Γειά σας θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Στα σχέδια αποθηκών με χιλιοστά, τις οποίες τακτοποιήσα με "διαμερισμάτωση" το 2013 είχα κάνει λάθος στην ονοματοδοσία των αποθηκών (π.χ ιδιοκτησία τάδε), αυτό συνέβη γιατί η κάτοψη της αδείας με την πραγματικότητα δεν είχε καμία σχέση και έχοντας το 100% των ιδιοκτητών μαζί μου μου υπέδειξαν λάθος αποθήκες ώς ιδιοκτησίες τους και συμφωνούσαν μεταξύ τους.

Στην διαδικασία τροποποίησης της οριζόντιας ιδιοκτησίας απο συμβολαιογράφο διαπιστώθηκε ότι το σχέδιο το οποίο παρέδωσα εγώ δεν είχε καμία σχέση με το σχέδιο της οριζόντιας ιδιοκτησίας ώς προς τις ιδιοκτησίες, δηλαδή οι άνθρωποι πίστευαν οτι κατέχουν άλλες αποθήκες απο αυτές που τους ανήκουν.

Επίσης το σχέδιο της οριζόντιας ιδιοκτησίας δεν είχε καμία σχέση με της αδείας, μοιάζει όμως λίγο με το δικό μου.

Ζήτησα απο το ΤΕΕ να μου ανοίξει το σύστημα για να το αλλάξω,ώστε να μην έχει θέμα και η συμβολαιογράφος.

Το θέμα μου ειναι οτι η μία αποθήκη του ενός ιδιοκτήτη έχει υποθηκευτεί και η Τράπεζα έχει το σχέδιο μου,χωρίς όμως να έχει κάποια βεβαίωση απο εμένα για την συγκεκριμένη οριζόντια ιδιοκτησία (Αποθήκη).

Θα ήθελα να ρωτήσω άν έχει τύχει σε κάποιον και τί θέματα δημιουργούνται;