Καλησπέρα, συγχαρητήρια για τη δουλειά όλων, με έχετε βοηθήσει πολύ σε διάφορες υποθέσεις!

Στο ζουμί τώρα: έχω γήπεδο 10.000 τ.μ. εν μέρει εντός οικισμού στο οποίο μέσα υπάρχει ένα διόροφο κατασκευασμένο με άδειες του 1976 και 1987, και ισόγειο κατασκευασμένο με άδεια του 1992, μία αυθαίρετη προσθήκη κατ επέκταση του ισογείου και διάφορα άλλα κτιριάκια αποθήκες / κοτέτσια. Τα προβλήματα είναι τα εξής: Στην άδεια του 1987 το γήπεδο φαίνεται 5 στρέμματα. Στην άδεια του 1992 φαίνεται ένα γήπεδο πάλι 5 στρέμματα χωρίς να φαίνεται το υπάρχον διόροφο. Πιθανόν ήταν δύο τα γήπεδα. Το 2005 έκαναν συμβόλαιο στο οποίο παρουσιάζεται ως ένα το γήπεδο με ένα κτίριο μέσα, το διόροφο.
Τι κάνω τώρα εγώ;
Σκέφτηκα να θεωρήσω ότι δεν μου δόθηκε ποτέ η άδεια του 1992 και να υπολογίσω όλο το ισόγειο κτίριο ως αυθαίρετο. Αλλά με τι ημερομηνία να το βάλω; Μετά το 2005; Μπορώ να βάλω την πραγματική του ημερομηνία κατασκευής, έχω βεβαίωση ΔΕΔΔΗΕ για πρώτη ηλεκτροδότηση το 1992, και να αναφέρω ότι δεν αναφέρθηκε στο συμβόλαιο για άγνωστους σε εμένα λόγους; Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με μελλοντικά συμβόλαια ή άδειες με αυτή τη λύση;

Ελπίζω να έδωσα επαρκείς πληροφορίες, μεγάλο το μπλέξιμο!