3,52 μου βγάζει Χ 1,414 = 5 (Δύσκαμπτο και δύστρεπτο κτήριο στην άλλη διεύθυνση να φανταστείς μου βγάζει 2,00 ...... με πακτώσεις στην οροφή υπογείου δε ... βγάζει αντιστοιχα 3,00 και 1,30 cm )
Άσε ο τοπογράφος μου τα έκανε μαντάρα με τους πόντους ... και τα διπλανά αίσχος (και να φανταστείς έδωσα kai λίγο αέρα στα θεμέλια )
Η άδεια έχει βγει και είμαι σε φάση κατασκευής (στα σχέδια έχω 8, στην αρχική ανάλυση που είμουν λίγο large υπέρ της ασφάλειας τόσο εβγαζε) ... Τώρα ξανα-λύνω το μοντέλο για να βγάλω μικρότερο αντισεισμικό αρμό και προφανώς θα πάω για αναθεώρηση (ευτυχώς με παίρνει στα υπόλοιπα δεδομένα αύξηση κατά 3 εκ της κάλυψης )....

1. Γενικά πάντως στέκουν τα δεδομένα της ανάλυσής .... Δεν βρήκα κάτι που να λέει για ελάχιστο εύρος αρμού .. σωστά ??
2. Τα υπόγεια και το fespa ιστορία αμαρτία .....
3. Την ανάλυση με πακτωμένους στύλους στην οροφή υπογείου μπορώ να την χρησιμοποιήσω ?? νομίζω είναι μόνο για το ην
4. Εναλλακτικά λέω να χρησιμοποιήσω την τροποποίηση του ΕΑΚ για τον κλιμακούμενο αρμό και ότι οι σοβάδες προσμετρώνται... αλλά άντε να τα βρει ο ελεκτής δόμησης .... γρρρρρ