win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 18 από σύνολο 18

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος Θάνος_ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    02.03.2015
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Αναρτ.
    4
    Εύσημα

    έδωσε
    2
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    1
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή Άδεια εγκατάστασης και λειτουργίας κτηνοτροφικής μονάδας - Πρόχειρο κατάλυμα

    Έχω πελάτη ο οποίος θέλει να βγάλει άδεια λειτουργίας για τη μονάδα του. Το πρόβλημά μου είναι ότι η εγκατάσταση έτσι όπως είναι με ανησυχεί ώς προς το κατά πόσο μπορεί να χαρακτηριστεί ώς πρόχειρη κατασκευή. Σύμφωνα με το νόμο:
    Πρόχειρα καταλύματα νοούνται οι κατασκευές οι οποίες δεν έχουν φέροντα δομικό σκελετό από οπλισμένο σκυρόδεμα ή δομικό χάλυβα, είναι κατασκευασμένες από υλικά όπως πέτρες, τσιμεντόλιθους,ξύλα,κλαδιά,λαμαρίνες ή συνδυασμό αυτών.
    Η κατασκευή μου δεν έχει φέροντα δομικό σκελετό από οπλισμένο σκυρόδεμα ή δομικό χάλυβα, είναι κατασκευασμένη από λαμαρίνες,ξυλεία και τσιμεντόλιθους.

    Στη διεύθυνση γεωργίας που έδειξα φωτογραφίες μου είπε ο υπάλληλος ότι δε το βλέπει για πρόχειρο αλλά παρόλα αυτά σαν γεωπόνος που είναι δε μπορεί να μου πεί για σιγουριά. Το θέμα είναι ότι με άγχωσε και φοβάμαι μη φάω τα μούτρα μου και εκτεθώ στον πελάτη όταν ελεγχθεί από την επιτροπή. Παραθέτω φωτογραφίες και περιμένω την άποψή σας.

    (Η κατασκευή είναι μετά το 2012 επομένως δε μπορεί να πάει με 4014)

    Συνημμένες Εικόνες Συνημμένες Εικόνες IMG_0892.jpg‎   IMG_0910.jpg‎   IMG_0896.jpg‎   IMG_0895.jpg‎  

Παρόμοια θέματα

  1. Φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα για άδεια εγκατάστασης βιομηχανίας
    Από το μέλος vdim στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 10.03.2017, 13:02
  2. Άδεια εγκατάστασης σταβλισμού
    Από το μέλος a_f_Z_ στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 09.03.2015, 14:03
  3. ΝΟΚ: Άδεια λειτουργίας KYΕ
    Από το μέλος kartassio στη θεματική κατηγορία ΓΟΚ - ΝΟΚ - Κτιριοδομικός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταία Ανάρτηση: 13.07.2014, 13:09
  4. Άδεια λειτουργίας φυσικοθεραπείας
    Από το μέλος Γιωργος Σ στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 15.03.2013, 11:37

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •