2012 να ειμαι beta tester και να μην εχω ενα manual της προκοπης.
    Συμφωνω 100% με το χρηστη dn102 οτι εκανα ενα ατοκο δανειο 1500 ευρω στην εταιρια για ενα προιον που 2 χρονια μετα δεν εχω λαβει.
    Αρνουμαι να πληρωνω για να ειμαι beta tester και να μην εχω το εργαλειο για να κανω τη δουλεια μου.

    Νομιζω οτι πρεπει το θεμα να παρει λιγο μεγαλυτερη διασταση και να ενημερωθουν ενδεχομενως και καποια θεσμικα οργανα

    Περιμενω μια δημοσια τοποθετηση της εταιριας πανω στην ουσια του ζητηματος και παρακαλω τους διαχειριστες να οχλησουν την εταιρια προς τουτο

  3. Ευχαριστούν οι:


  4. (επάνω) - Ανάρτηση #43
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Νομίζω πώς αρχίζει να αποκτάει ενδιφέρον πλέον η συζήτηση.Συνάδελφε μόνο που κάνεις ένα λάθος.ΟΥΤΕ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΚΑΤΟΨΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ(ΣΕ ΌΨΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΌ).Για να μπορέσει να γίνει θα πρέπει να τρέξεις αρχικά ανάλυση με ισοδύναμη στατική μέθοδο η λεγόμενη Μεθοδος Οριζόντιας Φόρτισης.Ελέγχεις αν ικανοποιούνται τα κριτήρια κανονικότητας σε κάτοψη αν όχι λαμβάνεις (1+αu/α1)/2 Χ qoXKw.Ελέγχεις φυσικά άν ο τύπος του συστήματος σε χ και Υ είναι αυτός που έθεσες στην αρχή , αν όχι διορθώνεις και αλλάζει το q.Ένα λάθος εδώ που κάνει η beta είναι οτι άν έχεις 2όροφο κάνει το λάθος και το λαμβάνει αντεστραμμένο εκκρεμές στην ανάλυση ενώ δέν είναι αν η maxvd<0.3.Οπότε ούτε εδώ έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία.Συνεπώς ας απαντησει η εταιρία να της κατεβάσω ένα ολόκληρο κείμενο.Βασικά το τελικό q που υπολογίζει τί είναι; εάν έχω διαφορετικό σύστημα σε κάθε διεύθυνση τί ακριβώς q βγάζει (προφανώς το δυσμενέστερο εκ των δύο, δεν διαφωνώ με αυτή τη λογική)

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 02:11 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 01:44 ----------

    ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΚΑΤΟΨΗ ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ

    ΕΛΕΓΧΩ ΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΗΣ ΔΥΣΚΑΜΨΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΖΑΣ ΤΩΝ ΟΡΟΦΩΝ( ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΕΑΚ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΕC ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ) ΓΙΑ ΜΑΖΕΣ 0,35 ΑΥΞΗΣΗ -0,5 ΜΕΙΩΣΗ, ΑΚΑΜΨΙΑ Κ 0,35 ΑΥΞΗΣΗ-0,5 ΜΕΙΩΣΗ.

    ΟΙ ΚΑΤΟΨΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΡΟΦΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΜΒΑΔΟΝ ΤΗΣ ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΓΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ<5%
    ΔΙΑΦΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΛΑΚΩΝ
    ΛΥΓΗΡΌΤΗΤΑ Lmax/Lmin <4.0
    ΣΤΑΤΙΚΕΣ ΕΚΚΕΝΤΡΟΤΗΤΕΣ eox,y<=0.30rx,y .Αυτό για να το βρέις θέλει να τρέξεις ανάλυση οριζόντιας φόρτισης και να έχεις θέσει και τα φορτία σου.

