win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 26
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Το μέλος SMBD δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    24.09.2010
    Αναρτ.
    188
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    4
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή Υπογραφή με το "τσουβάλι"

    ---

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Barracuda
    Ανενεργό μέλος
    Το μέλος Barracuda δεν έχει Αβατάριο

    Προεπιλογή

    80Ε? Μαλιστα.
    Το παρεξηγημενο "νεος μηχανικος" επρεπε να πηγαινει στην εμπειρια και οχι στην κοινη λογικη. Αν ενας 25αρης αποφοιτος πολυτεχνειου υπογραφει βεβαιωσεις αρτιοτητας για 80 ευρω κανονικα θα επρεπε να του αφαιρεθουν ολα τα πολιτικα δικαιωματα και η αδεια ασκησεως.
    Παράθεση Παράθεση Προγραμματιστής

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Μήπως θα έπρεπε να εισαχθεί υποχρεωτικό μάθημα σε όλες τις σχολές με τίτλο: "Κώδικας Επαγγελματικής Δεοντολογίας" όπου θα αναλύεται όλο το φάσμα των προβλημάτων που ανακύπτουν; Προσωπικά βέβαια θεωρώ ότι όλα ξεκινούν από το πόσο σέβεται κανείς την επιστήμη που υπηρετεί και για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις επ' αυτού εννοώ ότι αν υπάρχει ο σεβασμός τότε θα υπάρξει και η θέληση για μάθηση των διατάξεων. Δηλαδή στην τελική ρε γμτ για μια αλλαγή λάδια (που μπορείς να την κάνεις και μόνος σου) στο αυτοκίνητο το συνεργείο ζητά 60ευρώ και δεν φέρει καμία απολύτως ευθύνη! Είναι δυνατόν να αρκεστεί κανείς σε 80ευρώ για να φέρει και την ευθύνη επ' άπειρον;

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #4
    Μηχανικός
    Τοπογράφος Μηχανικός Τ.Ε.
    Το μέλος george66 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    03.11.2009
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Αναρτ.
    26
    Εύσημα

    έδωσε
    11
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    7
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι σχεδόν, στην πλειοψηφία όλοι οι νέοι συνάδελφοι την πατάνε εδώ, γιατί δεν υπάρχει κάποιος να τους πει τι συμβαίνει με τις αμοιβές, και πόσο πρέπει να πάρουν ή να υπολογίσουν την αμοιβή τους. Ισως εάν στις σχολές εκεί όπου υπάρχει μάθημα για νομικά θέματα, εάν υπήρχε έστω και ένα κεφάλαιο ή αναφορά για τις αμοιβές μας, ίσως τα πράγματα να ήταν κάπως καλύτερα. Το λέω αυτό γιατί (μη σας φανεί περίεργο), αρκετοί καραδοκούν όπως συμβολαιογράφοι, εργολάβοι - μη μηχανικοί, μεσίτες κλπ, (έχουν αρκετές γνωριμίες), που ξέρουν τι συμβαίνει στην πιάτσα, να αναλάβουν κάθε νέο συνάδελφο να του δώσουν δήθεν δουλειά, και από την άλλη να κάνουν τη δουλειά τους.
    Λυπάμαι που θα πω το παρακάτω, αλλά ακόμη και συνάδελφοι (πιστεύω λίγοι) πολλές φορές το έχουν κάνει αυτό στα πρώτα βήματα του κάθε νέου μηχανικού, ο καθένας για τους δικούς του λόγους.

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #5
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους palex
    Εγγραφή
    24.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    117
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    6
    Αρχεία

    Λήψεις
    27
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή

    To προβλημα δεν ειναι οι νεοι μηχανικοί μονο, στην οποια κατηγορία ανήκουμε ή ανηκαμε και εμεις, αλλα περισσότερο οι παλαιοι θα έλεγα..και αναφέρομαι σε ειδική κατηγορία αυτων, η οποία ομως δεν συναντατε πολυ σπάνια.
    Πολλοι απο μια ηλικία και μετα αποθρασύνονται και υπογραφουν οτι να είναι!
    Αλλοι παλι εχουν φοβερες ελλειψεις γνώσεων καθως ουδεποτε φροντισαν να τις ανανεώσουν.
    Περιστατικό που μου έχει τύχει:
    Θείος μου ηθελε να μετρήσει γήπεδο του εκτός σχεδίου, και επειδή εγω αν πηγαινα δεν θα ηθελα να δουλέψω και να υπογραψω κιολας για μονο 200-300 (θείος γαρ, ποσο να του πεις το απέφυγα διακριτικά.
    Ακουστε το απιστευτο, βρηκε φτηνότερα ενα παλαιότερο μηχανικό ο οποιος εμφανιστηκε με κορδελα!
    Μετα το κορδελιασμα το γήπεδο το εβγαλε 120μ2.
    Του θείου μου του φανηκαν λίγα και εδωσε το σχεδιο σε αλλο υπεργηρο μηχανικό που ελεγξε τις πραξεις και το εβγαλε 180μ2!!!
    Ο θείος παει και κανει διορθωτική στο κτηματολόγιο, αργότερα μου αναφέρει τι εγινε, τρελαινομαι πολλαπλως και τον παίρνω επιτόπου και παμε και το μετραμε με το γεωδαιτικό, τελικο εμβαδο 200,06μ2!
    Δυστυχως αυτους εχουμε να ανταγωνιστούμε, μεχρι να γίνει αλλαγή γεννιας, πιστευω οτι οι νεοτεροι πειναμε αλλα εχουμε περισσότερο σεβασμο στην δουλεια και στους νόμους και καποια στιγμη θα μείνει τόπος.
    Η νοοροπία "τι ειναι αυτό 5λεπτα υπόθεση" εχει πλασαριστεί από την δηθεν υπερεμπειρη πάλαιότερη γενια μηχανικών και αποσκοπεί κυρίως στο να κρυψει τα κενα τους και να υποβαθμιση την αξία της σωστής δουλειάς (δεν ξερεις εσυ εγω αυτό το παιρνάω απο πολεοδομία για πλακα, 40χρόνια φουρναρης έχω γνωστους μέσα θα στην φερουν την αδεια στο σπιτι, αυτό σε απασχολει δεν εχει αναγκη; κτλ..), συμπαρασυροντας αμοιβες και ποιότητα.
    Επαναλαμβάνω ότι αναφερομαι σε συγκεκριμενη κατηγόρια παλαιότερων μηχανικών που λυμαίνεται την πιάτσα γιατι υπαρχουν και αλλοι που χρησιμοποιούν την εμπειρία τους ολα αυτα τα χρόνια για να προχωρήσουν την επιστήμη.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη palex : 09.11.2009 στις 20:52

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #6
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το μέλος howard_roark δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    27.10.2009
    Αναρτ.
    52
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    1
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    μα οι παλαιοτεροι σε κάθε επαγγελμα γενικώς ποντάρουν σε γνωριμιες, "τροπο", ρεκόρ παλιων επιτυχιων, άνεση κλπ κλπ

    οι νεοτεροι πονταρουν σε νεες γνωσεις, πρωτοποριακες προτασεις, νεες ιδέες κλπ. Και η αγορα διαλεγει.

    γνωρίζω κι εγω τελειωμένους μηχανικούς που εδώ και 10 χρόνια τζιφράρουν ο,τι να 'ναι αφού περιμένουν το μπαμ για να παρουν συνταξη. και τα εχουν κονομησει με τα τυχερα αφού ο ιδιοκτητης τους χρυσοπληρώνει οταν τους βρισκει. Και φυσικα εγω ακούω "μα καλα κομπλεξικός είσαι ή ασχετος? α καταλαβα φοβιτσιάρης...." επειδη δεν υπογραφω τοπογραφικα για συμβολαια ή μελετες απο το μαιμουδισταν.

    Παντως να ενημερωσω την παρεα πώς μαθημα επαγγελματικης δεοντολογιας δεν ειδα σε κανενα απο τα 5-6 πανεπιστημια αρχιτεκτονικης που πέρασα εγω, η κοπέλα μου τότε και κανα δυο φιλοι, τα 4 εκ των οποιων (Pratt, Bartlett, Architectural Association, Cambridge) θεωρούνται εκ των κορυφαιων παγκοσμιως.

