win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 6 από σύνολο 6
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Μηχανοκος Τ.Ε.
    Το μέλος panosd δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    19.04.2011
    Αναρτ.
    11
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    3
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή Προτάσεις για λογισμικό για φορολογικά και έκδοση άδειας

    Χρειαζεται να προμηθευτω καποιο προγραμμα για να κανω υπολογισμο φορολογικων κ για να ετοιμαζω φακελο αδείας?

    Εχετε να προτεινετε καποιο?

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.865
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.398
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    373
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Αν και η civiltech έχει την πιο ολοκληρωμένη σειρά σε τέτοιου είδους προγράμματα, προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος απ' αυτά (παλιός πελάτης της) και κυρίως από την πολιτική της εταιρίας στα θέματα υποστήριξης.

    Εκτός από το αρχικό κόστος αγοράς να κοιτάξεις το κόστος "συντήρησης" όπως το ονομάζουν, το ετήσιο δηλαδή κόστος υποστήριξης και αναβαθμίσεων, κάτι που θα το χρειαστείς (κυρίως το "υποστήριξης"), ως νέος και μη εξοικειωμένος με τα σχετικά θέματα.
    Αν αγοράσεις όλα όσα λες, στατικά, τοπογραφικά, αρχιτεκτονικά, φορολογικά κ.λπ., το κόστος αυτό θα είναι ιδιαίτερα μεγάλο.

    Δεν λέω, ευκαιρία είναι να στήσεις ένα γραφείο πλήρως εξοπλισμένο με επιδότηση 60%, αλλά οι εποχές είναι δύσκολες και αν τυχόν δεν αξιοποιήσεις τον εξοπλισμό σου αμέσως, θα απαξιώνεται χωρίς να αποσβένεται.

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Μηχανοκος Τ.Ε.
    Το μέλος panosd δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    19.04.2011
    Αναρτ.
    11
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    3
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα επισης θεωρω οτι ειναι μια καλη ευκαιρια για να συγκεντρωσω το βασικο εξοπλισμο.

    Απο το να μου χρειαστει κ να μην τον εχω κ να πρεπει να υποχρεωθω σε αλλο μηχανικο με οτι αυτο συνεπαγεται για το οικονομικο θεμα...

    Εσυ τι θα επελεγες για αρχη? Να αναφερω οτι το 40% δεν μου περισσευει.

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #4
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός & Ηλεκτ
    Το μέλος PERIKLIS1 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    10.10.2011
    Περιοχή
    Greece
    Αναρτ.
    255
    Εύσημα

    έδωσε
    39
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    55
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Για τις αμοιβες χρησιμοποιω το insoft και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Δεν εχει κοστος συντηρησης, πραγμα πολυ σημαντικο.

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #5
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.865
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.398
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    373
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει το insoft, απ' ό,τι έχω δει είναι μια καλή επιλογή, οικονομική και σε αρχικό κόστος αγοράς αλλά και στη διάρκεια του χρόνου αφού δεν υπάρχει συμβόλαιο συντήρησης, ενημερώνεται στις αλλαγές που γίνονται, έχω ακούσει για καλή υποστήριξη από τον δημιουργό του και το σημαντικότερο, μπορείς να δοκιμάσεις την πλήρη έκδοση για ένα ( ; ) μήνα χωρίς καμία υποχρέωση να δεις αν σου κάνει.

    Εγώ έχω το civil (παλιά έκδοση) και το Αμοιβές του ΤΟΛ (όχι την τελευταία έκδοση) και τελικά χρησιμοποιώ αυτά που έχω φτιάξει σε excel.

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #6
    Μηχανικός
    Μηχανοκος Τ.Ε.
    Το μέλος panosd δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    19.04.2011
    Αναρτ.
    11
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    3
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω πολυ παιδια. Κατεβασα κ ενεργοποιησα την τελευταια εκδοση για 30 μερες.
    Μου φενεται πολυ καλο κ απο συζητησεις μου ειπαν οτι το χρησημοποιουν κ αλλοι.
    Μαλλον θα παω σε αυτο.
    Ευχαριστω κ παλι.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 17.05.2014, 11:46
  2. Φορολογικά άδειας
    Από το μέλος bauhaus στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταία Ανάρτηση: 20.03.2013, 20:03
  3. Νέα αρχεία στην κατηγορία "Αμοιβές Οικοδομικής άδειας και μη - Φορολογικά" των Downloads
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Αμοιβές - Φορολογικά/Λογιστικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 09.02.2010, 11:15
  4. Νέα αρχεία στην κατηγορία "Αμοιβές Οικοδομικής άδειας και μη - Φορολογικά" των Downloads
    Από το μέλος Evan στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 24.11.2009, 18:53

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •