Στην εγκύκλιο 4 αρ. 7 παρ. 2 όμως (δυστυχώς μου τα αντιγράφει σε ακαταλαβίστικα γράμματα και δεν μπορώ να το παραθέσω), αναφέρει πως σε περιπτώσεις που οι κατασκευές είναι άρρκητα συνδεδεμένες με τον φέροντα οργανισμό, αυτό με αναλυτική τεχνική έκθεση επαρκεί ως χρόνος κατασκευής.

Επίσης στην εγκύκλιο 4 στο αρ. 11 παρ. 3, αναφέρει ρητά, πως το Ε9 πιάνεται ως αποδεικτικό στοιχείο!!!(όταν φυσικά αναφέρει την αυθαίρετη κατασκευή). Εγώ παρεπιπτόντως έχω περίπτωση που ενώ ο ιδιοκτήτης ανα΄φερει στο Ε9 πως το έχτισε το 1979, σε αεροφωτογραφία του 1982 δεν φαίνεται τίποτα.

Τέλος στην ίδια εγκύκλιο αρ. 1 παρ. 2α αναφέρει πως σε κτίρια προ του 55 ΔΕΝ απαιτείται η υποβολή σχετικών αποδεικτικών στοιχείων για την υπαγωγή μεταγενέστερων αυθαίρετων κατασκευών!!!! Αυτό μπορεί να μου πει κάποιος πως προκύπτει;;; Δηλαδή σε κτίριο προ του 55, που αυτός έκλεισε έναν ημιυπαίθριο το 2010, αλλα δεν μπορεί να φανεί σε αεροφωτογραφία και αυτός μου λέει ότι το έκανε το 2002, τελικά τί είναι σωστό να κάνει κανείς;