    Η επαγγελματικη δεοντολογια ειναι θεμα της συντεχνιας. Στην Αγγλια οταν γραφεσαι στο Royal Institute of British Architects ορκιζεσαι να τηρεις τον κωδικα επαγγελματικης συμπεριφορας. Στην Αμερικη οταν γραφεσαι στο τοπικο τμημα του ΑΙΑ το ιδιο. Φανταζομαι και το ΤΕΕ θα εχει κατι παρομοιο (?) αλλα όπως και πολλα αλλα, αυτα ειναι μυστικα και δεν τα λεμε....

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #7
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    howard το ξέρω ότι πουθενά στον κόσμο δεν διδάσκεται η δεοντολογία. Το είπα όμως γιατί φαίνεται ότι εδώ το πράγμα έχει παραγίνει. Άλλη μια λύση θα ήταν άμα τη εγγραφή στα επιμελητήρια (ΤΕΕ, ΕΕΤΕΜ) να προμηθεύεται ο νέος τον κώδικα υπό μορφήν βιβλίου. Το κακό είναι ότι υπάρχει άγνοια ανάμεσα στους νέους συναδέλφους, το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχουν δουλειές και το χείριστο ότι οι παλαιότεροι έχουν τους κανονισμούς γραμμένους.

  8. (επάνω) - Ανάρτηση #8
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το μέλος howard_roark δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    27.10.2009
    Αναρτ.
    52
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    1
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες για ευνοητους λογους αλλα υπάρχουν αυτή τη στιγμή περιστατικά παρόμοια, σε πολεοδομια της αττικής, οπου το προλαβαν σε φάση κατασκευης το κακό απο ανεπισημη καταγγελια, και σε ατυπες συζητησεις της πολεοδομιας με τους υπευθυνους κατασκευαστες (γιατι ηταν παρεακι) εγιναν αναθεωρησεις και χτιζονται τωρα τα κτιρια νορμαλ. Θα μου πειτε γιατι και πως στο ανεπισημο. Ε γιατι ο διευθυντης της πολεοδομιας λυπηθηκε τους υπαλληλους των λαμογιων και ειπε να μην τους καψει γιατι και αυτοι στα 30 ειναι.

  9. (επάνω) - Ανάρτηση #9
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς αν θέλουμε να στρώσει κάποτε η κατάσταση θα πρέπει να πέσουν κεφάλια. Το κακό είναι ότι θα πέσουν και κεφάλια αθώων αλλά...

  10. (επάνω) - Ανάρτηση #10
    Ανενεργό μέλος
    Το μέλος makap δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.10.2009
    Αναρτ.
    54
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Γενικά, κάθε επάγγελμα έχει τους παλιούς και τους νέους αλλά, όπως είναι φυσικό, οι πρώτοι έχουν την εμπειρία, τη γνώση και, προφανώς, τις "γνωριμίες" και οι δεύτεροι το κέφι και τη διάθεση να μάθουν και να αντικαταστήσουν τους πρώτους. Αυτός είναι φυσικός κανόνας στη ζωή και, επομένως, και στο χώρο των μηχανικών.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ο τρόπος με τον οποίο διατυπώνουν μερικοί τη γνώμη τους, στηριζόμενοι σε ακραία παραδείγματα, που, οπωσδήποτε, δεν αποτελούν και δεν διαμορφώνουν τον κανόνα.

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #11
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    makap ίσως επειδή τα ακραία παραδείγματα τείνουν να διαμορφωθούν σε κανόνα. Τιμώ πάντοτε την ελάχιστη αμοιβή αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτός είναι και ο κανόνας στην περιοχή μου. Ο κανόνας εδώ είναι κατά βάση η ελάχιστη -30%.

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #12
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το μέλος howard_roark δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    27.10.2009
    Αναρτ.
    52
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    1
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    ειναι χρήσιμα τα ακραία παραδείγματα για κουβέντα. θέτουν τα όρια. επίσης η συχνότητα των φαινομένων αυτών ειναι ενδεικτική και της γενικότερης κατάστασης.

    δεν συμφωνείς φίλε makap πώς το τελευταίο 15μηνο που έχουν δυσκολέψει οι δουλειές, ακούς περισσότερα περίεργα φαινόμενα? Εγώ τουλάχιστον αυτό βλέπω και ακόμη κι αν λάβουμε υποψη το οτι η λιγότερη δουλεία φέρνει περισσότερο κουτσομπολιό, πάλι η ανέχεια θα ρίξει τους ηθικούς φραγμούς (για όσους είχαν).

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #13
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους palex
    Εγγραφή
    24.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    117
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    6
    Αρχεία

    Λήψεις
    27
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή

    Eγω διευκρίνησα απο την αρχή ότι αναφερομαι σε πολυ συγκεκριμμενη κατηγορία εκ των παλαιότερων μηχανικών,την οποια και περιγραφω σε συγκεκριμενα παραδείγματα.
    Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι το προβλημα δεν ειναι στους νεους που ουτως η αλλως περιορισμενη δυναμη διαθέτουν για να διαμορφωνουν καταστασεις και τακτικές και ως ένα σημείο μιμουνται οτι βλεπουν. Eλπίζω να μην συνεχιστεί η νοοτροπία σε φαυλο κυκλο γιατι συνηθως συμβαινει αυτό.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη palex : 09.11.2009 στις 22:35

  14. (επάνω) - Ανάρτηση #14
    Ανενεργό μέλος
    Το μέλος makap δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.10.2009
    Αναρτ.
    54
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    @howard_roark
    Έχεις δίκιο στο ότι το τελευταίο διάστημα παρατηρούνται φαινόμενα μείωσης αμοιβών και ίσως και άλλων παρατράγουδων αλλά πιστεύω ότι αυτά δεν διαμορφώνουν τον κανόνα. Ήδη σε άλλα θέματα αυτού του forum έχουν τοποθετηθεί πολλοί συνάδελφοι, στο θέμα των αμοιβών, υποστηρίζοντας ότι προτιμούν να χάσουν μια δουλειά παρά να υποβαθμίσουν την αμοιβή και, επομένως, το προφίλ τους.

  15. (επάνω) - Ανάρτηση #15
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους palex
    Εγγραφή
    24.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    117
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    6
    Αρχεία

    Λήψεις
    27
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή

    Η ελευθερη προσβαση στα πανεπιστημια αν και αρχικά ακούγεται εξαιρετικά φιλολαική, στην πραγματικότητα εξυπηρετεί την δημιουργία φθηνου εργατικου δυναμικού αναβαθμισμένων ικανοτήτων.

  16. (επάνω) - Ανάρτηση #16
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    Κοιτάξτε,αυτό είναι θέμα του καθενός μας να κοστολογεί την ποιότητα της δουλειάς με την ποιότητα (ύψος) της αμοιβής.

    Όσο υπάρχουν ανάγκες επιβίωσης,τόσο κάποιος συνάδελφος σε δύσκολη οικονομική κατάσταση θα χαμηλώσει τον πήχη.Ειδικά αν έχει καταφέρει να επιταχύνει τις διαδικασίες διεκπεραίωσης,τότε θα βρεθεί σε πιό ευνοϊκή θέση από άποψη ανταγωνισμού (αθέμιτου of course but that's life....)

    Δείτε κ τη θετική πλευρά:αν οι παλαιότεροι συνάδελφοι ήταν σε όλα τέλοιοι,θα υπήρχε δουλειά για εμάς?Αν τα είχαν κάνει όλα τέλεια,τότε δεν θα υπήρχαν κ προβλήματα,κ καθώς το οικιστικό θέμα της Ελλάδας έχει σχεδόν λυθεί,τότε εμείς θα έπρεπε να βαράμε μύγες!!

    Εγώ μόλις το συνειδητοποίησα αυτό,άρχισα να είμαι ευγνώμων στους παλαιότερους λαμόγιους συναδέλφους,γιατί προέβλεψαν να έχουμε δουλειά κ εμείς!Εμείς αν είμαστε σε όλα τέλοιοι,τί θα φανε οι επόμενοι?Βέβαια,αυτό δεν είναι λογική,αλλά σίγουρα είναι ένα από τα μεγαλύτερα ελαφρυντικά της προηγούμενης γενιάς,ότι έκαναν και καλό εν αγνοία τους.Κ επιτέλους,εμείς δεν είμαστε πραγματογνώμονες για να τους κρίνουμε.Εγώ εξ' άλλου είμαι ο πρώτος που τους κράζω,επειδή μου κάνουν με τις Μ@@@κίες τους τη ζωή κουρέλι για να κάνω ακόμα και το πιό εύκολο πράγμα.....

