win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 113

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #11
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Δέν θα ήθελες Χάρη, απλά πές μου αν γνωρίζεις πότε είναι υποχρεωτική η εφαρμογή των EC.

    Αύριο θα αναρτήσω στο φόρουμ σχετική ενημέρωση και τεκμηρίωση των λεγόμενων μου πάνω στην αναβάθμιση του Στερεοστάτικα.Ήδη έχω ολοκληρώσει όλες τίς παρατηρήσεις πάνω στον EC8 η beta έκδοση δέν έχει ολοκληρωμένη υποστήριξη ευρωκωδίκων ακόμα.Για να είμαι ακριβοδίκαιος θα πρέπει να περιμένω να δώ τη κανονική, αλλά αν δέν είναι έτοιμη μέχρι τίς αρχές Δεκέμβρη θα υπάρχει πρόβλημα.Ο λόγος είναι οτι ακούγεται πως η εφαρμογή τών ευρωκωδίκων αρχίζει 1-1-2013 (gossip).Εάν ισχύει κάτι τέτοιο φοβάμαι οτι θα υπάρχει πρόβλημα με την εταιρία.Όπως έιπα δέν μπορώ να έχω άποψη ακόμα διότι το μόνο που μου έδωσαν είναι μία έκδοση beta με πάρα πολλές ελλείψεις και αρκετά λάθη.Είδα μία νέα εφαρμογή υπολογισμού για πλάκες και ελπίζω αν είναι η ίδια όπως στη beta να μη βαπτιστεί σαν ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕ ΠΕΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ διότι εγώ είδα επίλυση με εσχάρα δοκών, όπως έχει και άλλη εταιρία στατικού λογισμικού και το αναφέρει αναλυτικά στο manual της.

    Με λίγα λόγια ακόμα δεν υπάρχει πρόγραμμα έτοιμο Χάρη,η εταιρία υποστηρίζει ευρωκώδικες υποτίθεται απο το 2010, έχουμε τέλη 2012 και ακόμα δεν είδα ευρωκώδικες.Σήμερα τηλεφώνησα βέβαια στον υπεύθυνο που απάντησε στο φόρουμ για λογαριασμό της pi-systems και ζήτησα να μου επιστρέψουν το ποσό της αγοράς, όπως υποσχέθηκε εδώ στο φόρουμ η ίδια χωρίς να το απαιτήσω, διότι δέν μπορώ να περιμένω άλλο.Σε μήνυμα που έστειλε η εταιρία, γράφει πώς η αναβάθμιση θα είναι έτοιμη τέλη Οκτωβρίου και δέν είναι.Η απάντηση της εταιρίας στη επιστροφη των χρημάτων ήταν πως το είπα μετά απο 6 μήνες και προφανώς θα περιμένω να γίνει κάποιο συμβούλιο για να αποφασίσουν.Αύριο θα τηλεφωνήσω ξανά για να μάθω τι αποφάσισαν.Σε περίπτωση άρνησης, θα ακολουθήσω την νόμιμη διαδικασία,με ενημέρωση τοθ ΣΠΜΕ και του ΤΕΕ σχετικά με την υπόθεση.Θα ζητήσω μία επίσημη τεκμηρίωση τών όσων επικαλούμαι για το πρόγραμμα και προφανώς κάποιος τρίτος θα κρίνει ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο.Απο τη δική μου σκοπιά νοιώθω πως δάνεισα 1500 ευρω εδω και εναμιση χρόνο σε μία εταιρία για να μπορέσει να βγάλει ένα λογισμικό που να μπορούμε να εκπονήσουμε στατικές μελέτες ΜΕ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ.
    Χάρη σε κάθε περίπτωση ας αποφασίσει η ίδια τί θέλει και τι όχι

    Αυτό που βλέπω όμως είναι πως ολα αυτά που λέμε τα είδαν πανω απο 2500 άτομα αλλά μιλάμε μόνο 3.Παρακαλώ όλους τους συναδέλφους να πάρουν θέση και να πουν τίς απόψεις τους,δέν μπορεί να είμαι ο μόνος εδώ που μιλάω.Όσες περισσότερες απόψεις τόσο ισχυρότερο αποτέλεσμα.

    Παρακαλώ όλους σας να πάρετε επιτέλους μία θέση και να ακούσω και απο άλλους συναδέλφους αν αδικώ την εταιρία η αν υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζω και θα έπρεπε να αναφερθεί.

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 01:14 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 00:32 ----------

    Εγώ προσωπικά παρακαλώ το διαχειριστή του φόρουμ να ενημερώσει την εταιρία και να δώσει μία ξεκάθαρη απάντηση στο τί θα κάνει.Νομίζω πως απο τη δική μου πλευρά έδειξα κατανόηση και υπομονή.Αμερικανάκι όμως δέν είμαι!!!!!

    Μα ούτε ένας δεν υπάρχει να πεί κάτι;Έστω μία διαφορετική άποψη
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 21.11.2012 στις 01:28

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλείται: Πωλείται στατικό πρόγραμμα StereoSTATIKA
    Από το μέλος nino7 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.03.2017, 16:25
  2. Φθηνότεροι οι Ευρωκώδικες
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.09.2013, 20:52
  3. LH-Λογισμική - Fespa: Ευρωκώδικες-pushover
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.02.2013, 13:25
  4. Πωλείται: Πώληση ή ανταλλαγή του stereoSTATIKA Ver. 6.21
    Από το μέλος dn102 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 13.12.2012, 00:01

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •