Καλησπέρα πάλι σε υπάρχουσα κατοικία, μάλιστα είναι περίπου 20ετίας, οι ιδιοκτήτες θέλουν να προβούν σε αλλαγές εσωτερικής διαρρύθμισης. Πιο συγκεκριμένα θέλουν η παλιά κουζίνα να μετατραπεί σε en-suite κρεβ/ρα, η νέα κουζίνα να τοποθετηθεί στο σαλόνι και να αλλάξουν τα είδη υγιεινής στα 2 μπάνια τους. Οι ένοικοι είναι από εξωτερικό και δεν έχουν κανένα χαρτί εκτός του συμβολαίου ιδιοκτησίας και καμία άδεια, εάν υπάρχει δηλαδή.

Με ποιο τρόπο βγάζω την αμοιβή μου για τη μελέτη και την επίβλεψη?Εάν βρω άδεια θα πάω σύμφωνα με την εργασία του ΤΕΕ εσωτερικές διαρρυθμίσεις και πάλι εάν έχουν τηρηθεί τα σχέδια,εάν δεν βρω καμία άδεια τι κάνω?

Έστω και εάν βγάλω στο μέλλον άδεια για ημερήσια απασχόληση ποια είναι μία λογική τιμή για ένα έργο του οποίου θα κάνω τα εσωτερικά σχέδια, θα το επιβλέψω και θα κρατήσει περίπου 6 μήνες.

Περιμένω να μου δώσουνε υδραυλικοί, ηλεκτρολόγοι κλπ προσφορές για να δω το κοστολόγιο των εργασιών και οι ιδιοκτήτες ζητάνε να μάθουν πόσο θα τους κοστίσει η δική μου εργασία. Γι'αυτό ρωτάω για να δω τι θα τους πω.Ευχαριστώ.