    Κ σαφώς δεν συγκαταλλέγονται όλοι στην ίδια κατηγορία,όπως πολύ σωστά επισήμανε ο makap.Δείτε,από ποιούς μαζέψαμε εμείς τις εμπειρίες,αν ήταν όλοι κακοί?
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 10.11.2009 στις 11:19
    My triumphs,My mistakes.....

  17. (επάνω) - Ανάρτηση #17
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους Evan
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    437
    Εύσημα

    έδωσε
    48
    έλαβε
    33
    Αρχεία

    Λήψεις
    70
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    ο άλλος ήθελε 50% έκπτωση σε αμοιβή επίβλεψης γιατί θεωρεί πως η νόμιμη είναι εξωφρενικά μεγάλη... το έστειλα αδιάβαστο
    ο άλλος, εργολάβος, ήθελε αμοιβή επίβλεψης 500¤ για δουλειά 10000...πήρε τα @@@ μου
    ο άλλος ήθελε να μου δώσει 500¤ για επίβλεψη ενώ έβγαινε 3000 και ήθελα να βγάλει σοφίτα να αλλάξει την διαρρύθμιση και να σηκώσει τη στέγη 1μ παραπάνω... ομοίως

  18. (επάνω) - Ανάρτηση #18
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Theo
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    169
    Εύσημα

    έδωσε
    60
    έλαβε
    25
    Αρχεία

    Λήψεις
    38
    Ανέβασε
    10

    Προεπιλογή

    myri πολύ σωστή !!!

    Ψυχραιμία πάνω από όλα.

    Στον συγκεκριμένο κύριο που ήθελε με 80¤ υπογραφή θα του την έβαζα.

    Αλλά δεν θα ήταν η υπογραφή μου.
    Δεν θα την είχα βάλει εγώ.
    Και δεν θα είχε τη σφραγίδα μου αλλά μια λάθος σφραγίδα.

    Ξέρω ότι φθάνω στα άκρα αλλά στην περίπτωσή του εγώ θα το έκανα.

    Θα έφτιαχνα σφραγίδα με λάθος στοιχεία και μετά θα έβαζα έναν τυχαίο να κάνει κάτι σαν υπογραφή.

    Δικά του τώρα.

    Αυτό είναι η υπογραφή των 80¤.

    Μαϊμού όπως η αμοιβή. Αιντε......
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη rigid_joint : 02.01.2010 στις 16:20
    Όσο ζω ελπίζω.......σε τι δεν ξέρω !!

  19. (επάνω) - Ανάρτηση #19
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος zena13 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    28.10.2009
    Περιοχή
    Πάτρα
    Αναρτ.
    29
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    23
    Ανέβασε
    7

    Προεπιλογή

    Theo, νομίζω ότι αυτή τη σκέψη την έχουμε κάνει όλοι κάποια στιγμή πάνω στην αγανάκτησή μας. Κάτι όμως μας σταματάει και τελικά δεν το κάνουμε. Ευτυχώς! Αυτή είναι και η διαφορά μας από τους "άλλους". Προσωπικά, πιστεύω πως αν κρατήσουμε ψηλά την ποιότητα και γιατί όχι, και τις αμοιβές μας, κάποια στιγμή θα αναγνωριστούμε γι αυτά.

  20. (επάνω) - Ανάρτηση #20
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από spy1551 Προβολή Ανάρτησης
    Theo , και θα υπέγραφες και με το αριστερό!!!
    κ με το δεξί εννοείς,γιατί είναι αριστερόχειρας!
    σόρυ για το σπαμ,προσπαθώ να αλαφρύνω το μουντό τοπίο!
    My triumphs,My mistakes.....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Excel: "Ολογραφως.xla" & "Numbers2Text.xla"
    Από το μέλος ΚΥΡΙΑΚΟΣ στη θεματική κατηγορία Λογισμικό, πρότυπα έντυπα & σχέδια, από μηχανικούς, για μηχανικούς
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 09.12.2020, 12:03
  2. Αίτηση στο ΑΔΕΠ για θέση "Πολιτικών Δομικών Έργων Υποδομής" από "Πολιτικό Δομικών Έργων"
    Από το μέλος Adamantios στη θεματική κατηγορία Επαγγελματικά δικαιώματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 06.03.2018, 11:02
  3. N.4014/11: Αμοιβή για "υπογραφή"
    Από το μέλος SebLoeb στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταία Ανάρτηση: 09.11.2011, 22:33

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •