win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 3 από σύνολο 3
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το μέλος Gerontas δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    04.08.2011
    Αναρτ.
    2
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    11
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή Νομιμοποίηση με αναθεώρηση πριν την έκθεση αυτοψίας

    γεια σας,

    έχω οικοδομή που ανεγέρθηκε νόμιμα με Ο.Α. του '08.

    στην πορεία ο ιδιοκτήτης αποφάσισε να κάνει κάποιες παρεμβάσεις.

    μετά κατατέθηκε αίτηση Αναθεώρησης της Ο.Α., αλλά προτού αυτή εκδοθεί έγινε αυτοψία και γράφηκαν οι παραβάσεις συνοδευόμενες με τα αντίστοιχα πρόστιμα.

    το θέμα είναι ότι η άδεια δεν έχει ακόμα εκδοθεί και ούτε θα έχει εκδοθεί μέχρι την εκδίκαση.

    θα μπορούσαμε να απαλλαγούμε από το πρόστιμο, βασιζόμενοι στο γεγονός ότι έχει κατατεθεί η Αναθεώρηση ΠΡΙΝ την έκθεση αυτοψίας???

    ευχαριστώ εκ των προτέρων

    ---------- Η ανάρτηση προστέθηκε στις 19:06 ---------- Η προηγούμενη ανάρτηση ήταν στις 18:14 ----------

    Συνάδελφοι γεια και πάλι!

    Κάποιος έφτιαξε το προφίλ για μένα και έγραψε Τεχνίτης, αντί για Πολιτικός Μηχανικός Δομικών Έργων τ.ε. που είναι η ειδικότητά μου.
    ΄
    Καλά, όχι ότι έχει τόση σημασία, αλλά μπορεί να μπερδευτείτε και να αναρωτιέστε, σε ποιον θα απαντήσουμε, εδώ είναι φόρουμ μηχανικών.

    Ευχαριστώ, και συγνώμη!

    Αν μπορεί, ας το αλλάξει κάποιος διαχειριστής, διαφορετικά αργότερα!

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Γενικός Διαχειριστής
    Το Αβατάριο του μέλους eMichanikos.gr
    Εγγραφή
    08.03.2010
    Αναρτ.
    154
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    2024
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Το προφίλ σας δεν το άλλαξε κανένας και γιατί άλλωστε να το κάνει.
    Προφανώς, κατά την εγγραφή σας δηλώσατε "τεχνίτης" και όχι "μηχανικός" στο σχετικό πεδίο. (Διορθώθηκε η ιδιότητά σας σύμφωνα με τη δήλωσή σας)

    Να έχετε πάντως υπόψη σας, ότι στο παρόν φόρουμ και οι τεχνίτες μπορούν να συμμετέχουν και να αναρτούν μηνύματα όπως και οι μηχανικοί.

    Από εκεί και πέρα κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε κανέναν και ούτε μπορούμε να υποχρεώσουμε κάποιον να το κάνει.
    Και εμείς όμως από την πλευρά μας ως απλοί χρήστες του φόρουμ, δεν μπορούμε να έχουμε την "απαίτηση" να μας απαντήσουν, ειδικά όταν εμείς δεν έχουμε βοηθήσει με τις γνώσεις μας κάποιον άλλον.
    Ακολουθήστε μας στο twitter για να ενημερώνεστε αμέσως για τα νεότερα και όχι μόνο.
    Κάντε like στη σελίδα μας στο facebook.

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το μέλος Gerontas δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    04.08.2011
    Αναρτ.
    2
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    11
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Συγνώμη, αλλά νομίζω πως με παρεξηγήσατε!
    Καταρχήν, ΄δεν είπα ότι κάποιος μου άλλαξε το προφίλ. Είπα ότι εκείνος που μου δημιούργησε το προφίλ κατά την εγγραφή το έγραψε έτσι.

    Και βέβαια συμφωνώ ότι όλοι μπορούν να συμμετέχουν σε μια δημόσια κουβέντα, και έτσι πρέπει άλλωστε, ανεξαρτήτου ιδιότητας! (πάντα, βέβαια, με εύστοχα σχόλια :-). Αυτό το ανέφερα επειδή σε άλλο, σχετικό με το δικό σας φόρουμ, έχω δει και την απάντηση ότι "δεν είσαι μηχανικός, απευθύνσου στο μηχανικό σου", ή κάπως έτσι.

    Φυσικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε κανέναν! Καθένας με τα φεγγάρια του! Προσωπικά δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και δεν το κατανοώ. Θεωρώ ότι σε ένα τέτοιο εξειδικευμένο φόρουμ που κατά κυριο λόγο μπαίνουν συνάδελφοι, ο ένας βοηθάει τον άλλο! Η λεγόμενη συναδελφική αλληλεγγύη!

    Όσο για το τελευταίο σας σχόλιο, είμαι νέος συνάδελφος, και ακόμα νεότερος στο φόρουμ (και απορώ πώς ακόμα δεν το είχα ανακαλύψει, συνήθως οι αναζητήσεις μου με πήγαιναν σε άλλή γνωστή ιστοσελίδα) και αυτό το διαπιστώνετε από το γεγονός κάποιος άλλος μου έφτιαξε το προφίλ, αναζητώντας απάντηση για τον προβληματισμό που σας παρέθεσα. Και ειλικρινά, αν μπορώ να βοηθήσω κάποιον, το κάνω ανεξάρτητα αν τον γνωρίζω ή όχι. ...μάλλον διαφορετικά από ότι κάνετε εσείς!

    Τελοσπάντων, σε λίγες μέρες περνάω από επιτροπή! Αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό με το ζήτημα που έχω παραθέσει ας απαντήσει! Διαφορετικά, να είστε όλοι καλά!

Παρόμοια θέματα

  1. Πού θα βρω δεδομένα - καταγραφή επιταχυνσιογράφων πριν το 2000
    Από το μέλος statik στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 17.11.2014, 12:27
  2. N.4014/11: Διακοπή επαγγέλματος πριν την ολοκλήρωση.
    Από το μέλος antnatal στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 28.02.2013, 11:38
  3. N.4014/11: Εκπτωση 10% σε περιπτώσεις αποπληρωμής του 30% πριν τις 31/1/13
    Από το μέλος niko-lee στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 12.11.2012, 22:41
  4. Φορολογικός Οδηγός: Διαβάστε το πριν ρωτήσετε
    Από το μέλος eMichanikos.gr στη θεματική κατηγορία Ρωτήστε τον Νίκο Κολυδά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.10.2010, 11:46
  5. Αμοιβή για σύνταξη τεχνικής έκθεσης αυτοψίας (ή επάρκειας όπως ονομάζεται από άλλους)
    Από το μέλος leo στη θεματική κατηγορία Ελεύθεροι Επαγ./Εταιρίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 01.10.2010, 17:01

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •