Θα ήθελα την βοήθεια σας σε θέμα που προέκυψε μετά 13 χρόνια από την ρύθμιση δωματας12τμ που είμαι διοικητής σε οικοδομή με άδεια του 1985 .Το αγόρασα από εργολάβο με την μορφή που υφίσταται και ρύθμισα με Ν.3843/10 από πολεοδομία την αλλαγή χρήσης από αποθήκη σε άλλη κατοικία και την κάλυψη δύο κοινόχρηστων χώρων ενός Η/Χ και μερους πλατυσκαλου κλιμακοστασίου που οδηγεί στην ταράτσα Το 2011 με τον Ν. 4178/11 εξώστη .Έτσι από 12 τμ έγινε 23 συνολικά σήμερα μετά από καταγγελία των πρώην ιδιοκτητών η πολεοδομία ζητάει συναίνεση που φυσικά δεν την δίνουν οι καταγγέλοντας Οι δύο χώροι θα μπορούσαν να είναι αποκλειστικής χρήσης αφού δεν είναι προσβάσιμοι από άλλους παρά μόνο από εμένα μέσω του κυρίως χώρου που έγινε η αλλαγή χρήσης Η πολεοδομία δεν δέχεται το γεγονός ότι υπάλληλος της έκανε την ρύθμιση με Ν3843/10 που όφειλε τότε εάν απαιτείτο να την ζητήσει όσο για τον εξώστη που έκανα την ρύθμιση εγώ θα μπορούσε να ήταν αποκλειστικής χρήσης επί της ουσίας όχι όμως τυπικά εφόσον δεν μου δόθηκε με το συμβόλαιο οριζοντιας ιδιοκτησίας .Ποια εγκύκλιος με σώζει διότι υπάρχει αλλά δικηγόρος θελει 3000 για να μου την πει.