    Στη περίπτωση του στερεοστάτικα λογικά κάνεις 2 φορές ανάλυση, στη πρώτη ελέγχεις στις αναφορές τα αποτελέσματα τών ελέγχων, διορθώνεις και μετά τη ξανατρέχεις.Σε 17 ακριβώς παραδείγματα που δοκίμασα βγάζει λάθη η αναφορά.Αλλά όπως είπα μιλάμε απλά για την beta.Συνεπώς τέλη Νοεμβρίου 2012 δέν υπάρχει ακόμα κάτι έτοιμο για να μπορέσω να μιλήσω η ακόμα και να χαρώ.Όλες οι άλλες εταιρίες μιλάνε για pushover και ΚΑΝΕΠΕ και έχουν σχεδόν ολοκληρώσει όλες τίς "λεπτομέρειες" στούς ευρωκώδικες.Που να αρχίσω να μιλάω για συζευξη τοιχέιων ,δευτερεύοντα στοιχεία,ελεγχο συνάφειας κόμβων, έλεγχο διαφραγματικής λειτουργίας πλακών,οπλισμούς και μήκη αγκύρωσης, τοιχοπληρώσεις , κατακόρυφη σεισμική δράση,γεωμετρικούς περιορισμούς στοιχείων,τοπογραφική ενίσχυση,έλεγχος επιρροής φαινομένων 2ης τάξεως κτλ....
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 21.11.2012 στις 02:53

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #44
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός M.Sc.
    Το μέλος Γιώργος__ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.03.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    20
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Λογικά και επειδή θέλω να είμαι καλόπιστος (αν και το να έχεις πληρώσει απο το 2010 για ευρωκώδικες και 2 χρόνια μετά να μην έχουν ενσωματωθεί οπως κατήγγειλε ο civ πώς να μη σε κανει τουλάχιστον επιφυλακτικό αν όχι δικαιολογημένα καχύποπτο) η εταιρία θα ενσωματώσει τους νέους κανονισμούς. Εμένα με ενόχλησε πάντως η λογική του ''η επιστροφή χρημάτων ήταν πριν 6 μήνες'' λες και το έφτιαξαν το πρόγραμμα μέχρι την ημερομηνία που υποσχέθηκαν ή λες και το ''αδίκημα'' (σχήμα λόγου) παραγράφεται. Έλεος δηλαδή.

    Ας απαντήσει η εταιρία υπεύθυνα και χωρίς βιογραφικά.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Γιώργος__ : 21.11.2012 στις 13:18

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #45
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς αυτό που μπορώ να πώ με βεβαιότητα είναι πως το πρόγραμμα πρέπει στη νέα έκδοση του να αλλάξει εντελώς φιλοσοφία.Δέν υπάρχει πλέον η προστασία στου ΕΑΚ για να μπορείς να απλοποιήσεις κάποια πράγματα.Ο EC8 έχει άλλη φιλοσοφία πλέον και θα πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός στο τι κάνεις.Συνεπώς αρκετές απο τίς κλειδωμένες εντολές του προγράμματος θα πρέπε να ανοίγουν σιγά σιγά και το μενού να διαμορφωθεί με τέτοιο τρόπο που να εξυπηρετεί το χρήστη σε μία μελέτη με ευρωκώδικες.Η beta έκδοση δείχνει όπως ανέφερε και ο συνάδελφος CIV πως ουδεμία σχέση έχει πλέον η 6,21 με την 7,0 έκδοση.Φυσικά ούτε εγώ θα γίνω beta tester για να γλιτώσει η εταιρία χρήμα και κόπο και ούτε έχω σκοπό να είμαι ξανά στα τηλέφωνα μαζί τους.Καταλαβαίνω οτι έχουν έρθει σε δύσκολη θέση, πως οι καιροί είναι δύσκολοι και η αγορά δέν κινείται.Αλλα θέλω να ρωτήσω, εφόσον εμείς το καταλαβαίνουμε, εσείς πώς αποφασίσατε να μας δώσετε μία έκδοση που στερείται ουσιαστικής εφαρμογής ευρωκωδίκων;.Συνεπώς αγαπητέ κύριε Κωνσταντινίδη και pi-systems αποφασίσατε με μεγάλη ευκολία να μας δώσετε ένα προϊον που δέν έχει τη δυνατότητα να ανταποκριθεί, τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια, πάνω στούς ευρωκώδικες.Έστω οτι όλοι εμείς δέν σας καταλαβαίνουμε και πιέζουμε μία κατάσταση για να σας φέρουμε σε δύσκολη θέση, μπορείτε να μου πείτε τι κάνουν οι συνάδελφοι που εργάζονται η και ακόμα εκπονούν μελέτες στη Κύπρο;
    Φυσικά και θα νιώθετε θιγμένοι μ'αυτά που γράφω, αλλά σάν συνάδελφοι και εσείς στα μαθηματικά είσαστε πολύ καλοί.Συνεπώς το μόνο που μπορώ να πω σάν σχόλιο είναι πώς άν η αναβάθμιση κόστισε 1500 για κάθε μία άδεια, και με άγνωστο τον αριθμό των αδειών που πουλήσατε, σίγουρα βγαίνει ένα σημαντικό ποσό κέρδους για εσάς και ειδικά σε τέτοιους καιρούς.Αυτό δέιχνει οτι όλοι εμείς σας στηρίξαμε έστω και σάυτούς τούς δύσκολους καιρούς για να μπορέσουν και οι συνάδελφοι που δουλέυουν στην εταιρία σας να κρατήσουν τίς θέσεις τους.Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα που σχεδόν ο κάθε μηχανικός έχει το δικό του στατικό πρόγραμμα.Άρα δέν σας φταίει η αγορά !!!! Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος χρήστης του στερεοστάτικα που να μήν έδειξε υπομονή απεναντι σας όλο αυτο το διάστημα που τέθηκε το συγκεκριμένο θέμα "απουσίας των Ευρωκωδίκων".Αλλα δέν μπορώ να καταλάβω το λόγο που θα πρέπει συνέχεια εμείς να δείχνουμε κατανόηση απέναντι σας, γνωρίζει η εταιρία το ρητό ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟ;.Λυπάμαι για λογαριασμό σας πραγματικά γιατί το μόνο που κάνατε ήταν να μου αναρτήσετε το βιογραφικό του Κων/δη λές και εμείς στερούμαστε του δικαιώματος της άποψης επειδή δέν έχουμε συγγραφικό έργο η δέν αναπτύξαμε λογισμικό.Το μόνο καλό της κρίσης είναι οτι πλέον θα σας ελέγχουμε, δέν πρόκειται να επιτρέψω απο τη δίκη μου τη θέση και όσο μπορώ τέτοια φαινόμενα ξανά.

    Νομίζω πως αν έκανα κάτι αντίστοιχο και εγώ σε εσάς σίγουρα δεν θα είχαμε συνεργασία ξανά, αλλά πολύ περισσότερο θα διεκδικούσατε τα χρήματα που χάσατε πίσω με κάθε ένδικο μέσο.Στη περίπτωση αυτή όμως δέν θα το θεωρήσετε το ίδιο, προφανώς με αντιμετωπίζετε, και θα μιλήσω μόνο για εμένα. με τέτοιο τρόπο που μου δείχνετε οτι μου κάνατε και χάρη που μου πουλήστε το πρόγραμμα.

    Ας δούν όλοι λοιπόν την ημερομηνία ανάρτησης των σχολίων μου στο φόρουμ καθώς και απο πότε διατίθεται η έκδοση 6,21 ΜΕ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ και ας δούνε τη σημερινή ημερομηνία.Νομίζω οτι το παρατραβήξατε, δεν υπάρχει ούτε ένας λόγος μέσα στα 2 αυτά χρόνια που να μήν έχετε έτοιμη ακόμα έκδοση με ευρωκώδικες.

    Παρακαλώ λοιπόν και εγώ όλους τους συναδέλφους να δώσουν ιδιαίτερη προσοχή στο θέμα, όχι μόνο τούς χρήστες του συγκεκριμένου προγράμματος αλλά και όλους τούς υπόλοιπους να στηρίξουν προσπάθειες συναδέλφων για να αλλάξουμε μία κατάσταση που έχει καταντήσει "καρκίνος".Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση της εταιρίας, δεν το περίμενα αυτο ποτέ απο μία εταιρία που έχει ένα καλό όνομα στην αγορά λογισμικών.

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 13:13 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 12:44 ----------

    Γιώργο θα ήθελα πολύ να ανεβάσω την ανακοίνωση που έστειλε η εταιρία σχετικα με τους ευρωκώδικες στο mail μου.Παρακαλώ κάποιον διαχειριστή να με ενημερώσει άν έχω κάποιο τέτοιο δικαίωμα και δέν θα δημιουργήσω πρόβλημα στο φόρουμ.

    Για να ολοκληρώσω τα λεγόμενα

    Ο Πρόεδρος της εταιρίας κράτησε το λόγο του για τη δωρεάν αναβάθμιση, ακόμα και η beta δείχνει ότι κάποια στιγμή θα βγεί και η τελική έκδοση.Το πρόβλημα μου Γιώργο ,για να απαντήσω σ'αυτο που έθεσες, είναι πώς δέν έχω καμία εμπιστοσύνη στην εταιρία για το αποτέλεσμα που θα βγεί και στο χρόνο που θα το πράξει.Συνεπώς έχω το δικαίωμα να φύγω και να αγοράσω απο κάποια άλλη εταιρία.Δεν μπρώ να βρώ που είναι το παράλογο του να ζητάω πίσω τα χρήματα που έδωσα για μία αναβάθμιση που ακόμα βγαίνει.Η έμμεση αποδοχή της εταιρίας οτι όντως δέν υπήρχαν ευρωκώδικες σε επίπεδο εκπόνησης μελέτης, δείχνει την αδυναμία της στο σχεδιασμό αναβάθμισης αντάξιας των άλλων στατικών προγραμμάτων.Συνεπώς είχε ένα εύλογο διάστημα 2 ετών, όχι να εισάγει τούς ευρωκώδικες στο πρόγραμμα , αλλά να βελτιώσει πράγματα.Αν ηκουβέντα γίνεται για το πότε η pi-systems θα βγάλει ευρωκώδικες χάσαμε την ουσία.Η ουσία είναι απλή "είπες εχω ερωκώδικες, το γράφεις και με μεγάλα γραμματα" είδα μετά απο 1 χρόνο οτι δέν έχεις τελικα γιατί τότε κάθισα να διαβάσω, ζητάω τα χρήματα πίσω ακόμα τα παίρνω.Φυσικά και άν ήθελα να κάνω τη δουλειά μου, υπήρχε και άλλος τροπος.Συνεπώς η εταιρία οφείλει να μου επιστρέψει το ποσόν της αγοράς διότι δέν επιθυμω να συνεχίσω άλλο στη pi-systems.Έδωσα μία εύλογη διορία για να καταφέρει να ολοκληρώσει το πρόγραμμα αλλα βλέπω οτι θα έχω πρόβλημα πλέον.Είναι επιλογή μου να φύγω και να πάω αλλού και να μου επιστραφεί στο ακέραιο το ποσόν της αναβάθμισης που πλήρωσα και δέν χρησιμοποίησα.

    Στο κάτω κάτω αν έλεγε οτι δέν έχει ευρωκώδικες δέν θα αγόραζα, θα περίμενα πότε θα έβγαζε ευρωκώδικες και άν έβλεπα οτι καθυστερούσε θα άλλαζα στατικό πρόγραμμα.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 21.11.2012 στις 14:18

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #46
    Γενικός Διαχειριστής
    Το Αβατάριο του μέλους eMichanikos.gr
    Εγγραφή
    08.03.2010
    Αναρτ.
    154
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    2027
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Δεν είναι θέμα του φόρουμ το οποίο αποτελεί απλώς μέσο για να γίνονται συζητήσεις.
    Δεν θεωρούμε ότι παραβιάζεται κάποιος κανόνας λειτουργίας του φόρουμ.

    Αν δεν υπάρχει ρητή σημείωση στο email που σας έστειλαν ότι δεν πρέπει να κοινοποιηθεί το περιεχόμενο του email, τότε θεωρούμε ότι δεν έχετε πρόβλημα. Διαφορετικά, σας συστήνουμε να μην το κάνετε. Και πάλι όμως, αυτό δεν αφορά το emichanikos.gr

    Πάντως, από την πλευρά μας έχουμε ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα την pi-SYSTEMS για τις νέες αναρτήσεις, έτσι ώστε να ακουστεί και η άλλη πλευρά.
    Ακολουθήστε μας στο twitter για να ενημερώνεστε αμέσως για τα νεότερα και όχι μόνο.
    Κάντε like στη σελίδα μας στο facebook.

  8. Ευχαριστούν οι:


  9. (επάνω) - Ανάρτηση #47
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ το Διαχειριστή του φόρουμ.Απλά ήθελα να αποφύγω να δημιουργήσω πρόβλημα στο φόρουμ άθελα μου.

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 14:26 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 14:23 ----------

    Ο λόγος που περίμενα να βγεί η αναβάθμιση για να μπορέσω να καταλάβω και να έχω άποψη έιναι η ανακοίνωση της εταιρίας που κοινοποιήθηκε προφανώς σε όλους τους χρήστες.Παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά τα λεγόμενα της εταιρίας

    Αθήνα, 21.09.2012 Αγαπητοί συνάδελφοι,

    Όλοι βιώνουμε την οικονομική κρίση που μαστίζει τη χώρα μας και ιδιαίτερα τον κλάδο των κατασκευών. Η επιλογή που κάναμε σαν εταιρία είναι να στραφούμε στη διεθνή αγορά που δε μαστίζεται από τέτοιου είδους κρίση. Με ευχάριστη έκπληξη διαπιστώσαμε ότι τα προγράμματά μας έχουν τύχει υψηλής αποδοχής σε όλες τις χώρες που έχουμε απευθυνθεί και κυρίως στις μεγάλες σεισμικές χώρες.
    Μία επιβεβαίωση της διεθνούς προοπτικής της εταιρίας μας είναι η επιλογή μας από την Ευρωπαϊκή Ένωση ως μία από τις 40 Ευρωπαϊκές καινοτομικές εταιρίες στον τομέα των κατασκευών και καλύπτει όλα τα έξοδα για την προβολή του λογισμικού μας στην έκθεση που διοργανώνει στο Τόκυο την επόμενη εβδομάδα.
    Όλα αυτά τα γράφω επειδή πιστεύω ότι γενικότερα, σας ενδιαφέρει η διεθνής αναγνώριση μίας ελληνικής εταιρίας λογισμικού και ειδικότερα, όταν συνεργαζόσαστε με αυτήν την εταιρία.
    Τα δύο τελευταία χρόνια, παρΆ όλες τις δυσκολίες, προσωπικά εγώ αλλά και οι μηχανικοί της εταιρίας, εργαζόμαστε πιο σκληρά από ποτέ για να αναβαθμίσουμε το λογισμικό μας.
    Επειδή οι Ευρωκώδικες αποτελούν μία νέα φιλοσοφία και η σχετική βιβλιογραφία είναι περιορισμένη, αναγκαστήκαμε να γράψουμε και τον ΒΆ τόμο του βιβλίου ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΑ ΚΤΙΡΙΑ ΑΠΟ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ. Ο ΑΆ τόμος αφορούσε μόνο κατασκευαστικά θέματα ενώ ο ΒΆ τόμος έχει τη Στατική και Δυναμική Ανάλυση των κτιρίων από οπλισμένο σκυρόδεμα, σύμφωνα με τους Ευρωκώδικες.
    Ο ΒΆ τόμος των ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ θα κυκλοφορήσει στο τέλος Οκτωβρίου στην αγγλική γλώσσα. Σας επισυνάπτω ένα δείγμα του κεφαλαίου 4 που αφορά τις επιλύσεις πλακών με επιφανειακά πεπερασμένα στοιχεία.
    Τα περισσότερα σχήματα του κεφαλαίου 4 όπως και όλου του BΆ τόμου έχουν προκύψει από τη νέα έκδοση των StereoSTATIKA 7.0 που περιλαμβάνουν και την επίλυση πλακών με πεπερασμένα στοιχεία, δηλαδή ο ΒΆ τόμος αποτελεί την τεκμηρίωση της νέας έκδοσης των StereoSTATIKA σύμφωνα με τους Ευρωκώδικες.
    Μέχρι τέλους Οκτωβρίου, προβλέπεται ότι θα κυκλοφορήσει και η νέα έκδοση StereoSTATIKA 7.0 σύμφωνα με τους Ευρωκώδικες και
    Μέχρι τέλους Δεκεμβρίου, προβλέπεται ότι θα κυκλοφορήσει η έκδοση
    StereoSTATIKA 7.10 με διάφορες συμπληρώσεις.

    Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση,

    Απόστολος Κωνσταντινίδης
    President
    pi-Systems International S.A.

    4, Fokianou str.
    Athens, GR 116
    35

    Tel.: +30 210 7569600
    Fax: +30 210 7569609

    Mobile
    : +30 694 5370957
    e-mail:
    apl@pi.gr
    Website:
    www.pi.gr & www.buildinghow.com


    Διάβασα προσεκτικά τη κάθε λέξη του.Εγώ προσωπικά κατάλαβα οτι Νοέμβρη θα είχα τη νέα έκδοση έτοιμη και απλά θα κάναμε τις διορθώσεις αργότερα(Τέλη Δεκεμβρίου).Επίσης οτι έγινε παρουσίαση του Στερεοστάτικα στο Τόκυο .Εύχομαι τα καλύτερα στη εταιρία ,μακάρι να πουλήσει το στερεοστάτικα και να βλέπω μελέτες ακόμα και στο Τόκυο ή και σε όλο το κόσμο.Πραγματικά μακάρι να παέι καλά, Εγώ μπορώ να έχω τα χρήματα μου πίσω; Θέλω να μπορώ να κάνω μελέτη με ευρωκώδικες.

    Από τις 30 γραμμές του κειμένου βλέπω μόνο τις τελευταίες 7 να αναφέρουν σχετικά με την νέα έκδοση 7.0 και την 7.10.

    Υπενθυμίζουμε ότι τα κεφαλαία και η μη συνετή χρήση των έντονων γραμμάτων (bold), απαγορεύονται από τους Κανόνες Λειτουργίας.
    Ο Γενικός Διαχειριστής του eMichanikos.gr
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 21.11.2012 στις 17:49

  10. (επάνω) - Ανάρτηση #48
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Ερώτηση:


    1. Υποστηριζει τελικα η εκδοση 6,21 ευρωκωδικες; Αν οχι ποτε θα ειναι ετοιμη η νεα εκδοση 7,0 και ποτε θα ολοκληρωθει η 7,10;
    2. Μπορειτε να μας πειτε τι θα περιλαμβανει η νεα εκδοση απο ευρωκωδικες;
    3. Και τελος θα επιστρεψετε τα χρηματα σε οσους αποφασισουν να φυγουν απο την εταιρια σας;

    Υπενθυμίζουμε ότι τα κεφαλαία απαγορεύονται από τους Κανόνες Λειτουργίας.
    Ο Γενικός Διαχειριστής του eMichanikos.gr

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #49
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος leoroum δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.11.2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αναρτ.
    2
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Με μία απλή αναζήτηση στο διαδύκτιο: «Before a commercial software program is released to the public, it usually goes through a "beta" phase. During this stage, the software is tested for bugs, crashes, errors, inconsistencies, and any other problems.»

    Άρα η λογική λέει ότι η αναβάθμιση θα είναι ακριβώς όπως η beta έκδοση με διορθωμένα τυχόν bugs κτλ. Άρα οι ελλείψεις θα παραμείνουν μέχρι την επόμενη αναβάθμιση, η οποία δεν γνωρίζουμε και πότε θα βγεί. Συνεπώς όχι μόνο εξακολουθούμε να είμαστε δέσμιοι πότε η εν λόγω εταιρεία θα βγάλει επιτέλους έκδοση με ευρωκώδικες, αλλά λογικά θα πρέπει να την πληρώσουμε κιόλας.


    Καταλήγω δε στο συμπέρασμα ότι η πολιτική της εταιρείας απέχει πάρα πολύ από την εξυπηρέτηση των πελατών της. Θα σας παρακαλούσα, τελειώνοντας, να μην υποβαθμίζετε το διανοητικό μας επίπεδο με απαντήσεις τύπου βιογραφικού σημειώματος.
    Είστε, το λιγότερο που μπορώ να πώ, προσβλητικοί απέναντι στους πελάτες σας και γενικότερα σε όλους τους μηχανικούς και θα επωμιστείτε τις συνέπειες, όποιες κι αν είναι αυτές.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη leoroum : 21.11.2012 στις 19:54

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #50
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Η επισημη θεση της εταιριας που ειναι ?
    Γιατι δεν βγαινει κανεις να απαντησει ?

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 20:29 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 20:25 ----------

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από leoroum Προβολή Ανάρτησης
    Είστε, το λιγότερο που μπορώ να πώ, προσβλητικοί απέναντι στους πελάτες σας και γενικότερα σε όλους τους μηχανικούς και θα επωμιστείτε τις συνέπειες, όποιες κι αν είναι αυτές.
    Προσβλητικο ειναι οταν σου λενε στο δρομο "εισαι μ......"
    Οταν σου λενε "σου πουλαω ευρωκωδικες το 2010" και 2 χρονια μετα ακομα περιμενεις λεγεται αλλιως. Ας ρωτησουμε ενα δικηγορο να μας πει πως λεγεται...

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #51
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος leoroum δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.11.2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αναρτ.
    2
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά η φράση του δρόμου που ανέφερες ειπώθηκε έμμεσα, κατα την γνώμη μου, διότι μάλλον μας θεωρούν έτσι.

  14. (επάνω) - Ανάρτηση #52
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Όλα αυτά θα σας πεί ο δικηγόρος αγαπητοί συνάδελφοι και νομίζω πως είναι καιρός να το συζητήσουμε σοβάρα πλέον το θέμα.Εφόσον ο Διαχειριστής κάλεσε την εταιρία να απαντήσει στα ερωτήματα που ετέθησαν και η ίδια αποφεύγει να πάρει θέση ή ακόμα και να αποκαταστήσει την εμπορίκη της σχέση με εμάς τους "καταναλωτές", εγώ προσωπικά θα στραφώ στα ένδικα μέσα για να δικαιωθώ και φυσικά θα επικαλεστώ ότι προβλέπεται μέσα απο τίς νόμιμες διαδικασίες.Ο λόγος που το λέω είναι για να είμαι σωστός απέναντι στη εταιρία η οποία γνωρίζει ποιός είμαι, έτσι θα έχει το χρόνο και αυτή απο τη μεριά της για να οργανώσει την "αμυνα" της.Δυστυχώς ήταν το τελευταίο πράγμα που ήθελα να κάνω αλλά δέν έχω άλλη επιλογή.

    Για ακόμα μία φορά θα παρακαλέσω όλους τους συναδέλφους να πάρουν μέρος στη συζήτηση και να ακουστούν ακόμα και διαφορετικές απόψεις.Το νόημα της ιστορίας δέν είναι να τιμωρηθεί η pi-systems ,αυτό θα το κρίνουν τα αρμόδια αστικά δικαστήρια.Το νόημα είναι να αποκτήσει λόγο ο κάθε ένας απο εσάς, χρήστης η μή , έτσι ώστε να πετύχουμε κάτι.Επειδή η ιστορία επαναλαμβάνεται , θα τονίσω πώς η μη συμμετοχή σε ένα πρόβλημα που ενδιαφέρει όλους μας οδηγεί προς όφελος της εταιρίας.Παρακαλώ λοιπόν ΌΛΟΥΣ ΣΑΣ να δώσετε παλμό στη συζήτηση και να ακουστούν όλες οι απόψεις σχετικά με το θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 22.11.2012 στις 11:46

  15. (επάνω) - Ανάρτηση #53
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Συναδελφοι δεν υπαρχει κανεις αλλος που να χρησιμοποιει το stereostatika για να καταθεσει την αποψη του ????
    Δεν σαν ενδιαφερει καθολου ? Δε λυπαστε τα 1500 που δωσατε ?

  16. (επάνω) - Ανάρτηση #54
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Υπάρχει φόβος, δέν καταλαβαίνεις; αυτή είναι η γνώμη μας, πρέπει να το διαπιστώσουν για να έχουν άποψη και καλά κάνουν.Απλά θα είναι καλύτερο να υπάρχει πληθώρα απόψεων για το θέμα, ακόμα και αν κάποιοι έχουν αντίθετη άποψη απο εμάς.

    Μην κάνετε παράθεση ολόκληρου του προηγούμενου μηνύματος.
    Ο Γενικός Διαχειριστής του eMichanikos.gr

  17. (επάνω) - Ανάρτηση #55
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός M.Sc.
    Το μέλος Γιώργος__ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.03.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    20
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Μέχρι την 6.21 δεν υπήρχαν ευρωκώδικες, την beta 7.00+ δεν την έχω δοκιμάσει αλλά προσωπικά τα παραπάνω με κάλυψαν εφ' όσον τεκμηριωμένα δεν κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους του EC8 και ο EC2 δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα μερικώς ή πλήρως. Τώρα αν υπάρχει αντίθετη άποψη ας πει κάποιος αλλά μάλλον όλοι βρισκόμαστε εν αναμονή επίσημης απάντησης της εταιρίας η οποία για την ώρα σφυράει αδιάφορα.

    Εμένα προσωπικά η όλη αντιμετώπιση του θέματος από την pi-Systems, δηλαδή αφενός η ανάρτηση βιογραφικών αντί απαντήσεων σε συγκεκριμένα ερωτήματα που τέθηκαν προ έξι μηνών περίπου και αφετέρου η τωρινή αδιαφορία, σαν πελάτη της εταιρίας με αποτρέπει από το να συνεχίσω να συνεργάζομαι μαζί της.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Γιώργος__ : 22.11.2012 στις 18:17

  18. (επάνω) - Ανάρτηση #56
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    Έχει ενημερωθεί η εταιρία σχετικά με το θέμα; απάντησε κάτι; θα πάρει θέση;

  19. (επάνω) - Ανάρτηση #57
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από dn102 Προβολή Ανάρτησης
    Υπάρχει φόβος, δέν καταλαβαίνεις; αυτή είναι η γνώμη μας, πρέπει να το διαπιστώσουν για να έχουν άποψη και καλά κάνουν.Απλά θα είναι καλύτερο να υπάρχει πληθώρα απόψεων για το θέμα, ακόμα και αν κάποιοι έχουν αντίθετη άποψη απο εμάς.
    Συγνωμη ρε συναδελφε ποιος φοβος ? Τι φοβουνται ? Και κερατας και δαρμενος δηλαδη? Ημαρτον

    Στην ψηφοφορια για το τι λογισμικο χρησιμοποιει ο καθενας υπαρχουν 12 ατομα που εχουν ψηφισει στερεοστατικα. Κανενας δε βρεθηκε να πει μια γνωμη.....

  20. (επάνω) - Ανάρτηση #58
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Ρε σύ μπορεί να μήν έχουν δεί ευρωκώδικες ακόμα, μπορεί να μή ν έχουν τη 6.21 έκδοση, μπορεί να μήν είδαν το φόρουμ.Εγώ πιστεύω πως σύντομα θα έχουμε αρκετές απαντήσεις και σίγουρα περιμένω την εταιρία να απαντήσει σε όλα αυτα.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 24.11.2012 στις 00:01

  21. (επάνω) - Ανάρτηση #59
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός M.Sc.
    Το μέλος Γιώργος__ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.03.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    20
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Ειναι το ''αόρατο'' module οι ευρωκώδικες στα StereoSTATIKA.

  22. (επάνω) - Ανάρτηση #60
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Χαχαχαχα, σωστή παρατήρηση
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 23.11.2012 στις 23:40

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλείται: Πωλείται στατικό πρόγραμμα StereoSTATIKA
    Από το μέλος nino7 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.03.2017, 16:25
  2. Φθηνότεροι οι Ευρωκώδικες
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.09.2013, 20:52
  3. LH-Λογισμική - Fespa: Ευρωκώδικες-pushover
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.02.2013, 13:25
  4. Πωλείται: Πώληση ή ανταλλαγή του stereoSTATIKA Ver. 6.21
    Από το μέλος dn102 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 13.12.2012, 00:01

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •