win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 37

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #13
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    O kasvan τα είπε σχεδόν όλα.

    Συμπληρώνω:

    1.Να καταργηθούν οι μεταχρονολογημένες επιταγές.Πρόκειται για μία απίστευτη φούσκα.Φορολογείσαι έσοδα που ΘΑ εισπράξεις ΑΝ εισπράξεις......Δημιουργεί ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα κ κατάργηση της ισονομίας.Θες να μην κουβαλάς μετρητά?Δώσε ΤΡΑΠΕΖΙΚΗ επιταγή,όχι αυτά τα πετσετάκια του πρωκτού που θα περιμένεις κιόλας να σε ειδοποιήσουν πριν τη μονογραφή τους..........Δηλαδή,με 3.000 ευρώ μετρητά ως εγγύηση στην τράπεζα,εγώ το παίζω με ένα μπλοκάκι ο Mister Φούσκας κ πουλάω μαγκιά κ επιχειρηματηλίκι....

    2.Να μειωθεί ο Φ.Π.Α στις υπηρεσίες,έτσι ώστε να συμφέρει το ''Κράτος'' να δουλεύουν όλοι νόμιμα χωρίς παζάρια της ''απόδειξης''.

    3.Δέσμευση ακίνητης περιουσίας ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ μετόχων στις Ε.Π.Ε κ στις Α.Ε. έτσι ώστε να το σκέφτεται ο κάθε τζάμπα μάγκας να βαρέσει κανόνι.Το προηγούμενο Σάββατο μιλούσα με φίλο προϊστάμενο πωλήσεων της μεγαλύτερης προμηθεύτριας εταιρείας χαλκού κ μου λέει:''Μήτσο,πάμε για κλείσιμο.Φοβόμαστε πλέον να διώξουμε stock με επιταγές,κ έχουμε χάσει απίστευτα μεγάλες παραγγελίες''........αλλά χωρίς παραγγελίες με υψηλό ρίσκο,ΠΩΣ θα επιβιώσουν οι μεγάλες εταιρείες με το ισχύον καθεστώς?

    4.Κρατική εγγύηση στους ασφαλισμένους μετά το '93 για τα όρια ηλικίας κ ύψους συνταξιοδότησης ΑΠΟ ΤΩΡΑ.Αν δεν πρόκειται να μου ανταποδοθούν,να σταματήσω να πληρώνω.Ο θεσμός της κρατικής ασφάλειας έχει καταρρεύσει.Θέλω ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ είτε από το ''Κράτος'',ή από αυτόν που θα το αγοράσει σε περίπτωση που ΚΑΙ αυτό βαρέσει κανόνι.

    5.ΣΟΒΑΡΑ κίνητρα επιβράβευσης της ειλικρίνειας!Αυτά που λέει ο 2238 είναι για τον Π@#$%ο.Ας μου πει ο ''Κράτος'' ότι αν τα δηλώσω όλα τέλεια θα με απαλλάξει από Φ.Π.Α σε αγορά π.χ. αυτοκινήτου ή διαμερίσματος κ να σου πώ εγώ πώς θα αυξηθούν οι ειλικρινείς φορολογούμενοι.Τώρα,μου κόβει 600 ολόκληρα ευρώ για να με ''επιβραβεύσει''.......!!!!!Μα καλά,ποιός τσίπης τον έγραψε?Περνιέται κ για χουβαρντάς ο Νομοθέτης?

    6.Κατάργηση του Φ.Π.Α σε είδη επιβίωσης,βλ. φαγητό και πετρέλαιο θέρμανσης,ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ.Ούτε cent ΦΠΑ σε είδη επιβίωσης.....

    7.Αναγνώριση των εξόδων του ελεύθερου επαγγελματία.Δεν είναι δυνατόν να μην ξέρουμε τί εκπίπτει κ να έχει μπεί Φεβρουάριος!!!

    Μέχρι να γίνουν όλα αυτά,εγώ θα συνεχίσω να φροντίζω την πάρτη μου κ να έχω χεσ@#$νο το ''Κράτος'' καθώς κ όλους τους υπόλοιπους συμπολίτες μου.ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ.Κ όποιος γουστάρει,να έρθει να μου ζητήσει το λόγο,αν δεν κατανοεί ήδη από το παρόν ποστ.....
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 29.01.2010 στις 20:08
    My triumphs,My mistakes.....

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.01.2018, 18:14
  2. N.4178/13: Χιλιοστά και εμβαδό στον πίνακα για σοφίτα που πρόκειται να ρυθμιστεί με Ν.4178/13
    Από το μέλος cv01302 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.12.2013, 10:12
  3. N.4178/13: Aυθαίρετη κατασκευή σε εξ'αδιαιρέτου οικόπεδο που πρόκειται να ενταχθεί σε σχέδιο πόλης
    Από το μέλος eleni_civil στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 24.09.2013, 20:15
  4. ΝΟΚ: Άρθρο 5: Εγκύκλιος για αλλαγές χρήσης ιδιωτικών γυμναστηρίων
    Από το μέλος ALIKI στη θεματική κατηγορία ΓΟΚ - ΝΟΚ - Κτιριοδομικός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 10.01.2013, 17:09
  5. Φορολογική κλίμακα για τα εισοδήματα που αποκτώνται από 1-1-2011 και μετά
    Από το μέλος accounter στη θεματική κατηγορία Αμοιβές - Φορολογικά/Λογιστικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.03.2012, 21:02

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •