win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 2 από σύνολο 2
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος donaldduck δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    17.07.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    1
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    9
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή Υποβολή καταστάσεων έγγραφων συμφωνιών 2013 για το έτος 2012

    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω ορισμένες ερωτήσεις όσον αφορά την υποβολή καταστάσεων των έγγραφων συμφωνιών που έχει συνάψει ο μηχανικός το έτος 2012:

    Απ' όσο ξέρω 20-02-2013 είναι η καταληκτική ημερομηνία. Ισχύει?

    Πού μπορώ να κάνω την υποβολή στο gsis, που βρίσκεται η συγκεκριμένη εφαρμογή?

    Επίσης, τι ακριβώς θα συμπεριλάβω στην κατάσταση? Συγκεκριμένα, έχω συμφωνητικά με ιδιώτες για ρύθμιση αυθαιρέτων που τα έχω υποβάλλει στη ΔΟΥ και τα έχω ανεβάσει και στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ. Προφανώς αυτά θα τα συμπεριλάβω. Επίσης, έχω υπογράψει και σύμβαση έργου με ανώνυμη εταιρεία ΟΤΑ για την υλοποίηση ευρωπαϊκού προγράμματος την οποία επίσης έχω υποβάλλει στην ΔΟΥ. Πρέπει να συμπεριλάβω και αυτή στην κατάσταση, παρόλο που δεν έχει κάποια σχέση με τα συστήματα του ΤΕΕ?

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Συνεργάτης
    Το Αβατάριο του μέλους accounter
    Εγγραφή
    31.05.2010
    Αναρτ.
    202
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    45
    Αρχεία

    Λήψεις
    30
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    20 Φεβρουαρίου 2013 - Υποβολή από τους μηχανικούς κατάστασης έγγραφων συμφωνιών που έχουν συνάψει με τους εντολείς τους κατά την προηγούμενη διαχειριστική περίοδο
    Σύμφωνα με το άρθρο 20 § 8 περ. ζ' του Νόμου 3943/2011, μέχρι την 20ή ημέρα του μηνός Φεβρουαρίου κάθε έτους ο μηχανικός υποχρεούται να υποβάλλει, με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας στο δικτυ*ακό τόπο της Γενικής Γραμματείας Πληροφορικών Συ*στημάτων (Γ.Γ.Π.Σ.), κατάσταση με τις έγγραφες συμφω*νίες που έχει συνάψει με τους αντισυμβαλλομένους του μέσα στην προηγούμενη διαχειριστική περίοδο και στην οποία αναγράφονται το ονοματεπώνυμο, η διεύθυνση, ο Α.Φ.Μ. του κάθε συμβαλλόμενου, το είδος της παρε*χόμενης υπηρεσίας και η συμφωνηθείσα αμοιβή. Η ισχύς των παραπάνω διατάξεων έχουν εφαρμογή από 1.7.2011.

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Η υποβολή των καταστάσεων έγγραφων συμφωνιών που έχουν συνάψει οι μηχανικοί με τους εντολείς τους έχει ανασταλεί για τη χρήση 2011 όπως ορίζεται με την ΠΟΛ. 1186/21-9-2012.

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Η υποβολή των καταστάσεων αυτών

    δε μπορεί να υλοποιηθεί στην παραπάνω ημερομηνία για τη χρήση 2012,

    δεδομένου ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί, σήμερα 20-2-2013, η σχετική

    εφαρμογή της Γ.Γ.Π.Σ.

Παρόμοια θέματα

  1. Αναστολή της υποβολής του πίνακα των έγγραφων συμφωνιών του 2013 στο TaxisNet
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.02.2014, 15:57
  2. Αναστολή υποβολής των καταστάσεων έγγραφων συμφωνιών για τη χρήση 2012 από τους μηχανικούς
    Από το μέλος accounter στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 26.03.2013, 12:55
  3. Προθεσμίες υποβολής Συγκεντρωτικών Καταστάσεων Χρήσης 2011 ( Οικονομικό έτος 2012 )
    Από το μέλος accounter στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 21.08.2012, 09:41
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 04.03.2012, 20:28
  5. Υποβολή έγγραφων συμφωνιών από τους μηχανικούς
    Από το μέλος ALIKI στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 20.02.2012, 15:10

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •