@cna : Εμένα λες να μη με καίνε τα επαγγελματικά δικαιώματα; Αλλά άλλο το να αγωνίζεσαι για κάτι και άλλο το να κλαίγεσαι... Για παράδειγμα, να σου θυμίσω ότι πριν μερικά χρόνια όταν είχαμε τα μεγάλα δράματα με το ΠΔ των δικαιωμάτων μας που είχε ανακληθεί, 120 άτομα δασοπόνοι, δασονόμοι... κάτι τέτοιο, κατέλαβαν το υπουργείο για μια εβδομάδα διεκδικώντας την ακύρωση αποφάσεων για απολύσεις και ακυρώσεις μονιμοποιήσεων.... Εμείς παινευόμαστε ότι είμαστε 35000 άτομα και ούτε πεζοδρόμιο δεν έχουμε κλείσει.... Η μήπως νομίζεις ότι ο κόσμος έχει τη παραμικρή ιδέα για το τί ακριβώς συμβαίνει στη τριτοβάθμια εκπαίδευση... Στο υπογράφω, μαύρα μεσάνυχτα έχει ο κοσμάκης...Ειδικά στις δικές μας σχολές τα πράγματα είναι σκούρα έως μαύρα... Αλλά τι έχεις δει εσύ να οργανώνεται;
Οσο για τη χρηματοδότηση, έχεις απόλυτο δίκιο, αυτό όμως δεν αλλάζει το ότι και αυτά τα λίγα λεφτά θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν διαφορετικά...
Εγώ ξέρω ότι τα "Νέα των κατασκευαστών" βγαίνουν σε 9000 αντίτυπα και είναι γεμάτα διαφημίσεις... Ενδιαφέρεται κανείς να προσεγγίσει εταιρίες για διαφήμιση στο Τεχνικό Βήμα; Αλήθεια, ποιός ασχολείται με αυτά; Καμιά κοπέλα της ΕΕΤΕΜ ή υπάρχει κανείς επαγγελματίας; Γιατί οποιος και να είναι, δεν κάνει καλή δουλειά...