win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 16 από σύνολο 16

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το μέλος howard_roark δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    27.10.2009
    Αναρτ.
    52
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    1
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    καμμια εντυπωση να μην σου κανει.

    να σου πω εγω τι εχω ακουσει απο ανθρωπο του εμποριου που συζηταγαμε οτι καποιοι φιλοι και γνωστοι ποτε δεν ηρθαν σε μενα για δουλεια και ποτε δεν πηγαν στο μαγαζι του για ψωνια?

    μου ειπε ο ανθρωπος τη θεωρια του:

    "επειδη καποιοι ειναι κομπλεξικοι, θεωρουν οτι σε οποιον και να απευθυνθουν, θα τους κλεψει. Δηλαδη για μια ανακαινιση, ο,τι και να πληρωσει το κανει με βαρια καρδια και με τη μαυρη σκεψη οτι θα επρεπε να δωσει τα μισα. Για ενα φορεμα, οτι θα το βρει μετα απο ενα μηνα στη μιση τιμη κοκ.

    προτιμανε λοιπον να συνεργαζονται και να ζητανε υπηρεσιες ή αγαθα απο αγνωστους τους οποιους δεν θα ξαναδουν ποτε. ετσι το θεμα στο κομπλεξικο μυαλουδακι τους ληγει. Πληρωνουν και τελειωνει το θεμα. Ενω η παρουσια μου ή σου στο μελλον, τους θυμιζει και τους προβληματιζει για το κατα ποσο "κοροιδα" πιαστηκαν. Μεχρι εκει παει το μυαλο της μαιμους"

    τραβηγμενο? μεχρι να ακουσω νεα θεωρια υιοθετω αυτην. Εδω για φιλο που εκανε ανακαινιση, του ειπα να του δωσω το διαμερισμα ετοιμο με 50.000 ευρω και θα το εκανα πραγματικα τσαμπα, μην πω και με χασουρα - πιο πολυ για διαφημιση το εβλεπα επειδη ηταν κολωνακι, ηταν και φιλος υποτιθεται.... Εξαφανιστηκε. Μετα απο 1 χρονο η γυναικα του μιλαγε με τη γυναικα μου και παραπονιοταν οτι εχουν φτασει αισιως στις 80.000 και ακομη εχουν δουλειες. Οταν παραπονεθηκα σε κοινο γνωστο για το θεμα ξερετε τι ακουσα: "ρε μαλακα, ολοι του ειχαν πει 70 με 80 χιλιαρικα κι εσυ του ειπες 50 και νομισε ο αλλος οτι θα του εκανες προχειροδουλειες!"

    δηλαδη μονα ζυγα χαμενος. Αν ελεγα 70 θα ελεγαν "καλα τι φιλος ειναι αυτος, μια εκπτωση δεν κανει?". Ειπα 50 και με βγαλαν και απατεωνα.

    Καταληγω λοιπον στο πονεμενο θεμα των φιλων και συγγενων, τους γνωστους στην Αγγλια "εφ εντ εφ" (friends & family):

    στις περισσοτερες περιπτωσεις, ο,τι και να γινει, θα σε κακοχαρακτηρισουν. Θες καλοθελητες, θες σογια, θες θα βγουν αλλα θεματα φιλικα, οικογενειακα, μυστικα ,σηριαλ θα γινει η δουλεια. Και οπως μου ελεγε και ο ιδιος εμπορος φιλος, "υπαρχουν 10.000.000 ελληνες για να βρεις πελατες, τους 10 συγγενεις και τους 50 φιλους ψαχνεις εσυ?"

    και απο τοτε λεω σε ολους "ειμαι πολυ απασχολημενος αυτη την εποχη, να σας συστησω εναν πολυ καλο συναδελφο" και αντε στην ευχη του θεου.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη howard_roark : 27.11.2009 στις 09:43

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος Αλέξανδρος δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Αναρτ.
    87
    Εύσημα

    έδωσε
    13
    έλαβε
    5
    Αρχεία

    Λήψεις
    116
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Συγγενείς μακρυά και τους το λέω χύμα!!! Καλύτερα για ψάρεμα παρά δουλειά τζάμπα και να φταις από πάνω!!! Απλά πράγματα.

Παρόμοια θέματα

  1. Δουλεία διόδου από όμορο γήπεδο του ίδιου ιδιοκτήτη
    Από το μέλος zak στη θεματική κατηγορία Τοπογραφικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 01.03.2017, 11:13
  2. Επιτέλους η πρώτη μου δουλειά αλλά...
    Από το μέλος Apithanos στη θεματική κατηγορία Διάφορα (ειδικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 12.10.2012, 10:53
  3. Αύριο δε πάω για δουλειά.
    Από το μέλος Barracuda στη θεματική κατηγορία Διάφορα (γενικά)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 17.01.2010, 21:38

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •