win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 37
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Το μέλος SMBD δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    24.09.2010
    Αναρτ.
    188
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    4
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή Άρθρο: Αλλαγές στη φορολογική κλίμακα που πρόκειται να ανακοινωθούν

    ---

  2. Ευχαριστούν οι:


  3. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.865
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.398
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    373
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Τα βρίσκω πολύ θετικά τα νέα μέτρα που αφορούν το φορολογικό.
    Η αύξηση όμως των συντελεστών που αφορούν την άμεση φορολογία θα πρέπει να συνδυαστούν με μείωση των εμμέσων φόρων.

    Γενικώς θα έπρεπε σε μια ευνομούμενη κοινωνία να είναι επιδίωξη ο μηδενισμός της έμμεσης φορολογίας (βλ. πχ ΦΠΑ) και όλα τα έσοδα να προέρχονται από άμεσους φόρους.
    Εξάλλου σύμφωνα με το άρθρο 4 του συντάγματος "Οι Έλληνες πολίτες συνεισφέρουν χωρίς διακρίσεις στα δημόσια βάρη, ανάλογα με τις δυνάμεις τους".
    Οι έμμεσοι φόροι όπως ο ΦΠΑ επιβαρύνουν όλους τους πολίτες το ίδιο και όχι ανάλογα με τις δυνάμεις τους.
    Μόνο οι άμεσοι φόροι προσφέρουν αυτή τη δυνατότητα.

    Πάω τη σκέψη μου ακόμα παραπέρα και λέω, γιατί να μην υπάρχει φορολογικός συντελεστής 100% πάνω από κάποιο εισόδημα; Θεωρώ ότι όποιος έχει πολύ πλούτο είναι εχθρός της δημοκρατίας καθότι με τα λεφτά του μπορεί να χρηματοδοτήσει κόμματα, να αγοράσει εφημερίδες και τηλεοράσεις και να διαμορφώσει έμμεσα τα εκλογικά αποτελέσματα και τις ακολουθούμενες πολιτικές.
    Μήπως δεν γίνεται και τώρα αυτό;

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το μέλος vasgi δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    18.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    73
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    29
    Αρχεία

    Λήψεις
    12
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Oι άμεσοι φόροι είναι αντιοικονομικοί , δεν πρέπει να ξεπερνούν το 20 - 30 % και να είναι ανταποδοτικοί .

    Αντίθετα οι έμμεσοι φόροι πρέπει να είναι μηδενικοί η έως 5 % στα είδη πρώτης ανάγκης και κατόπιν να υπάρχουν στα σημερινά επίπεδα .
    Οι έμμεσοι φόροι είναι στην κατανάλωση και οχι στην παραγωγή και είναι δίκαιοι , εφ΄όσον δεν επηρεάζουν την βασική διαβίωση .

    Κανένας δεν διανοείται να ξυπνάει το πρωί και την μισή μέρα να δουλεύει γιά ένα σπάταλο και ανάλγητο κράτος .

    Οσοι είναι σε τόσο υψηλά επίπεδα εισοδημάτων είναι μόνοι τους κράτη και έτσι δεν υπόκεινται σε φορολογήσεις .

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #4
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Γιάννης Γ
    Εγγραφή
    24.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    69
    Εύσημα

    έδωσε
    15
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    222
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή

    Ε οκ, αντί για 12 μήνες θα έχουμε 11 να "ετοιμαστούμε" (και ψυχολογικά) με το καινούριο καθεστώς.Τυπικά όμως, είναι απαράδεκτο.

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #5
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους Evan
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    437
    Εύσημα

    έδωσε
    48
    έλαβε
    33
    Αρχεία

    Λήψεις
    70
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Το πιο δίκαιο είναι άμεσοι φόροι και όχι έμμεσοι. Ο καθένας συνεισφέρει ανάλογα με αυτά που κερδίζει τέλος.

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #6
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Συνάδελφοι μην μπερδεύεστε. Τα νέα φορολογικά μέτρα αφορούν αποκλειστικά και μόνο φυσικά πρόσωπα. Οι εταιρίες το έχουν βρει το κολπάκι τους (offshore/αποθεματικό επενδύσεων κοκ). Το πρόβλημα έχει πολλές προεκτάσεις πάντως. Αν αναλογιστούμε το ζήτημα υπάρχουν τα εξής ενδεχόμενα:

    1) Χαμηλή φορολογία το πιθανότερο είναι να οδηγήσει σε κεφαλαιοποίηση του χρήματος και όχι σε επενδύσεις στην πραγματική οικονομία όπου το επιχειρηματικό ρίσκο είναι υψηλό. Προφανώς όμως και δεν μπορεί η άμεση φορολογία να υπερβαίνει κάποια λογικά πλαίσια γιατί τότε ο πολίτης θα κοιτάξει να αποκρύψει εισοδήματα.

    2) Χαμηλοί έμμεσοι φόροι σε μια μη πλουτοπαραγωγική οικονομία όπως η δική μας (ουσιαστικά ο μόνος βιώσιμος κλάδος του πρωτογενή τομέα παραμένει εδώ και δεκαετίες ο αγροτικός) συνεπάγεται μικρά άμεσα έσοδα για το κράτος. Ας μην ξεχνάμε ότι εκτός του 5ετούς ομολόγου το ελληνικό δημόσιο δανείζεται και με ορίζοντα τριμήνου ή εξαμήνου βασιζόμενο στα έσοδα από τους έμμεσους φόρους. Από την άλλη βέβαια οι μισθωτοί/συνταξιούχοι επωμίζονταν μέχρι πρότινος το βάρος του ΦΠΑ χωρίς να υπάρχει διέξοδος. Λέω μέχρι πρότινος διότι εάν εφαρμοστεί το σύστημα των αποδείξεων τότε το ποσό του ΦΠΑ θα εκπίπτει από το φορολογητέο στο τέλος του έτους...

  8. (επάνω) - Ανάρτηση #7
    kostas
    Ανενεργό μέλος
    Το μέλος kostas δεν έχει Αβατάριο

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από kasvan Προβολή Ανάρτησης
    Τα υψηλά εισοδήματα φυσικών προσώπων έρχονται μετά από σκληρή δουλειά σε τομείς γνώσης που βασίζεται στην επένδυση πολλών χρημάτων σε γνώσεις και εξοπλισμό
    Πώς μπορούμε τα εισοδήματα να τα αξιολογούμε με ηθικά κριτήρια? Όλα τα εισοδήματα φυσικών προσώπων έχουν βγει με το σταυρό το χέρι? Ενώ των εταιρειών πώς βγήκαν με ληστείες και επιδρομές σε χωριά?
    Κατά τη γνώμη μου όλα τα εισοδήματα πρέπει να δηλώνονται, να διασταυρώνονται ώστε η δήλωση τους να μην είναι επιλογή αλλά μονόδρομος και να φορολογούνται με κοινωνικά δίκαιο τρόπο, όπως αναφέρερθηκε από Χάρη και Evan.
    Παράθεση Παράθεση Προγραμματιστής

  9. (επάνω) - Ανάρτηση #8
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Theo
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    169
    Εύσημα

    έδωσε
    60
    έλαβε
    25
    Αρχεία

    Λήψεις
    38
    Ανέβασε
    10

    Προεπιλογή

    kasvan άψογος και συμφωνώ 1000%.
    Όσο ζω ελπίζω.......σε τι δεν ξέρω !!

  10. (επάνω) - Ανάρτηση #9
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.865
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.398
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    373
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Επειδή υπάρχει φοροδιαφυγή πρέπει οι συντελεστές να είναι χαμηλοί;
    Άλλο το ένα κι άλλο τ' άλλο.
    Διαφορετικά θα έπρεπε να μην πληρώνουμε άμεσους φόρους, ειδικά σε μια χώρα σαν την Ελλάδα όπου η φοροδιαφυγή είναι μεγάλο ποσοστό της οικονομίας.

    Υψηλοί φορολογικοί συντελεστές είναι επιθυμητοί αλλά για να εφαρμοστούν και να μην υπάρχει κοινωνική εξέγερση πρέπει να είναι ανταποδοτικοί.
    Να γνωρίζει δηλαδή ο φορολογούμενος πολίτης πού πάνε τα λεφτά των φόρων του αλλά και να πηγαίνουν για καλό σκοπό και όχι σε σπατάλες ή στις τσέπες ορισμένων.

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #10
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Theo
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    169
    Εύσημα

    έδωσε
    60
    έλαβε
    25
    Αρχεία

    Λήψεις
    38
    Ανέβασε
    10

    Προεπιλογή

    Χάρη ξεκινάς για επίλυση ενός προβλήματος συλλέγοντας τα δεδομένα.

    Κύριο δεδομένο αποτελεί η μη ανταποδοτικότητα, σε κρατικές υπηρεσίες, των φόρων που καταβάλλουμε.

    Άρα ξεκινώντας με δεδομένο αυτό καταλήγουμε στο συμπέρασμα που κατακρίνεις.
    Όσο ζω ελπίζω.......σε τι δεν ξέρω !!

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #11

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #12
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Theo
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    169
    Εύσημα

    έδωσε
    60
    έλαβε
    25
    Αρχεία

    Λήψεις
    38
    Ανέβασε
    10

    Προεπιλογή

    Είσαι μεγαλύτερός μου και ελπίζεις ακόμα σε σχεδιασμό και προοπτική καθολικής αντιμετώπισης ?
    Όσο ζω ελπίζω.......σε τι δεν ξέρω !!

  14. (επάνω) - Ανάρτηση #13
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    O kasvan τα είπε σχεδόν όλα.

    Συμπληρώνω:

    1.Να καταργηθούν οι μεταχρονολογημένες επιταγές.Πρόκειται για μία απίστευτη φούσκα.Φορολογείσαι έσοδα που ΘΑ εισπράξεις ΑΝ εισπράξεις......Δημιουργεί ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα κ κατάργηση της ισονομίας.Θες να μην κουβαλάς μετρητά?Δώσε ΤΡΑΠΕΖΙΚΗ επιταγή,όχι αυτά τα πετσετάκια του πρωκτού που θα περιμένεις κιόλας να σε ειδοποιήσουν πριν τη μονογραφή τους..........Δηλαδή,με 3.000 ευρώ μετρητά ως εγγύηση στην τράπεζα,εγώ το παίζω με ένα μπλοκάκι ο Mister Φούσκας κ πουλάω μαγκιά κ επιχειρηματηλίκι....

    2.Να μειωθεί ο Φ.Π.Α στις υπηρεσίες,έτσι ώστε να συμφέρει το ''Κράτος'' να δουλεύουν όλοι νόμιμα χωρίς παζάρια της ''απόδειξης''.

    3.Δέσμευση ακίνητης περιουσίας ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ μετόχων στις Ε.Π.Ε κ στις Α.Ε. έτσι ώστε να το σκέφτεται ο κάθε τζάμπα μάγκας να βαρέσει κανόνι.Το προηγούμενο Σάββατο μιλούσα με φίλο προϊστάμενο πωλήσεων της μεγαλύτερης προμηθεύτριας εταιρείας χαλκού κ μου λέει:''Μήτσο,πάμε για κλείσιμο.Φοβόμαστε πλέον να διώξουμε stock με επιταγές,κ έχουμε χάσει απίστευτα μεγάλες παραγγελίες''........αλλά χωρίς παραγγελίες με υψηλό ρίσκο,ΠΩΣ θα επιβιώσουν οι μεγάλες εταιρείες με το ισχύον καθεστώς?

    4.Κρατική εγγύηση στους ασφαλισμένους μετά το '93 για τα όρια ηλικίας κ ύψους συνταξιοδότησης ΑΠΟ ΤΩΡΑ.Αν δεν πρόκειται να μου ανταποδοθούν,να σταματήσω να πληρώνω.Ο θεσμός της κρατικής ασφάλειας έχει καταρρεύσει.Θέλω ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ είτε από το ''Κράτος'',ή από αυτόν που θα το αγοράσει σε περίπτωση που ΚΑΙ αυτό βαρέσει κανόνι.

    5.ΣΟΒΑΡΑ κίνητρα επιβράβευσης της ειλικρίνειας!Αυτά που λέει ο 2238 είναι για τον Π@#$%ο.Ας μου πει ο ''Κράτος'' ότι αν τα δηλώσω όλα τέλεια θα με απαλλάξει από Φ.Π.Α σε αγορά π.χ. αυτοκινήτου ή διαμερίσματος κ να σου πώ εγώ πώς θα αυξηθούν οι ειλικρινείς φορολογούμενοι.Τώρα,μου κόβει 600 ολόκληρα ευρώ για να με ''επιβραβεύσει''.......!!!!!Μα καλά,ποιός τσίπης τον έγραψε?Περνιέται κ για χουβαρντάς ο Νομοθέτης?

    6.Κατάργηση του Φ.Π.Α σε είδη επιβίωσης,βλ. φαγητό και πετρέλαιο θέρμανσης,ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ.Ούτε cent ΦΠΑ σε είδη επιβίωσης.....

    7.Αναγνώριση των εξόδων του ελεύθερου επαγγελματία.Δεν είναι δυνατόν να μην ξέρουμε τί εκπίπτει κ να έχει μπεί Φεβρουάριος!!!

    Μέχρι να γίνουν όλα αυτά,εγώ θα συνεχίσω να φροντίζω την πάρτη μου κ να έχω χεσ@#$νο το ''Κράτος'' καθώς κ όλους τους υπόλοιπους συμπολίτες μου.ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ.Κ όποιος γουστάρει,να έρθει να μου ζητήσει το λόγο,αν δεν κατανοεί ήδη από το παρόν ποστ.....
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 29.01.2010 στις 21:08
    My triumphs,My mistakes.....

  15. (επάνω) - Ανάρτηση #14
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους Evan
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    437
    Εύσημα

    έδωσε
    48
    έλαβε
    33
    Αρχεία

    Λήψεις
    70
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    καλά δεν το συζητάμε το κράτος είναι ΓΤΠ. Και το ανησυχητικό είναι ότι δεν βλέπω να αλλάζει και τίποτα. Οπότε ούτε η νοοτροπία θα αλλάξει αφού ποιος είναι τόσο μακάκας ώστε να πιστεύει πως τα λεφτά των φόρων επιστρέφουν στους πολίτες μέσω των υπηρεσιών που προσφέρει το κράτος.

  16. (επάνω) - Ανάρτηση #15
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    @zavi: Υπάρχει και η λύση των δίγραμμων επιταγών αλλά τότε δημιουργούνται άλλα προβλήματα. Σκέψου να είσαι στην αρχή της εργοληπτικής σου καριέρας και να πρέπει να πληρώσεις τα υλικά του έργου τοις μετρητοίς (γιατί αυτό σημαίνει δίγραμμη επιταγή) ενώ το δημόσιο πχ θα σε πληρώσει μετά από 3 μήνες. Το αποτέλεσμα θα ήταν να μην μπορούν να εισέλθουν νέοι παίκτες στην αγορά.

  17. (επάνω) - Ανάρτηση #16
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    cna

    Δεν διαφωνώ στην πρακτικότητα της επιταγής.Διαφωνώ στη λογική του ''ΘΑ σε πληρώσω,ΝΑ,πάρε τώρα για να δεις ότι σου δίνω το λόγο μου'' ενώ στην πράξη ο τύπος είναι φούσκας.

    Επίσης:αν βρεις μάντρα στην Αθήνα που δέχεται άνω της δίμηνης,πες τη μου κ θα την κάνω χρυσή.Όσες ξέρω το παίζουν σούπερ μάρκετ στους μικρούς.Συν τοις άλλοις,αν το Δημόσιο δεν έχει λεφτά,τότε ας μην δημοπραττεί.Είναι αδιανόητο για έργα των 200-300.000 ευρώ να κλείνει το σπίτι των μικρών σαν εμάς.Δουλεύουμε εργοληπτικά ως φυσικά πρόσωπα,όχι ως νομικά.......ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!Ωστόσο,ακόμα κ αν το ''Κράτος'' αρνείται να με πληρώσει,θα με φορολογήσει σαν να τα πήρα.Κ επειδή δεν θα έχω να του τα δώσω,αφού περιμένω πρώτα να τα πάρω,θα μου κόψει κ την ενημερότητα.Άντε να δικαιολογήσεις έξοδα χωρίς έσοδα............

    ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΜΕ.Εγώ περιμένω πώς κ πώς την πτώχευση.Ενοικιοστάσιο,κουπόνια,λάδι κ ντομάτες από το χωριό κ Άγιος ο Θεός,σε περίπτωση πτώχευσης εγώ θα ζω σαν τον Βαρδινογιάννη.Μόνο γαϊδούρι δεν έχω,αν είχα θα ήμουν άρχοντας,θα είχα κ μεταφορικό!
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 30.01.2010 στις 13:40
    My triumphs,My mistakes.....

  18. (επάνω) - Ανάρτηση #17
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Καλά εννοείται ότι η πτώχευση πρώτα χτυπά την μεσαία/υψηλή τάξη και δη τους μη προνοητικούς (αυτούς που δεν έχουν επενδύσει σε χρυσό). Εγώ ούτε κουπόνι χρειάζομαι. Έτοιμα είναι τα χωράφια. Ντοματούλα, αγγουράκι, 2-3 γουρουνάκια και 2-3 προβατάκια και τέλος...
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη cna : 30.01.2010 στις 16:11

  19. (επάνω) - Ανάρτηση #18
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    Α εσύ είσαι ωραίος!!Έχεις κ κρέας!Δεν πειράζει,θα την παλέψω με πεσμένη τη χοληστερίνη εγώ...αν σε ενδιαφέρει ανταλλάζω το λάδι μου με το χοιρινό σου.Κ μιλάμε για extra extra παρθένο,από Καλαμάτα.Κ ντομάτες από Καλάβρυτα από τον πεθερό κ μανταρίνια-λεμόνια από Κέρκυρα από τις γιαγιάδες μας!Έχω κ καρύδια-αμύγδαλα από τα δεντράκια μου στη Λευκάδα,καθώς κ κολοκυθάκια από ένα οικόπεδο που δεν αξίζει να οικοδομηθεί.Κ ένας φίλος έχει μελίσσια,οπότε με καρύδια κ μέλι λύσαμε κ τα αφροδισιακά.Όλος ο κόσμος θα βελάζει ενω εμείς θα έχουμε και σεξουαλικές ορμές!Αν πτωχεύσουμε,το φόρουμ θα το κάνουμε trade center!

    Παπακωνσταντίνου μή μασάς,ΧΩΣΕ κ ΔΩΣΕ ό,τι γκάζια γουστάρεις!Ο φόρος της δεκάτης έχει καταργηθεί....
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 30.01.2010 στις 16:04
    My triumphs,My mistakes.....

  20. (επάνω) - Ανάρτηση #19
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Μάλιστα. Θα πρέπει να μαζέψουμε 12.000 ευρώ αποδείξεις για να έχουμε αφορολόγητο ως ελεύθεροι επαγγελματίες. Τί λένε ρε;!;! Ε, όχι κύριοι, στείλτε μου το ΣΔΟΕ και αν βρουν το παραμικρό ψεγάδι ας μου κόψουν τον πισινό. Αλλά όχι να δίνω τόσα και τόσα για κρατήσεις και ΙΚΑ και στο τέλος να μου λέτε μάζεψε και τόσες αποδείξεις αλλιώς θεωρείσαι φοροφυγάς!!! Κάτι άλλο που δεν ειπώθηκε είναι ότι μάλλον δεν θα επιστραφεί καμμία παρακράτηση φόρου...

  21. (επάνω) - Ανάρτηση #20
    Μηχανικός
    Μηχανικός Έργων Υποδομής T.E.
    Το Αβατάριο του μέλους koulosb
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Περιοχή
    Τρίπολη-Λεωνίδιο
    Αναρτ.
    31
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    2
    Αρχεία

    Λήψεις
    88
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Δηλαδη οποιος βγαζει 75.000 και οποιος βγαζει 1.000.000 θα πληρωσουν 740 ευρω παραπανω φορο....!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.01.2018, 19:14
  2. N.4178/13: Χιλιοστά και εμβαδό στον πίνακα για σοφίτα που πρόκειται να ρυθμιστεί με Ν.4178/13
    Από το μέλος cv01302 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.12.2013, 11:12
  3. N.4178/13: Aυθαίρετη κατασκευή σε εξ'αδιαιρέτου οικόπεδο που πρόκειται να ενταχθεί σε σχέδιο πόλης
    Από το μέλος eleni_civil στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 24.09.2013, 21:15
  4. ΝΟΚ: Άρθρο 5: Εγκύκλιος για αλλαγές χρήσης ιδιωτικών γυμναστηρίων
    Από το μέλος ALIKI στη θεματική κατηγορία ΓΟΚ - ΝΟΚ - Κτιριοδομικός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 10.01.2013, 18:09
  5. Φορολογική κλίμακα για τα εισοδήματα που αποκτώνται από 1-1-2011 και μετά
    Από το μέλος accounter στη θεματική κατηγορία Αμοιβές - Φορολογικά/Λογιστικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.03.2012, 22:02

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •