win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 23

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους DirectionLess
    Εγγραφή
    29.10.2009
    Αναρτ.
    107
    Εύσημα

    έδωσε
    14
    έλαβε
    23
    Αρχεία

    Λήψεις
    52
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή

    Κάτσε μισό λεπτάκι. Πέρα από το κλείδωμα κλπ, πρέπει να αποσαφηνιστεί το θέμα ταχύτητας κλειδώματος δορυφόρων. Εγώ προσωπικά ξεκίνησα με ένα MIO Digiwalker 168 (της γνωστής Βελγικής MITAC) το 2005, μετά πήρα ένα τηλέφωνο pda MIO A701 (με δείκτη GPS, πολύ αξιόπιστο αλλά αρκετά ογκώδες και βαρύ) και έπειτα ένα Samsung Omnia (αυτό με δέκτη A-GPS). Το πρώτο απ' όσο ξέρω είναι PDA (που με λίγα λόγια σημαίνει ένα μηχάνημα με WINDOWS MOBILE φορτωμένα πάνω και που η εφαρμογή πλοήγησης τρέχει σαν πρόγραμμα μέσα απ' αυτά), ενώ τα υπόλοιπα ό,τι και το 1ο συν τις λειτουργίες του τηλεφώνου (σε ό,τι αφορά το 3ο, είναι A-GPS, δηλαδή GPS Assisted, δηλ. δεν είναι "καθαρόαιμο" GPS, υποβοηθείται μέσω κυψελών κιν. τηλεφωνίας κλπ κλπ). Τα δε ΡΝΑ είναι ό,τι και τα PDA (συσκευές εννοώ, όχι τηλέφωνα) αλλά δεν τρέχουν σε πλατφόρμα WINDOWS (ανοίγει και κλείνει το πρόγραμμα μόνο, η συσκευή δηλ. περιέχει μόνο αυτό / αν έχω καταλάβει καλά την λειτουργία του). Συμπεράσματα :

    - Τα PNA και το PDA (συσκευή, όχι και τηλέφωνο) έχουν πολύ καλή ταχύτητα κλειδώματος δορυφόρων (βρίσκουν πολύ γρήγορορα το στίγμα - σε καλές πάντα συνθήκες). Ειδικότερα δε, στα PNA έχω παρατηρήσει ακόμη πιο γρήγορη απόκριση.
    - Τα τηλέφωνα PDA αργούν περισσότερο να κλειδώσουν, έχουν πιο ασθενές σήμα (αν και δεν ξεκλειδώνει εύκολα) αλλά έχουν το μεγάλο καλό ότι τα έχεις πάντα μαζί σου, όποτε τα χρειαστείς (καθ' ότι είναι και τηλέφωνα).
    - Σε ό,τι αφορά την ΜΙΤΑC (που κατασκευάζει τη σειρά MIO) είναι ίσως η μόνη εταιρία που ΚΑΙ σε επίπεδο κινητών, σου δίνει όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό για το αυτοκίνητο (φορτιστή, βάση στήριξης / στο 168 μου είχαν δώσει μέχρι και μαγνητική εξωτερική κεραία για ακόμη καλύτερο σήμα). Θυμάμαι μου 'χε κάνει εντύπωση αυτό.

  2. Ευχαριστούν οι:


Παρόμοια θέματα

  1. Πρόγραμμα υπολογισμού φορτίου αξόνων αυτοκινήτου λόγο αλλαγής κινητήρα
    Από το μέλος jtsep στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 28.03.2017, 13:12
  2. Υπολογισμός του ποσού εισφοράς ανά θέση στάθμευσης αυτοκινήτου ( Παράγραφος 2 του άρθρου 5 ΤΟΥ Ν.1221/1981)
    Από το μέλος advice4u στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 05.06.2015, 19:36
  3. Εκκαθαρισρτική ΦΠΑ και δαπάνες αυτοκινήτου
    Από το μέλος spiderman στη θεματική κατηγορία Ρωτήστε τον Νίκο Κολυδά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.02.2011, 11:51
  4. Χρονομίσθωση (leasing) αυτοκινήτου
    Από το μέλος SMBD στη θεματική κατηγορία Αμοιβές - Φορολογικά/Λογιστικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 25.09.2010, 08:16

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •