win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 47
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός, M.Sc
    Το Αβατάριο του μέλους sundance
    Εγγραφή
    16.11.2009
    Αναρτ.
    1.050
    Εύσημα

    έδωσε
    120
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    148
    Ανέβασε
    26

    Ανακοίνωση Άγχος: Πώς το αντιμετωπίζετε;

    'Μηχανικιλίκι' και άγχος πάνε χεράκι-χεράκι, είτε το θέλουμε είτε όχι.

    Όλοι το βιώσαμε κάποια στιγμή, έστω και για λίγο.

    Άλλοι το βιώνουμε συχνότερα και απροετοίμαστα, έρχεται απροσκάλεστο και λέγεται αγχώδης διαταραχή ή panic attack.

    Πώς το αντιμετωπίζετε?
    ''Excellence is an art won by training and habituation''

    ............................... THIS IS THE CHUNE ............................

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους Evan
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    437
    Εύσημα

    έδωσε
    48
    έλαβε
    33
    Αρχεία

    Λήψεις
    70
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    glenfidich

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    Στην αρχή δεν έκανα τίποτα,μόνο αθλητισμό (καταστροφικό κ μου άφησε κουσούρια)

    Στη συνέχεια το έριξα στο ποτό μέχρι που κάηκα.

    Μετά απλά έφυγα από το σπίτι μου.

    Ύστερα πήγα σε ειδικό για υποστήριξη κ βρήκα την πηγή του άγχους,οπότε κ άρχισα να την ελέγχω.Επίσης,προσπαθώ να εφαρμόζω το Γερμανικό πρότυπο,που είναι άκρως αγχολυτικό (κάνε συγκεκριμένα πράγματα-μην βάζεις άπιαστους στόχους-μην αναβάλλεις αν δεν είναι απαραίτητο-λέγε ''όχι'')

    Τώρα απλά βάζω το κινητό στο αθόρυβο κ αράζω στον καναπέ,με WDTV αγκαλιά με το ζουζούνι μου.Ενίοτε,γράφω κ άλλον ένα δίσκο black metal.
    My triumphs,My mistakes.....

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #4
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Φιλοσοφία...και λίγο ποτάκι...

  5. (επάνω) - Ανάρτηση #5
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους cna
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    287
    Εύσημα

    έδωσε
    7
    έλαβε
    57
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    1. Η ζωή είναι ένα αγγούρι· άλλος το τρώει και ζορίζεται, άλλος το τρώει και δροσίζεται (Πουλικάκος νομίζω)
    2. Προ επικείμενου βιασμού και εφόσον δεν μπορείς να τον αποφύγεις κάτσε και απόλαυσέ τον. (Μάο)

    Έχοντας τα ως άνω ρητά υπόψιν και δεδομένου ότι δεν έχω την άνεση να προστρέξω σε ειδικούς προσπαθώ να το αγνοήσω. Βέβαια αν συμβιώνεις με μια κατάσταση και πολύ καιρό στο τέλος σου γίνεται συνήθειο και από ένα σημείο και μετά σταματάς να του δίνεις σημασία. Πάντως σε ειδικές περιπτώσεις όπου τα πράγματα τείνουν να ξεφύγουν από τον έλεγχο απλά κατεβάζω τους διακόπτες...
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη cna : 27.01.2010 στις 13:44

  6. (επάνω) - Ανάρτηση #6
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Φοβερό θέμα άνοιξες Sundance.
    Είμαι κι εγώ στην ομάδα των ατόμων που συχνά κυριεύονται από άγχος. Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να υποφέρει από αυτό υποσυνείδητα και να έχω εκνευρισμό. Ο Zavi από ότι καταλαβαίνω το ελέγχει κι έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι μας. Ποια κατέληξες Zavi ότι είναι η πηγή, έπειτα από τη δική σου αναζήτηση;
    Εγώ πιάνω τον εαυτό μου να είναι η δυσκολία πρόσβασης πάνω σε κάποιες γνώσεις που μου είναι απαραίτητες τη στιγμή που κάνω κάτι, αλλά και όταν κάνω κάτι για πρώτη φορά.
    Μπορεί να σπάει τη μονοτονία, από την άλλη είναι πολύ αγχωτικό.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Balance : 27.01.2010 στις 13:25 Αιτία: Διόρθωση έκφρασης

  7. (επάνω) - Ανάρτηση #7
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Η ζωή είναι σαν το κυπαρίσσι. Κάθεσαι επάνω και όσο περνά ο χρόνος κατεβαίνεις προς τα κάτω.

  8. (επάνω) - Ανάρτηση #8
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Balance Προβολή Ανάρτησης
    Ποια κατέληξες Zavi ότι είναι η πηγή, έπειτα από τη δική σου αναζήτηση;
    Είναι προσωπικό θέμα.

    ΟΜΩΣ

    Η υποστήριξη που παίρνω έχει ανεκτίμητη αξία.Με τη βοήθεια ειδικού,μπορεί κανείς να εστιάσει στη ρίζα του προβλήματος,ενώ χωρίς αυτόν ο καθένας μας βρίσκει τελείως αντιδιαμετρικούς τρόπους να αντιμετωπίσει τα προβλήματά του,γεγονός που τον οδηγεί σε αποφάσεις κ πράξεις που δημιουργούν εκ νέου προβλήματα.Οπότε,ακόμα κ αν έχεις συνηθίσει να αγνοείς πλέον την καθημερινότητα,υπάρχουν μέσα σου βαθιά ριζωμένα θέματα που χρειάζονται λύση.Είναι σαν μία δεξαμενή με τρύπες.Όσο κ να αυξάνεις την παροχή,αν οι τρύπες της ανοίγουν νέες τρύπες,η δεξαμενή δεν πρόκειται ποτέ να γεμίσει.Αυτά είναι δικά μου συμπεράσματα κ δεν έχουν να κάνουν καθόλου με δασκάλεμα.

    Αποτέλεσμα:συνειδητοποίησα για ποιό λόγο έχω φάει απανωτά ''παλτά'' στη ζωή μου κ έχω αλλάξει θεώρηση των πραγμάτων.Το άγχος το πρωί που οι ρυθμοί είναι έντονοι ποτέ δεν φεύγει.Το απόγευμα όμως είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πράγμα να καταφέρνεις να μην παίρνεις τη δουλειά μαζί σου στη σκέψη σου.Η δουλειά είναι δουλειά,κ η προσωπική ζωή προσωπική ζωή.Μόνο με βοήθεια κατάφερα να τα διαχωρίσω,ύστερα από απίστευτες αϋπνίες,νευρικές διαταραχές κ αβάσιμες ελπίδες για καλύτερο μέλλον.Τελικά συνειδητοποίησα ότι το τεράστιο άγχος που είχα δεν είχε να κάνει ΚΑΘΟΛΟΥ με τη δουλειά μου,αλλά με κάτι άλλο.....που ούτε που είχε πάει ποτέ το μυαλό μου........!

    Μέχρι να καταλήξω σε ειδικό,πέρασα από 2 κρίσεις καρδιάς που με έριξαν στο πάτωμα,ένα έτος κάψιμο εγκεφαλικά κύτταρα κ συκώτι από ποτό,κατεστραμμένες διαπροσωπικές σχέσεις,2 τεράστιες επαγγελματικές απογοητεύσεις κ το ζουζούνι μου στα όρια της απελπισίας.........

    Αυτά
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 27.01.2010 στις 13:54
    My triumphs,My mistakes.....

  9. Ευχαριστούν οι:


  10. (επάνω) - Ανάρτηση #9
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Balance
    Εγγραφή
    02.11.2009
    Αναρτ.
    157
    Εύσημα

    έδωσε
    12
    έλαβε
    10
    Αρχεία

    Λήψεις
    93
    Ανέβασε
    4

    Προεπιλογή

    Πολύ χρήσιμα όσα ανέφερες και συμφωνώ σε όλα.

  11. (επάνω) - Ανάρτηση #10
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π.
    Το Αβατάριο του μέλους leo
    Εγγραφή
    26.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα - Χίος
    Αναρτ.
    98
    Εύσημα

    έδωσε
    3
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    72
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Ο καθένας υποβάλλει τις απόψεις του περί του άγχους και μιας και είναι λεπτό το ζήτημα θα ήθελα όλες οι απόψεις να είναι σεβαστές και όχι "χλευαστικές"....

    Μια σύγχρονη ασθένεια όπως αναφέρονται πολύ σωστά οι ειδικοί με πολύ άσχημα αποτελέσματα και καταλήξεις.
    Δυστυχώς οι σύγχρονοι γρήγοροι ρυθμοί, οι πιέσεις απ το περιβάλλον μας μας οδηγούν σε άσχημα ίσως και οδυνηρά αποτελέσματα διαφυγής.....

    Λύση για τον καθένα είναι να βρει το κουμπί της χαλάρωσης του και του κλειδιού που ανοίγει την όαση ηρεμίας και αποφυγής από δυσάρεστες επιπτώσεις.

    Ο δικός μου Τρόπος;

    Η Εκκλησία.

    Ο διάλογος με τον Πνευματικό μου, οι συζητήσεις πάνω σε πολλά Νεανικά θέματα και ανησυχίες του μέλλοντος μου έχουν επιτρέψει να βρίσκω την γαλήνη και το απάνεμο λιμάνι στην Εκκλησία.
    Ίσως για πολλούς να ακουστεί ως μια μορφή Συσκέψεων Ψυχολόγου αλλά η αλήθεια είναι κάπου στην μέση.
    Πραγματικά μια Προσευχή μια συναναστροφή με τον Πνευματικό μου, μια παρακολούθηση της Κυριακάτικης Λειτουργίας, μου δίνει την Αύρα της Ελευθερίας και του κουράγιου ώστε να αποβάλω όποιο άγχος και πίεση της ημέρας ή της εβδομάδος....

    Με εκτίμηση
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη leo : 27.01.2010 στις 14:41

  12. (επάνω) - Ανάρτηση #11
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους Evan
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    437
    Εύσημα

    έδωσε
    48
    έλαβε
    33
    Αρχεία

    Λήψεις
    70
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Η ζωή είναι σαν το ποδήλατο, σε άλλους έχει σέλα και σε άλλους δυστυχώς όχι

  13. (επάνω) - Ανάρτηση #12
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π.
    Το Αβατάριο του μέλους leo
    Εγγραφή
    26.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα - Χίος
    Αναρτ.
    98
    Εύσημα

    έδωσε
    3
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    72
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Το συναπτόμενο αρχείο είναι ένα δείγμα από κάποια απ τα πολλά Test για το πως αισθανόμαστε κάτω από διάφορες συνθήκες
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  14. (επάνω) - Ανάρτηση #13
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός, M.Sc
    Το Αβατάριο του μέλους sundance
    Εγγραφή
    16.11.2009
    Αναρτ.
    1.050
    Εύσημα

    έδωσε
    120
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    148
    Ανέβασε
    26

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από vaggelis2000 Προβολή Ανάρτησης
    μανγκο βανίλια. (gvarth το έπιασες...)
    Να υποθέσω γεύση κάρβουνου έτσι...?

    Χημεία έχει δοκιμάσει κανείς?

    Νομίζω κυκλοφορούν και κάποια αποτελεσματικά φυτικά προϊόντα.
    ''Excellence is an art won by training and habituation''

    ............................... THIS IS THE CHUNE ............................

  15. (επάνω) - Ανάρτηση #14
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π.
    Το Αβατάριο του μέλους leo
    Εγγραφή
    26.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα - Χίος
    Αναρτ.
    98
    Εύσημα

    έδωσε
    3
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    72
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από dratsiox Προβολή Ανάρτησης
    Κάθε απόγευμα που τελειώνω τη δουλειά...συμμαζεύω! Μη γελάτε!
    Φροντίζω όλα τα βιβλία να ξαναμπούν στη βιβλιοθήκη, τα χαρτιά να συμμαζευτούν, ποτήρια να ξεπλυθούν κ.τ.λ.
    Φεύγοντας, λοιπόν, από το χώρο εργασίας το μυαλό μου έχει καθαρίσει και μ' αυτό το τρικ είναι όλα στη θέση τους.
    Δεν είναι κακή ιδέα......

    Πολύ έξυπνο και τακτικό μου φαίνεται.....

    Αλλά όταν σχολάω αργά, καμιά φορά μου είναι τόσο δύσκολο να συμμαζέψω τον χώρο που τον αφήνω για την επόμενη το πρωί.....

  16. (επάνω) - Ανάρτηση #15
    Μηχανικός
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το Αβατάριο του μέλους JTB
    Εγγραφή
    04.11.2009
    Αναρτ.
    56
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    9
    Αρχεία

    Λήψεις
    18
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από cna Προβολή Ανάρτησης
    1. Η ζωή είναι ένα αγγούρι· άλλος το τρώει και ζορίζεται, άλλος το τρώει και δροσίζεται (Πουλικάκος νομίζω)
    2. Προ επικείμενου βιασμού και εφόσον δεν μπορείς να τον αποφύγεις κάτσε και απόλαυσέ τον. (Μάο)
    Εκτός των παραπάνω αποφθεγμάτων που αποτελούν αυταπόδεικτες αλήθειες και που με τόση σοφία παραθέτει ο αγαπητός συνάδελφος,
    έχω να προτείνω κάποιο μαλακό coctail π.χ. ABSOLUTE on the rocks...

    Εγώ πάντως εκεί που κατεβάζω το διακόπτη είναι όταν παίζω με τα παιδιά μου... Τότε πέφτει σύνδεση με Κάϊρο... Το συνιστώ ανεπιφύλακτα... το καλύτερο αγχολυτικό... Ζωγραφική αφηρημένης τέχνης με πεντάχρονο, τηλεκατευθυνόμενα, κουδουνίστρες με 8-μηνο μωρό κλπ... Αυτές είναι ασχολίες που σου μακραίνουν τη ζωή...
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη rigid_joint : 28.01.2010 στις 11:30

  17. Ευχαριστούν οι:


  18. (επάνω) - Ανάρτηση #16
    Μηχανικός
    Διπλ.Μηχ.Χωροταξίας Πολεοδομίας & Περιφ. Ανάπτυξης
    Το Αβατάριο του μέλους Annik
    Εγγραφή
    05.11.2009
    Περιοχή
    Καστοριά
    Αναρτ.
    17
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    4
    Αρχεία

    Λήψεις
    9
    Ανέβασε
    3

    Προεπιλογή

    Σε περιόδους πραγματικά έντονου και ενοχλητικού άγχους, πέρα από τις αγχολυτικές δουλειές του σπιτιού... με βοηθάει αρκετά το διάβασμα βιβλίων σχετικών με ταξίδια, με περιγραφές τόπων και ιστοριών, όπως επίσης και οι βιογραφίες σημαντικών ανθρώπων.. εφόσον δεν μου μεταφέρουν άσχημα συναισθήματα αλλά αντίθετα με κάνουν να ξεχνιέμαι!
    Είναι πλέον αποδεδειγμένο ότι από άγχος ή από ασθένειες άγχους πάσχει το μεγαλύτερο κομμάτι της νέας γεννιάς..και ότι αυτή είναι η ασθένεια του μέλλοντος.. Γι' αυτό πρέπει να προσπαθούμε όλοι να βάζουμε όρια τουλάχιστον μεταξύ της δουλειάς και της προσωπικής ζωής: Η υγεία μας έιναι το παν..

  19. Ευχαριστούν οι:


  20. (επάνω) - Ανάρτηση #17
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους cv01302
    Εγγραφή
    18.11.2009
    Αναρτ.
    27
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    5
    Αρχεία

    Λήψεις
    5
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω τί είναι χειρότερο: το ότι δεν έχω άγχος, ή το ότι δεν έχω δουλειά (για να έχω άγχος)...
    Μάλλον τώρα που το σκέφτομαι, έχω άγχος, και αυτό πηγάζει στο ότι δεν έχω δουλειά. Τρεις εντελώς διαφορετικές καταστάσεις. Να δω σε μερικούς μήνες που τελειώνει και η επιδότηση από τον ΟΑΕΔ, τί θα γίνει..
    Όσο για την καταπολέμηση, είτε ασχολία δημιουργίας μουσικής στον Mac, είτε ψηφιακή επεξεργασία φωτογραφιών. Εννίοτε και κανα retro gaming, for old time's sake...

  21. (επάνω) - Ανάρτηση #18
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους DOTT.ARCHITETTO
    Εγγραφή
    23.11.2009
    Αναρτ.
    25
    Εύσημα

    έδωσε
    13
    έλαβε
    3
    Αρχεία

    Λήψεις
    50
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Σε περιόδους χωρίς δουλειά το άγχος μου αυξάνεται κατά 500% !!!
    Συμπέρασμα : Δεν έχουμε άγχος λόγω εργασίας αλλά.. λόγω ανεργίας!
    Το stress της δουλειάς μου φαίνεται τόσο λίγο πια μπροστά στο άγχος της αδράνειας. Αυτό αν μπορούσε να μου πει κανείς πως να το αντιμετωπίσω θα με βοηθούσε πολύ!!
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Xάρης : 01.02.2010 στις 12:29 Αιτία: Μορφοποίηση κειμένου. Αλλαγή στην προεπιλεγμένη γραμματοσειρά.

    "Nα Θρέφεις Το Μυαλό Σου Με Μεγάλες Ιδέες , Γιατί Ποτέ Δεν Θα Υψωθείς Πιο Πάνω Από Τη Σκέψη Σου"

  22. (επάνω) - Ανάρτηση #19
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π.
    Το Αβατάριο του μέλους leo
    Εγγραφή
    26.11.2009
    Περιοχή
    Αθήνα - Χίος
    Αναρτ.
    98
    Εύσημα

    έδωσε
    3
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    72
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από DOTT.ARCHITETTO Προβολή Ανάρτησης
    Το stress της δουλειάς μου φαίνεται τόσο λίγο πια μπροστά στο άγχος της αδράνειας. Αυτό αν μπορούσε να μου πει κανείς πως να το αντιμετωπίσω θα με βοηθούσε πολύ!!
    Προσωπικά προσπαθώ να βρίσκω πάντα τρόπους να καταναλώνω όλα τα αποθέματα της ενέργειας μου, είτε με την γυμναστική, είτε ταξιδεύοντας και μαστορεύοντας την Μηχανή "απ τις αγαπημένες μου ασχολίες", είτε διαβάζοντας.

  23. (επάνω) - Ανάρτηση #20
    Μηχανικός
    Αρχιτέκτων Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους DOTT.ARCHITETTO
    Εγγραφή
    23.11.2009
    Αναρτ.
    25
    Εύσημα

    έδωσε
    13
    έλαβε
    3
    Αρχεία

    Λήψεις
    50
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Κι εγώ όλη τη μέρα προσπαθώ να ασχολούμαι με κάτι αλλά όταν σκέφτομαι οτί αυτό το κάτι δεν με βοηθάει να καλύψω τα έξοδά μου τότε στην καλύτερη παύω να το απολαμβάνω και στη χειρότερη έρχονται οι κρίσεις πανικού!

    "Nα Θρέφεις Το Μυαλό Σου Με Μεγάλες Ιδέες , Γιατί Ποτέ Δεν Θα Υψωθείς Πιο Πάνω Από Τη Σκέψη Σου"

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •