win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Αποτελέσματα: 101 έως 113 από σύνολο 113
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #101
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από kohatzim Προβολή Ανάρτησης
    Με ποιο δικαίωμα και ποια αιτιολογία??
    Δέν ρώτησα λόγους και αιτίες, υποθέτω πώς θέλουν να αποφύγουν τη δημοσιοποίηση εντυπώσεων απο τη πλευρά μου.Ούτως η άλλος δήλωσα πώς δέν έχω άποψη πλέον για καμία έκδοση.Έχω άποψη όμως αν κάποιος λύσει κάποιο παράδειγμα και ανεβάσει αποτελέσματα.

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #102
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος kohatzim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.07.2011
    Αναρτ.
    6
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    33
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Βγήκε έκδοση 7.01 (ΟΧΙ beta) και απ' ότι βλέπω είναι διαθέσιμη για download στους κατόχους της έκδοσης 6.χχ

    Ίσως τελικά να μην ξαναπληρώσουμε για τα ήδη πληρωμένα...

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #103
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.888
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Αν είναι δωρεάν πρόκειται για ευχάριστα νέα και για τήρηση των υποσχέσεων της εταιρίας όπως τις αντιλήφθηκα από τα εδώ γραφόμενα.

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #104
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπον

    Οντως κυκλοφορησε στις 28/3/2013 η εκδοση 7.01

    Την κατεβασα δωρεαν και την εγκατεστησα.εκανα ενα ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΕΙΡΟ περασμα και δεν ειμαι ακομα σε θεση να εκφρασω γνωμη. Θα πω μονο οτι τετοιες αλλαγες θα πρεπει να συνοδευονται απο αναλυτικο manual και οχι απο αποσπασματα ενος -καλογραμμενου- βιβλιου υπο εκδοση.

    Σημερα 4/4/2013

    Ελαβα αυτο το mail απο την εταιρια

    Αγαπητοί συνάδελφοι,

    Η π-Systems ολοκλήρωσε την υποχρέωσή της για την ερμηνεία και ενσωμάτωση των Ευρωκωδίκων στο StereoSTATIKAver.7.

    Η επιστημονική τεκμηρίωση της έκδοσης 7 υποστηρίζεται πλέον από τα εξής 5 αρχεία
    (1) Ικανοτικός σχεδιασμός κόμβου σε τέμνουσα.pdf
    (2) Συνάφεια.pdf
    (3) Επιφανειακά Πεπερασμένα Στοιχεία.pdf
    (4) Διαφραγματική λειτουργία ορόφου χωρικού πλαισίου.pdf
    (5) Σεισμική απόκριση κτιρίου.pdf

    Τα αρχεία αυτά θα τα βρείτε μέσα στην έκδοση 7.01 στη θέση \\piSUITE702\Help\EL\pi_EUROCODES και αποτελούν κεφάλαια των νέων βιβλίων του Απόστολου Κωνσταντινίδη που θα κυκλοφορήσουν σύντομα.

    Η νέα έκδοση StereoSTATIKAver.7.02 βρίσκεται ήδη στο site της εταιρείας www.pi.grστην περιοχή συνδρομητών οι οποίοι και την δικαιούνται δωρεάν.

    Η pi-Systemsσυνεχίζει την ποιοτική ανάπτυξη των προιόντων και των υπηρεσιών της για να υποστηρίξει κάθε πελάτη που έχει επενδύσει στο λογισμικό της. Για να επιτύχει το φιλόδοξο στόχο της στηρίζεται στις συνδρομές των πελατών της.

    Για τους λόγους αυτούς έχει προσαρμόσει την τιμολογιακή πολιτική της σύμφωνα με τις ανάγκες των καιρών έτσι ώστε να επιβραβεύσει τους τακτικούς συνδρομητές της άλλα και να βοηθήσει αυτούς που δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν, έτσι ώστε να επικαιροποιήσουν και αυτοί το λογισμικό τους.

    Επικοινωνήστε με το τμήμα πωλήσεων για να σας ενημερώσουν σχετικά με τις προσφορές τόσο για τους πελάτες όσο και για νέους μηχανικούς και μέσω του ΕΣΠΑ.

    Ευχαριστούμε για την υποστήριξη σας.



    Εχω να παρατηρησω τα εξης.

    Στο site ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ εκδοση 7.02 παρα μονο 7.01 Δε ξερω αν για καποιο λογο κατεβηκε ή δεν μπορω να τη δω εγω.

    Δε ξερω αν ειμαι εγω ο περιεργος αλλα αυτο το θριαμβευτικο "
    Η π-Systems ολοκλήρωσε την υποχρέωσή της για την ερμηνεία και ενσωμάτωση των Ευρωκωδίκων στο StereoSTATIKAver.7" μου ακουγεται κάπως περιεργο (!) οταν βρισκόμαστε 23 μηνες μετα την κυκλοφορια της εκδοσης 6 η οποια προσεφερε - συμφωνα με το site της εταιριας - "πλήρης υποστήριξη των ευροκωδίκων EC2 και EC8"



  5. (επάνω) - Ανάρτηση #105
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος kohatzim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.07.2011
    Αναρτ.
    6
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    33
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Συνάδελφε τώρα έχει ανέβει , ίσως υπήρχε τεχνικό πρόβλημα γτ και εγώ που δοκίμασα πιο πριν δεν υπήρχε.

    Τώρα σχετικά με το manual έχεις δίκιο (ίσως βγει αργότερα) , αλλά προσωπικά δε περίμενα να πάρουμε ούτε την v7.xx...οπότε???

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #106
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.888
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Τέλος καλό όλα καλά θα πουν πολλοί.
    Εκείνο όμως που έχει πληγεί είναι η αξιοπιστία μιας εταιρίας που, όπως αναφέρθηκε, επικαλούνταν τη πλήρη υποστήριξη των ευροκωδίκων EC2 και EC8 ενώ κάτι τέτοιο δεν ίσχυε, όπως το αποδεικνύει από μόνο της η ανακοίνωση της εταιρίας που παρατέθηκε παραπάνω (βλ. ανάρτηση #104).

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #107
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Δε ξερω αν μιλαμε για τελος καλο ολα καλα.

    Κατεβασα την 7.02.

    Το προγραμμα "εσκαγε" σε διαφορα σημεια, ακομα υπαρχουν καποιοι κενοι πινακες στο τευχος, υπαρχουν απενεργοποιημενες εντολες και δεν δινεται κανενα manual περαν των αποσπασματων του βιβλιου. Μου εδωσε την εντυπωση οτι η 7.02 δεν ειναι η τελικη εκδοση 7

    Νομιζω οτι εχουμε δρόμο ακομα μεχρι να δουμε την αναπτυξη της εταιριας. Κατι μου λεει οτι υπαρχουν αρκετα πραγματα ακομα να περιμενουμε. Ειδικα αυτο το

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από civ Προβολή Ανάρτησης
    Για να επιτύχει το φιλόδοξο στόχο της στηρίζεται στις συνδρομές των πελατών της.

    Για τους λόγους αυτούς έχει προσαρμόσει την τιμολογιακή πολιτική της σύμφωνα με τις ανάγκες των καιρών έτσι ώστε να επιβραβεύσει τους τακτικούς συνδρομητές της άλλα και να βοηθήσει αυτούς που δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν, έτσι ώστε να επικαιροποιήσουν και αυτοί το λογισμικό τους.

    Επικοινωνήστε με το τμήμα πωλήσεων για να σας ενημερώσουν σχετικά με τις προσφορές τόσο για τους πελάτες όσο και για νέους μηχανικούς και μέσω του ΕΣΠΑ.

    Ευχαριστούμε για την υποστήριξη σας.
    με βαζει σε σκεψεις.....
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη civ : 06.04.2013 στις 02:56

  8. (επάνω) - Ανάρτηση #108
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους.

    Τα πράγματα είναι απλά.........Θα πληρώσετε συνδρομή για σωστή αναβάθμιση!!!!!!

  9. (επάνω) - Ανάρτηση #109
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα,

    Επειδή απο τη μεριά μου θέλω να κλείσω την "ανοιχτή πλήγη" ,πο ονομάζεται Stereostatika,θέλω να προσθέσω τα παράκατω:

    1.Η εταιρία στο επίσημο site της ενημερώνει σχετικά με τίς αλλαγές ΕΔΩ

    2. Μετά απο διαμάχη μου με την εταιρία, τη πίεση και τα λάθη που εντώπισα στην 7 ΧΧ, η ίδια η εταιρία παραδέχεται για ακόμα μιά φορά έμμεσα στο παραπάνω σύνδεσμο τα 'Λάθη" που ανέφερα πρίν απο 5 μήνες περίπου.

    3. Θα διορθώσω την εταιρία και θα πώ για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, οτι η 6.ΧΧ έκδοση ΔΕΝ είχε ευρωκώδικες.Ευτυχώς για εσάς, και φυσικά μετά το κράξιμο που φάγατε, φιλοτιμιθήκατε να βγάλετε μία έκδοση με ευρωκώδικες, την οποία υποτίθεται δίνετε ΔΩΡΕΑΝ αλλα προφανώς όχι σε εμένα.Σε εμένα ώς αντίποινο μπλοκάρατε το λογαριασμό μου και φυσικά ΔΕΝ μπορώ να λάβω την έκδοση ΔΩΡΕΑΝ, όπως υποσχεθήκατε.

    4.Κύριοι ,είσαστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, σας εύχομαι να αποκαταστήσετε τη σχέση σας με τους πελάτες σας και το πάθημα να σας έγινε μάθημα.

    5.Ελπίζω να διαγράψατε εντελώς τα στοιχεία μου,σε διαφορετική περίπτωση και κατόπιν εντολής ψυχιάτρου, θα σας συνιστούσα να αποφύγετε κάθε έμμεση ή άμμεση επαφή μαζί μου.

    6.Συνάδελφοι, ειδικά ο Χάρης ,ο Γιώργος και ο Civ,σας ευχαριστώ πολύ για τη θέση σας πάνω στο σχετικό θέμα.

    Με εκτίμηση

  10. (επάνω) - Ανάρτηση #110
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος kohatzim δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.07.2011
    Αναρτ.
    6
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    33
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Συνάδελφε να διεκδικήσεις αυτά που σου ανήκουν. Εφόσον στους κατόχους της 6.21 δόθηκε η 7.02 έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις και εσύ την εν λόγω αναβάθμιση(την έχεις πληρώσει πως να το κάνουμε). Οποιαδήποτε ρήξη και αν υπήρξε στη σχέση σας έχετε μεταξύ σας ένα συμβόλαιο. Δεν είναι σοβαρά πράγματα για μια εταιρεία να κάνει προσωπικές διακρίσεις.

    -Ένα ευχαριστώ από εμένα για τα νήματα που κίνησες και έφερες τα πάνω κάτω με αποτέλεσμα να πάρουμε τελικά δωρεάν την αναβάθμιση, πράγμα που δε περίμενα να γίνει. (τώρα αν πληρώσουμε κάποια άλλη έκδοση της 7.χχ δε το γνωρίζω)

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #111
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος civ δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    22.09.2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    44
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    59
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Αυτο που λες ειναι το πλεον λογικο, οτι αφου οσοι ειχαμε αγορασει την εκδοση 6.21 ("με" ευρωκωδικες) πηραμε δωρεαν και την 7.02 το ιδιο θα επρεπε να συμβει και με τον dn102. Ειναι απαραδεκτο για την εταιρια να κανει τετοιες διακρισεις αναμεσα στους πελατες της.

    Απο την αλλη - και αν αντιλαμβανομαι σωστα - μαλλον ουτε ο dn102 θελει να εχει αλλα παρε δωσε με την εταιρια.

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #112
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.888
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.400
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Δεν θέλω να πιστέψω ότι η όποια εταιρία κάνει τέτοιες διακρίσεις.

    Αν όντως είναι αλήθεια, τότε ένας μόνο φταίει, ο dn102!!!

    Συγνώμη φίλε, αλλά δεν έπρεπε να το αφήσεις έτσι. Κάνεις ζημιά και στον εαυτό σου και σ' όλους μας. Και είμαι σίγουρος ότι παρόμοιες πολιτικές και συμπεριφορές θα τις βρεις/βρούμε πάλι μπροστά μας, από την ίδια ή/και άλλες εταιρίες του χώρου.

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #113
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Χεχεχε, Χάρη σίγουρα πρώτος φταίω εγω για την εξέλιξη που πήρε όσο αφορά το πρόσωπο μου.Επρεπε να είμαι πιο σκληρός

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλείται: Πωλείται στατικό πρόγραμμα StereoSTATIKA
    Από το μέλος nino7 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.03.2017, 16:25
  2. Φθηνότεροι οι Ευρωκώδικες
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.09.2013, 20:52
  3. LH-Λογισμική - Fespa: Ευρωκώδικες-pushover
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.02.2013, 13:25
  4. Πωλείται: Πώληση ή ανταλλαγή του stereoSTATIKA Ver. 6.21
    Από το μέλος dn102 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 13.12.2012, 00:01

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •