win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 5 από σύνολο 5

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Φοιτητής
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε
    Το μέλος alex7 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    06.10.2014
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Αναρτ.
    3
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή Mεταπτυχιακό στο Ε.Μ.Π ή εξωτερικο/ Κατακτηριες στο Ε.Μ.Π

    Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις οι οποίες είναι αρκετές αλλα πολύ σημαντικές γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι απόφοιτος του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Τ.Ε.Ι Πειραιά και επειδή όπως οι περισσότεροι που βγαίνουμε απο τέτοιες σχολές δεν βρίσκουμε δουλειά και γι αυτό ψαχνόμαστε για μια αναβάθμιση των σπουδών μας για περισσότερες επαγγελματικές προοπτικές, θα ήθελα να θέσω τις εξής ερωτήσεις :

    1) Σε ότι αφορά τα Μεταπτυχιακά: Στην Ελλάδα μπορώ να βρώ κάτι ώστε να μου αναβαθμίσει πραγματικά το πτυχίο μου; Σε ποια εκπαιδευτικά ιδρύματα και με τι κόστος; Απόφοιτοι των Τ.Ε.Ι μπορούν να μπουν στα μεταπτυχιακά του πολυτεχνείου; Στο εξωτερικό σε ποιές χώρες παίρνουν περισσότερο αποφοίτους Τ.Ε.Ι απο εδώ και ποιά είναι τα κόστη;

    2) Αξιζει να δώσω για κατατακτήριες (να ξεκαθαρίσω είμαι στα 23 μου) για το τμημα Πολιτικών Μηχανικών στο Πολυτεχνείο εάν πραγματι δεν βρω κάποιο πολυ καλό μεταπτυχιακό;

    3) Απο τις σχολές του πολυτεχνείου μ αρέσει πολύ και η σχολή των Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών και σκέφτομαι για κατατακτήριες και για εκεί (περισσότερο απο τους Πολιτικούς μπορώ να πώ). Αξίζει σαν σχολή και συνδεέται με την προηγούμενη που έχω τελειώσει;

    Αναμένω τις απαντήσεις-συμβουλές σας και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη alex7 : 20.01.2015 στις 00:04

Παρόμοια θέματα

  1. ΝΟΚ: Άδεια για εξωτερικό ανελκυστήρα σε υφιστάμενη οικοδομή για άτομα με κινητικά προβλήματα
    Από το μέλος mpal στη θεματική κατηγορία ΓΟΚ - ΝΟΚ - Κτιριοδομικός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταία Ανάρτηση: 29.03.2022, 14:55
  2. N.4495/17: Υπολογισμός προστίμου για εξωτερικό κλιμακοστάσιο 1ου ορόφου
    Από το μέλος PERIKLIS1 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.05.2018, 12:18
  3. Προπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό - Μηχανικός ηλεκτρονικών υπολογιστών
    Από το μέλος doraf στη θεματική κατηγορία Προπτυχιακά & Μεταπτυχιακά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.07.2013, 13:10

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •