win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 47

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους alf
    Εγγραφή
    03.12.2009
    Αναρτ.
    9
    Εύσημα

    έδωσε
    5
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    16
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ λοιπόν δεν είχα άγχος ποτέ. Ούτε στις πανελλήνιες, ούτε στις εξεταστικές, ούτε στην αρχή της δουλειάς μου.
    'Ομως απέκτησα. Και δεν φταίει το επάγγελμά μου γι αυτό. Όταν πιστεύεις ότι κάτι το κάνεις καλά τότε δεν σου δημιουργεί άγχος.
    Όμως το κράτος με έχει κάνει να μην νιώθω το στομάχι μου. Όταν σε μία βραδιά τα αλλάζει όλα στα Δημ έργα που ασχολούμουν και αναγκάζομαι να αλλάξω πορεία.
    Όταν μου χρωστάει χρήματα έξι χρόνια αλλά από την άλλη με φορολογεί έξτρα κάθε χρόνο και τα ζητάει τώρα. Όταν αναγκάζομαι να πληρώνω το ΦΠΑ για χρήματα που δεν έχω εισπράξει. Και παίρνω δάνειο γι αυτό. Και ενώ στην αρχή έβγαζα την δόση του από τα άλλα, περιμένοντας να πληρωθώ από το δημόσιο, έρχεται και η κρίση στην οικοδομή και όχι μόνο και λιγοστεύουν και τα άλλα και πλέον δεν βγαίνει η δόση. Και περιμένεις να πληρωθείς από το δημόσιο κάνοντας αγωγή για να πάρεις σειρά και αυτό ζητάει αναβολή και σε πάει ένα χρόνο πίσω. και θα πάει και μισό χρόνο ακόμα πίσω για να βγεί η απόφαση. Και εν τω μεταξύ η τράπεζα ζητάει. Και δεν ζητάει μόνο από εμένα αλλά και από αυτούς που συνεργάζομαι. Οι οποίοι σταμάτησαν να με πληρώνουν και αυτοί.
    Είναι δυνατόν να μην έχεις άγχος?
    Πως το αντιμετωπίζω? έγραψα εδώ και μου μειώθηκε. Γιατί ξέρω ότι υπάρχουν κάποιοι που καταλαβαίνουν.

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από alf Προβολή Ανάρτησης
    Πως το αντιμετωπίζω? έγραψα εδώ και μου μειώθηκε. Γιατί ξέρω ότι υπάρχουν κάποιοι που καταλαβαίνουν.
    @Alf Διάβασα την τοποθέτηση σου και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αν και δεν έχω την εμπειρία πάνω στο θέμα που αναφέρεις μπορώ να σε καταλάβω. Μπαίνω στη θέση σου και είναι πολύ άδικο και ισοπεδωτικό. Αναλαμβάνεις εργολαβίες σε έργα του δημοσίου, ή μελέτες;

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •