win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 6 από σύνολο 6
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Μηχανικός Ορυκτών Πόρων
    Το Αβατάριο του μέλους mred-akias
    Εγγραφή
    25.10.2009
    Περιοχή
    Χανιά-Αθήνα
    Αναρτ.
    106
    Εύσημα

    έδωσε
    42
    έλαβε
    24
    Αρχεία

    Λήψεις
    23
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή Tέλος στα ανώνυμα καρτοκινητά

    Ρίξτε μια ματιά...
    http://www.athinorama.gr/digital/gad...t.aspx?id=7842

    http://www.pressgr.eu/index.php/soci...κινητά/

    http://news.pathfinder.gr/greece/news/591161.html

    Εγώ είμαι της άποψης ότι γίνεται για το πλήρες φακέλωμα όλων μας (από τους ανήλικους μέχρι τα εταιρικά καρτοκινητά).

    Στην τελική το πιο απλό που έχει να κάνει κάποιος με όχι και τόσο αθώους σκοπούς για να παρκάμψει το μέτρο αυτό είναι πάρει μια SIM από εξωτερικό και απλά να χρεωθεί τα extra του roaming.

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.888
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό που λες.
    Αν αγόραζε κάποιος από εδώ καρτοκινητό μπορούσε να το χρησιμοποιήσει στο εξωτερικό χωρίς να δώσει πιστωτική;

    Όταν λες φακέλωμα εννοείς μάλλον παρακολούθηση.
    Αυτοί που θα έπρεπε να ανησυχούν είναι οι κλέφτες, απαγωγείς, τρομοκράτες, μπράβοι κ.ά. φυντάνια.

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Μηχανικός Ορυκτών Πόρων
    Το Αβατάριο του μέλους mred-akias
    Εγγραφή
    25.10.2009
    Περιοχή
    Χανιά-Αθήνα
    Αναρτ.
    106
    Εύσημα

    έδωσε
    42
    έλαβε
    24
    Αρχεία

    Λήψεις
    23
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Χάρη συμφωνώ ότι ο μέσος πολίτης δεν έχει τπτ να φοβάται ή να κρύψει. Aπλά αμφισβητώ το ότι προσφέρει κάτι προς την καταπολέμηση της τρομοκρατίας, που υποτίθεται ότι είναι και ο στόχος σύμφωνα με τις παραπάνω πηγές.

    Για το άλλο που λέω με το roaming, το έχω κάνει, με καρτοκινητό cosmote μιλούσα στον πατέρα μου όταν βρισκόμουν για λίγο καιρό στο Παρίσι (εκείνος ήταν Αθήνα) πρίν από 3 έτη όμως. Δεχόμουνα και πραγματοποιούσα κλήσεις και το μόνο που είχε χρειαστεί ήταν ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών για να ενεργοποιήσω το roaming. Από όσο θυμάμαι δεν είχα πει τπτ άλλο πέρα από τον προορισμό μου και φυσικά είχα αγοράσει αρκετό προπληρωμένο χρόνο.

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #4
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.888
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Αντιθέτως πιστεύω ότι θα συνεισφέρει τα μάλα στην καταπολέμηση του οργανωμένου εγκλήματος.
    Επιπλέον, ως ένας μέσος πολίτης του οποίου τα τηλέφωνα (με τη θέλησή μου βέβαια) είναι σε κοινή θέα, δε θα ήθελα να είναι εύκολο σε κάποιον να μου κάνει φάρσες επειδή δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει. Θεωρώ ότι με το μέτρο αυτό προστατεύομαι χωρίς παράλληλα να μειώνονται οι ελευθερίες μου.

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #5
    Barracuda
    Ανενεργό μέλος
    Το μέλος Barracuda δεν έχει Αβατάριο

    Προεπιλογή

    Μηπως απλα εχει να κανει με το 10ευρω για τελη χρησης κτλ?
    Παράθεση Παράθεση Προγραμματιστής

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #6
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.888
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με το ελληνικό δίκαιο όλοι είμαστε αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου.
    Αν δεν εφαρμόζεται αυτή η βασική αρχή δικαίου από την κρατική μηχανή, τότε να προβούμε σε ενέργειες ώστε να εφαρμόζεται.

    "Φιλήσυχος" πολίτης σημαίνει τι;
    Αν θέλουμε να ανατρέψουμε κάποια κακώς κείμενα υπάρχουν δυο τρόποι. Δια της νόμιμης οδού* και με επανάσταση.
    Επαναστάσεις με εκπομπές τύπου Λαζόπουλου ή με κουκουλοφόρους ή με μεμονωμένα τυφλά τρομοκρατικά χτυπήματα κατά δικαίων και αδίκων δε νομίζω ότι γίνεται.
    Οι "επαναστάτες" σ' αυτή την περίπτωση γίνονται αυτό που καταδικάζουν στη λειτουργία του κράτους, αστυνομικοί και δικαστές και μάλιστα προκατειλημμένοι, ό,τι δηλαδή απεχθάνονται και για το οποίο υποτίθεται ότι επαναστατούν.

    *Τι σημαίνει "νόμιμη οδός";
    Σημαίνει παραστάσεις, πορείες (σεβόμενοι όμως και τους συμπολίτες μας - όχι 50 άτομα να κλείνουν ένα δρόμο και να δημιουργούν κυκλοφδοριακό χάος), απεργίες, απεργίες πείνας, ακτιβιστικές ενέργειες, οργάνωση των πολιτών, ενημέρωση και ευαισθητοποίησή τους.
    Ενέργειες που ίσως κινούνται στα όρια της παρανομίας ή ακόμα και είναι παράνομες όπως πχ η δημοσίευση των ευρωκωδίκων (νόμων) σε pdf προς ελεύθερη και ΔΩΡΕΑΝ χρήση του καθενός.
    Όχι όμως βανδαλισμοί, εμπρησμοί, καταστροφές και λεηλασίες που υποτίθεται ότι πλήττουν το "σύστημα" ενώ στην πραγματικότητα το ενδυναμώνουν και του δίνουν πάτημα για επιβολή περισσότερων περιορισμών και κατάργηση ελευθεριών. Δείτε τι έγινε στις ΗΠΑ με τον "Πατριωτικό νόμο". Εδώ με την απαγόρευση της κουκούλας.

    Όμως δε θεωρώ περιορισμό της ελευθερίας μου την σύνδεση τηλεφωνικού αριθμού - φυσικού προσώπου.

    Τέλος, οι επαναστάσεις δε νομίζω ότι μπορούν να γίνουν όταν δεν έχεις την συντριπτική πλειοψηφία. Και αυτό δε θεωρώ ότι συμβαίνει σε μια χώρα όπου τουλάχιστον το 75% ψηφίζει τα δύο μεγάλα κόμματα εξουσίας. Κίνηση που θεωρώ ότι σημαίνει την υπερψήφιση του υφιστάμενου συστήματος.

Παρόμοια θέματα

  1. Tέλος επιτηδεύματος
    Από το μέλος CFAK στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταία Ανάρτηση: 08.07.2016, 20:50

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •