win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Αποτελέσματα: 21 έως 26 από σύνολο 26
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #21
    Μηχανικός
    Το μέλος mpentzi δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    05.03.2017
    Αναρτ.
    4
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Τι να την κανω την ΕΕΤΕΜ και το ΤΕΕ ακριβως?Αυτοι ειναι πελατες.
    Μονο η διευθυνση βιομηχανιας ξερει ακριβως

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #22
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.862
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.398
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    373
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Η ΕΕΤΕΜ είναι το "Επιστημονικό και Επαγγελματικό ενιαίο φορέα οργάνωσης και εκπροσώπησης των Μηχανικών του Τεχνολογικού Τομέα Ανώτατης Εκπαίδευσης (Τ.Ε.Ι, Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε) και ισοτίμων σχολών εσωτερικού και εξωτερικού.".
    Αν ήμουν στη θέση σου θα αποτεινόμουν πρώτα στον φορέα που με εκπροσωπεί.

    Το ΤΕΕ και πιο συγκεκριμένα ο σύνδεσμος που σου έδωσα, έχει συγκεντρωμένη τη νομοθεσία για τα επαγγελματικά δικαιώματα των μηχανικών. Δεν γνωρίζω αν είναι πλήρης και ενημερωμένη, αλλά είναι μια καλή αρχή.

    Τέλος, αν θέλεις όλη τη νομοθεσία και νομολογία, πλήρη και ενημερωμένη, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια βάση νομικών πληροφοριών. Μία τέτοια είναι η "ΝΟΜΟΣ" που ανέφερα προηγουμένως.

    Αν η διεύθυνση βιομηχανίας γνωρίζει ακριβώς τι ισχύει και την εμπιστεύεσαι, τότε δεν έχει νόημα το ερώτημα στο φόρουμ.

    Αν θέλεις να βασιστείς στο τι λέει ο Pappos και να μην ψάξεις και μόνος σου τη νομοθεσία, αυτό είναι δικό σου θέμα.

    Από την πλευρά μου, θέλοντας να σε βοηθήσω στην αναζήτησή σου, σου έδωσα κάποιες κατευθύνσεις για το πού να ψάξεις.

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #23
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από mpentzi Προβολή Ανάρτησης
    Τι εννοεις δνε εχει κανεις δικαιωμα να υπογραψει τιποτα?Οι τειτζιδες δνε υπογραφουν τιποτα?Που τα ειδατε αυτα ρε παιδια εγω εχω χαρτια στα χερια μου που γραφουν αριθμους και δικαιωματα και η περιφερεια δινει ενα φυλλαδιο ποσες σελιδες με δικαιωματα αναλυτικα τι λετε ξερετε τι λετε?
    Παρακαλώ πολύ να μας πεις και τα επ. δικαιώματα βάση της κείμενης ισχύουσας νομοθεσίας.
    Η περιφέρεια είναι καλή για κανά τάβλι με κανά τσίπουρο. Για παραπάνω δεν...

    Οι τειτζιδες δνε υπογραφουν τιποτα?
    Εννοείς τους Μηχανικούς ΤΕ προφανώς...ότι υπογράφουν είναι χωρίς νόμο. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Διότι ΔΕΝ υπάρχει κείμενη νομοθεσία για το επάγγελμα του Μηχανικού ΤΕ.

    Η ΕΕΤΕΜ είναι το "Επιστημονικό και Επαγγελματικό ενιαίο φορέα οργάνωσης και εκπροσώπησης των Μηχανικών του Τεχνολογικού Τομέα Ανώτατης Εκπαίδευσης (Τ.Ε.Ι, Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε) και ισοτίμων σχολών εσωτερικού και εξωτερικού.".
    Αν ήμουν στη θέση σου θα αποτεινόμουν πρώτα στον φορέα που με εκπροσωπεί.
    Η ΕΕΤΕΜ είναι ένα μαγαζάκι που θα κλείσει. Ποτέ δεν έδειξε ενδιαφέρον για την κατάσταση που επικρατεί. Είναι μια παρέα από 25 άτομα (25 χρόνια ο ίδιος πρόεδρος...μιλάμε ούτε ο Στάλιν έτσι) και έχουν τον μισθό τους και τις εισφορές που λαμβάνουν από τα θύματα. Το μαγαζακι ΕΕΤΕΜ θα κλείσει και ήδη έπρεπε να είχε γίνει αυτό από καιρό.

    Σε καμία πολιτισμένη χώρα δεν υπάρχει επιμελητήριο για Μηχανικούς B.Sc. και M.Sc !!!
    Δηλαδή πόσο μπανάνα ακόμη ???
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Pappos : 26.05.2017 στις 10:35

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #24
    Μηχανικός
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε
    Το μέλος Ribopaido δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    20.02.2017
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    7
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    6
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από mpentzi Προβολή Ανάρτησης
    Τι εννοεις δνε εχει κανεις δικαιωμα να υπογραψει τιποτα?Οι τειτζιδες δνε υπογραφουν τιποτα?Που τα ειδατε αυτα ρε παιδια εγω εχω χαρτια στα χερια μου που γραφουν αριθμους και δικαιωματα και η περιφερεια δινει ενα φυλλαδιο ποσες σελιδες με δικαιωματα αναλυτικα τι λετε ξερετε τι λετε?
    ξέρω πολύ καλά τι λέω και διάβασε τι έγραψε και ο παππος και αν δεν ξέρεις τι παίζει ρώτα... Αντε

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #25
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Ribopaido Προβολή Ανάρτησης
    Παίζουν επίσης και τα κόλπα με το επίπεδο εθνικών προσόντων που θα μπουμε εμεις στο 6 και οι Διπλωματούχοι στο 7.
    To Eθνικό πλαίσιο προσόντων* αναφέρει ότι οι διπλωματούχοι/πτυχιούχοι προπτυχιακών σπουδών είναι στο επίπεδο 6.
    Στο επίπεδο 7 μόνο οι κάτοχοι μεταπτυχιακού διπλώματος.
    Στο επίπεδο 8 οι κάτοχοι διδακτορικού διπλώματος.

    Να το πω και απλά, είσαι διπλωματούχος/πτυχιούχος και έχεις 5 χρόνια σπουδών προπτυχιακών σπουδών. Eίσαι στο επίπεδο 6.

    Οι διπλωματούχοι ή πτυχιούχοι προπτυχιακών σπουδών είναι ΟΛΟΙ επίπεδο 6.
    Επίσης αν δεν αλλάξει το πρόγραμμα σπουδών καμία χώρα δεν θα δεχτεί την ελληνική μπανάνα 5ετές M.Sc.
    H συνθήκη της Bologna αναφέρει ρητά:

    1ος κύκλος σπουδών 180-210 ECTS
    2ος κύκλος σπουδών 60-120 ECTS
    3oς κύκλος σπουδών διδακτορικό

    Αυτά τα κόλπα μόνο ελλαδιστάν (διπλωματούχος να γίνει νύχτα 7o επίπεδο) γιατί έξω δεν ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ !!!

    *Εθνικό Πλαίσιο Προσόντων
    Ο Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. είναι ο αρμόδιος φορέας για την ανάπτυξη του Εθνικού Πλαισίου Προσόντων (ΕΠΠ) και την αντιστοίχισή του με το Ευρωπαϊκό Πλαίσιο Προσόντων (EQF).
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Pappos : 31.05.2017 στις 16:19

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #26
    Μηχανικός
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε
    Το μέλος Ribopaido δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    20.02.2017
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    7
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    6
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Αυτά τα κόλπα μόνο ελλαδιστάν (διπλωματούχος να γίνει νύχτα 7o επίπεδο) γιατί έξω δεν ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ !!!

    *Εθνικό Πλαίσιο Προσόντων
    Ο Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. είναι ο αρμόδιος φορέας για την ανάπτυξη του Εθνικού Πλαισίου Προσόντων (ΕΠΠ) και την αντιστοίχισή του με το Ευρωπαϊκό Πλαίσιο Προσόντων (EQF).
    To ξέρω ΠΑΠΠΟ αλλα εδω στο ελλαδιστάν όλο κατι κάνουν και τοιμάζουνε.. Μην απορήσεις αν δεις τα τρελα!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ζήτηση: Ζητείται Ηλεκτρολόγος-Αυτοματιστής
    Από το μέλος TUROBA στη θεματική κατηγορία Εργασία
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 29.05.2017, 11:02
  2. Πώς καθορίζεται και τι είναι μια μη οχλούσα βιομηχανία-βιοτεχνία
    Από το μέλος advice4u στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 31.12.2014, 21:27
  3. Ζήτηση: Ηλεκτρολόγος μηχανικός
    Από το μέλος tasosi στη θεματική κατηγορία Εργασία
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 16.12.2011, 17:11
  4. Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε. και εγκαταστάσεις
    Από το μέλος saradis1 στη θεματική κατηγορία Επαγγελματικά δικαιώματα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.02.2010, 12:07
  5. Ηλεκτρολόγος μηχανικός Τ.Ε. και μελέτες
    Από το μέλος saradis1 στη θεματική κατηγορία Επαγγελματικά δικαιώματα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.12.2009, 12:21

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •