mbetziou κάνε τον κόπο να παρακολουθήσεις το βίντεο της Λεμπέση στο παρακάτω λινκ

http://iekemtee.sqlearn.gr/course/view.php?id=15

Κάτι λέει για το αν είναι υποχρεωτικό αλλά δεν είμαι σίγουρη.

"Μια ακόμη απορία, οι πλακοστρώσεις, η περίφραξη και οι εξώστες θα υπολογιστούν με αναλυτικό ή δεν χρειάζεται;"

Αυτό που λέει η Λεμπέση για το θέμα αυτό είναι οτι αν είναι οτι :
στα χωρίς ΟΑ είναι ήδη μέγάλο το πρόστιμο και να μην υπολογιστούν περιφράξεις γιατί το θεωρεί υπερβολικό. Να γίνει όμως σωστή η αποτύπωση. Βέβαια αυτό είναι η άποψή της, τι λέει περί αυτόυ το υπεκα , άγνωστο...

Για τις πλακοστρώσεις δεν είπε κάτι, μόνο οτι στα εκτός σχεδίου δεν υπάρχει υποχρεωτική φύτευση, άρα δεν είναι παράβαση η πλακόστρωση (?)

Για τους εξώστες δε ξέρω τι να σου πω. Εγώ δε θα τους έβαζα στο πρόστιμο (μόνο στην αποτύπωση) , θα ενημέρωνα όμως τον ιδιοκτήτη για την πιθανή αύξηση του προστίμου στη Β φάση

Γενικά δε θα έβαζα τίποτα απόλα αυτά στην Α φάση ως προς υπολογισμό προστίμου (με τα πάντα σωστά στην αποτύπωση), ενημερώνοντας φυσικά τον ιδιοκτήτη. Και άστους να σου πουν αυτοί

---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 21:05 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 20:35 ----------

mbetziou εσύ τι κατάλαβες από την ερώτηση 5? οτι μπορούμε να κανουμε ότι από τα δύο θέλουμε?