win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 10 από σύνολο 10

Θέμα: Άρθρο 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Τεχνίτης
    ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ ΜΕΣΩ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Η/Υ
    Το μέλος dafni δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.04.2013
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αναρτ.
    9
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    8
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή Άρθρο 16

    Σε εκτός σχεδίου περιοχή σε συνέχεια του δαπέδου στον μπαζωμένο περιβάλλοντα χώρο έχω κολόνες φέρουσες για να κρατάνε τους εξώστες του ορόφου, οι οποίες συνεχίζουν ως μη φέρουσες (κτιστές) και στους εξώστες για την στήριξη των σκίαστρων με επικάλυψη κεραμιδιού. Το ερώτημά μου είναι το εξής:
    1. Στο ισόγειο η μπαζωμένη βεράντα μετράει σαν η/χ λόγω της ύπαρξης των κολονών?
    2. Στον όροφο όταν ο εξώστης είναι ανοιχτός και από τις τρεις πλευρές και από κάτω έχω την προαναφερόμενη μπαζωμένη βεράντα πως υπολογίζεται? Οι υπόλοιποι εξώστες που έχουν τις δυο πλευρές τους ανοιχτές πως υπολογίζονται? Ο τρίτος τύπος εξώστη που έχω προκύπτει από την υποχώρηση του ορόφου προς τα πίσω έτσι ώστε να χρησιμοποιήσω την οροφή του ισογείου ως εξώστη.
    Η απόσταση Δ που αναφέρεται στο άρθρο 16 για τα αρχιτεκτονικά στοιχεία στις όψεις πως υπολογίζεται για τα εκτός σχεδίου γήπεδα?
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dafni : 07.02.2014 στις 19:18 Αιτία: εισαγωγή αρχείου

Παρόμοια θέματα

  1. N.4495/17: άρθρο 97 του ν.4495/17 & άρθρο 51 παρ.1 του ν.4030/11
    Από το μέλος mfa στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.06.2018, 15:30

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •